2/754/7752/19
Справа № 754/15158/19
У Х В А Л А
іменем України
18 жовтня 2019 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Саламон О.Б., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, перевіривши виконання вимог ст.ст.175-177 ЦПК України за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Головне територіальне управління юстиції у м. Києві, Житлово-будівельний кооператив Арсеналець-25 про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з вище зазначеним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на кв. АДРЕСА_1 , загальною площею 55, 2 кв.м., жилою площею 29 кв.м.
Вказаний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ч. 4 ст. 177 ЦПК України, а саме не зазначено ціни позову , до позовної заяви не додано документ, який підтверджує сплату судового збору в повному обсязі.
Стороною позивача не надано доказів вартості спірної квартири. До матеріалів справи не надано доказів того, що дійсна вартість спірної квартири складає 300 000 грн.
У відповідності до Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 6 вказаного закону, у разі якщо судовий збір сплачується за подання позовної заяви до суду в розмірі, визначеному з урахуванням ціни позову, а встановлена при цьому позивачем ціна позову не відповідає дійсній вартості спірного майна або якщо на день подання позову неможливо встановити точну його ціну, розмір судового збору попередньо визначає суд з подальшою сплатою недоплаченої суми або з поверненням суми переплати судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом у процесі розгляду справи.
З огляду на вказане, враховуючи вартість нерухомого майна аналогічної площі в АДРЕСА_2 , суд визначає судовий збір, який підлягає сплаті позивачем в розмірі 9 605 грн.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки позову, шляхом виконання вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, а саме доплати судового збору в розмірі 6 605 грн. (9 605 - 3 000).
Залишення позову без руху з зазначених вище підстав не є по своїй суті обмеженням права на доступ до суду, оскільки відповідає вимогам закону та основним засадам цивільного судочинства, та є необхідним для справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду та вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб та строк їх усунення.
Вище викладене дає підстави для висновку, що позовна заява не відповідає вимогам закону, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку на їх усунення.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи Головне територіальне управління юстиції у м. Києві, Житлово-будівельний кооператив Арсеналець-25 про визнання права власності в порядку спадкування - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків терміном у 5 дні з моменту отримання копії ухвали суду. На виконання даної ухвали суду заявнику подати відповідну заяву через канцелярію суду, або направити засобами поштового зв`язку протягом визначеного строку.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали суду складено 18.10.2019 р.
Суддя
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2019 |
Оприлюднено | 22.10.2019 |
Номер документу | 85065692 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Саламон О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні