Ухвала
від 17.10.2019 по справі 203/1879/19
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ДНІПРОПЕТРОВСЬКА

Справа № 203/1879/19

1-кс/0203/1085/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2019 року Кіровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:

слідчого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фінансової служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №32019041650000015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Другим відділом розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019041650000015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

15 жовтня 2019 року в рамках вказаного кримінального провадження прокурор звернувся до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме прохає надати доступ до документів, на підставі яких підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року було здійснено митне оформлення товарів на ІНФОРМАЦІЯ_3 в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Клопотання в силу ч. 2 ст. 163 КПК України розглянуто без виклику представника ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Таким чином, перевіривши викладені в клопотанні обставини, дослідивши документи, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, матеріали кримінального провадження, слідчий суддя доходе висновку щодо необхідності задоволення визначеного клопотання з наступних підстав.

За змістом ст. ст. 131, 162 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів, полягає у наданні слідчому особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Надання тимчасового доступу до речей і документів під час досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді за клопотанням слідчого, погодженого з прокурором.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе достатньо підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю ч. 5 ст. 163 КПК України.

На підставі п. 4 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.

Згідно ізч.6ст.163КПК України,слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,якщо сторонакримінального провадження,крім обставин,передбачених ч.5ст.163КПК України,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів.

Згідно із витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, вбачається, що кримінальне провадженнябуло відкритоза фактомумисного ухиленнявід сплатиподатків надодану вартістьв особливовеликих розмірахслужбовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які при здійсненні фінансово-господарської, шляхом безпідставного віднесення до складу податкового кредиту з податку на додану вартість фінансово-господарських взаємовідносин з підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), що має ознаки транзитності та фіктивності, ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму 21183607 гривень, чим спричинили фактичне ненадходження в бюджет держави коштів в особливо великих розмірах, порушили вимоги п. 44.1 ст. 44, ст. 135, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3, п. 198.6 ст. 198 ПК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у квітні-червні 2016 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), відобразило у документах податкової звітності факт постачання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) товару олії соняшникової нерафінованої у кількості 5571,98 тон загальну суму з урахуванням ПДВ 21183607 гривень. В подальшому придбаний товар ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) передано на комісію для подальшої реалізації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ПП « ОСОБА_4 » за межі України.

Водночас, із акту документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання податкового законодавства №32/28-10-46-14-37014600 від 20.02.2019 року, який складено ІНФОРМАЦІЯ_7 , підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) фактично не здійснювало постачання товару ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Безпідставне документальне оформлення нереальної операції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) підтверджується показаннями колишнього директора підприємства ОСОБА_5 , який засвідчив, що зареєстрував підприємство на своє ім`я за винагороду, вказав, що не укладав будь-яких договорів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), не підписував інших документів щодо постачання товару на вказане товариство.

Також із акта документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з питань дотримання податкового законодавства №32/28-10-46-14-37014600 від 20.02.2019 року, вбачається, що відповідальними за фінансово-господарську діяльність вказаного підприємства були генеральний директор ОСОБА_6 та головний бухгалтер ОСОБА_7 .

Крім того, встановлено що у 2016 році фінансово-господарські документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо взаємовідносин із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) підписувались ОСОБА_8 , який діяв на підставі відповідної довіреності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

В ході досудового розслідування з`ясовано, що ОСОБА_9 , який є засновником ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) фактичного відношення до фінансово-господарської діяльності підприємства не мав, документи такого підприємства не підписував, податкову звітність не формував, не підписував і до податкових органів не подавав, розрахунковими рахунками не розпоряджався.

Таким чином, проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що невстановленими слідством особами здійснювались експертні операції з оформлення вантажу в режимі «експорт» (олії соняшникової наливом), використовуючи реквізити підконтрольного «фіктивного» підприємства ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).

Від імені ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) були подані вантажно-митні декларації (олія соняшникова нерафінована), товар оформлювався на ІНФОРМАЦІЯ_3 . Згідно з контрактом, основним вантажоодержувачем є нерезидент ІНФОРМАЦІЯ_4 та інші.

Таким чином слідчий прохає надати право на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме документів, на підставі яких підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) в період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року було здійснено митне оформлення товарів на ІНФОРМАЦІЯ_3 в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших, адже останні забезпечать можливість для досудового розслідування встановити або спростувати факти придбання товарів, реалізації зазначених товарів на експорт, з`ясувати сутність взаємовідносин з придбання продукції, підтвердити чи спростувати факти відношення певних осіб до діяльності вказаних підприємств, підтвердити чи спростувати факт завданих державі збитків, що загалом має суттєве значення для кримінального провадження.

Враховуючи наведені положення кримінального процесуального законодавства та приймаючи до уваги, що матеріали кримінального провадження можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, вважаю, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування справи, у даному провадженні є потреба в отриманні дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 .

Керуючись ст. ст. 94, 110, 131, 132, 159, 162, 163, 369-372 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фінансової служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, заявлене у рамках кримінального провадження №32019041650000015, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України задовольнити.

Надати прокурорам відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , слідчим ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області, визначеним на підставі постанови про створення слідчої групи у кримінальному провадженні, а також співробітникам оперативного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області визначених відповідним дорученням прокурора ОСОБА_3 , право на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_5 , а саме:

-документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), ПП « ОСОБА_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на підставі яких було здійснено митне оформлення товарів в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 , інших підприємств нерезидентів, облікових карток підприємств, транспортних документів (залізничних накладних, автомобільних накладних або CMR, коносамент), комерційних документів рахунок-фактура, invoice, proforma, rechnung, пакувальний лист, контракт зовнішньоекономічний і необхідні доповнення до нього, в разі наявності посередницькі договори, довідку про декларування валютних цінностей на поточний квартал, технічну документацію на товар (описи, креслення, схеми та інше в залежності від виду товару), залежно від коду товару дозвільні документи контролюючих органів (ліцензії, дозволи, висновки та інше), сертифікати походження, сертифікати якості, сертифікати відповідності, договір купівлі на товар (або калькуляція собівартості для виробника), податкові накладні, товарні накладні, документи по підготовці вантажу к завантаженню на судно (заявка на фрахт, інструкція з відправки, доручення на відвантаження, ордер на перевезення, ордер на відправку, повідомлення про розподіл документів, дозвіл на поставку, зовнішньоторговельний рахунок, специфікація), документи на перевезення морським транспортом (договорів морського перевезення, коносамент, маніфест, штурманська розписка, довіреність, суднова роль, вантажна митна декларація, список вантажних записів), за період з 01.01.2016 року по 31.12.2016 року.

В разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала підлягає виконанню протягом тридцяти днів.

Ухвала є остаточною й оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Дніпропетровська
Дата ухвалення рішення17.10.2019
Оприлюднено21.02.2023
Номер документу85055929
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —203/1879/19

Ухвала від 09.10.2020

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 12.02.2020

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 15.01.2020

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 20.11.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 22.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Дніпропетровська

Казак С. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні