СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №547/334/19
Провадження №2/547/269/19
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
18 жовтня 2019 року смт.Семенівка
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області Атаманова С.Ю., розглянувши позовну заяву
ОСОБА_1 (позивач), вказана в позовній заяві адреса місця проживання: АДРЕСА_1 поштовий АДРЕСА_2 до
Приватного сільськогосподарського підприємства "Дружба" (відповідач), місцезнаходження: с.Очеретувате Семенівський район Полтавської області, поштовий індекс 38270
зміст позовної вимоги: визнання недійсним та розірвання договору оренди землі та додаткової угоди,-
В С Т А Н О В И В:
16.04.2019 року вказана вище позовна заява була подана до Семенівського районного суду Полтавської області.
Відповідно до ст.33 ЦПК України з урахуванням п.15.4 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, що набрала чинності 15.12.2017 року, за допомогою автоматизованої системи документообігу суду було здійснено визначення судді для розгляду даної цивільної справи та згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями у зв`язку із не здійсненням правосуддя суддею Харченко В.Ф. через закінчення п`ятирічного строку, на який він був призначений, передано на розгляд судді Атамановій С.Ю..
Суддею встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернулася до суду із позовною заявою про визнання недійсним та розірвання договору оренди земельної ділянки розміром 4, 5303 га від 01.01.2014 року, укладеного між ОСОБА_1 та ПСП "Дружба", а також додаткової угоди до договору оренди землі від 01.06.2017 року.
При вирішенні питання про прийняття позовної заяви до розгляду, відкриття провадження у справі приходжу до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини (виключна підсудність).
До нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать, зокрема, земельні ділянки (ч.1 ст.181 ЦК України).
У відповідності до п.42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 01.03.2013 року №3 Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ до позовів, що виникають із приводу нерухомого майна, належать, зокрема, позови про визнання правочину з нерухомістю недійсним.
Згідно відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно позивач ОСОБА_1 є власником земельної ділянки площею 4, 5303 га, кадастровий номер 5324587600:00:006:0141, розташованої на території Товстівської сільської ради Семенівського району Полтавської області.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що пред`явлений до суду позов виник з приводу нерухомого майна, і належні позивачу на праві власності земельні ділянки знаходяться на території Товстівської сільської ради Семенівського району Полтавської області, приходжу до висновку, що справа підсудна Семенівському районному суду Полтавської області в порядку виключної підсудності.
До позовної заяви позивачем додано клопотання про звільнення її від сплати судового збору як матеріально малозабезпечену особу, а в уточненій позовній заяві - зазначено про розстрочення сплати нею судового збору до кінця судового розгляду по справі.
Інші клопотання та заяви позивача в порядку ст.ст.84, 183 ЦПК України разом з позовною заявою до суду подані не були.
З урахуванням часткової сплати позивачем судового збору та не надання доказів майнового стану, що перешкоджає сплаті нею судового збору у встановленому законом розмірі та унеможливлює вирішення судддею на стадії відкриття провадження у справі питання про звільнення чи розстрочення сплати позивачем судового збору за другу позовну вимогу немайнового характеру, вважаю за можливе відкрити провадження у справі та вирішити питання про наявність підстав для звільнення від сплати або розстрочення сплати позивачем судового збору в підготовчому засіданні.
За винятком положень ч.4 ст.175, ч.4 ст.177 ЦПК України, позовна заява за формою та змістом відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
З огляду на викладене, подана ОСОБА_1 позовна заява підлягає прийняттю судом до розгляду з відкриттям провадження у справі.
За змістом ч.4 ст.19 ЦПК України загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З урахуванням принципу пропорційності у цивільному судочинстві, у відповідності до ч.3 ст.274 ЦПК України цивільна справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, оскільки вирішуючи питання про вид позовного провадження, за правилами якого буде здійснюватися розгляд справи, суддею враховано, зокрема: 1) значення справи для сторін; 2) категорію та складність справи (пред`явлений позов належить до позовів, що виникають із приводу нерухомого майна), 3) обсяг та характер доказів у справі.
Крім того, системний аналіз ст.376 ЦПК України дає суду можливість прийти до висновку, що розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження жодним чином не порушує, обмежує чи звужує гарантовані законом права та свободи учасників судового процесу і не може бути підставою для скасування або зміни рішення, як обставина, що виплинула на правильність вирішення справи.
Згідно положень п.п.15.3 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення Цивільного процесуального кодексу України, в редакції, яка набрала чинності 15.12.2017 року, розгляд справи у суді здійснюватиметься за матеріалами справи у паперовій формі.
Клопотання та заяви позивача в порядку ст.ст.84, 183 ЦПК України разом з позовною заявою до суду подані не були.
Відповідно до вимог ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження у справі необхідно провести підготовче засідання.
Керуючись ст.ст.3, 19, 174, 178, 187, 189, 190, 191, 196, 258, 260, 274, 353, п.п.15.3 п.15 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного сільськогосподарського підприємства "Дружба" про визнання недійсним та розірвання договору оренди землі та додаткової угоди.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити підготовче засідання у справі на 15 листопада 2019 року о 09 год 00 хв. в залі судових засідань №1 Семенівського районного суду Полтавської області за адресою: вул.Шевченка, буд.№41а смт.Семенівка Полтавської області, про що повідомити учасників справи.
4. Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити відповідачу, що у разі заперечення проти позову він має право відповідно до ч.4 ст.174, ч.1 ст.191 ЦПК України, протягом встановленого судом строку надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів. Відзив підписується відповідачем або його представником. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача відповідно до вимог ст.ст.58, 62 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.5 ст.178 ЦПК України до відзиву, наданого до суду, необхідно додати документи, що підтверджують надіслання (надання) ним відзиву і доданих до нього документів позивачу.
Роз`яснити відповідачу, що згідно положень ч.8 ст.178, ч.2 ст.191 ЦПК України у разі ненадання відзиву (заперечення проти позову) у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч.9 ст.83 ЦПК України копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити сторонам, що згідно ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
5. Клопотання позивача про звільнення її від сплати судового збору, додане до позовної заяви, та (або) про розстрочення сплати судового збору, викладене в уточненій позовній заяві, підлягає вирішенню під час підготовчого засідання з урахуванням вимог п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України відповідно до положень п.п.7, 10 ч.2 ст.197 ЦПК України.
Ро`зяснити позивачу необхідність надання доказів на підтвердження її майнового стану відповідно до вимог ухвал суду від 05.08.2019 року та від 24.09.2019 року (зокрема, довідки про розмір пенсії, довідки з органу фіскальної служби про отриманий дохід), оскільки надані нею копії документів підтверджують її сімейний стан та місце проживання, і жодним чином не містять інформації про отримувані доходи.
6.Повідомити учасників справи про наявність в Семенівському районному суді Полтавської області технічної можливості забезпечити їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. У цьому разі відповідна заява учасника справи має бути подана до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання з направленням копії такої заяви в той же строк іншому учаснику справи.
7.Копії ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи. Відповідачу одночасно надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Роз`яснити, що учасники справи мають право отримати інформацію щодо розгляду справи, зайшовши на веб-адресу сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-сайт: http://https://court.gov.ua/sud1627/).
Ухвала може бути оскаржена окремо від рішення суду в апеляційному порядку щодо відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Апеляційна скарга може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду або через Семенівський районний суд Полтавської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому даної ухвали суду.
Суддя Семенівського районного суду
Полтавської області С.Ю.Атаманова
Суд | Семенівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2019 |
Оприлюднено | 20.10.2019 |
Номер документу | 85038642 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Семенівський районний суд Полтавської області
Атаманова С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні