Ухвала
від 21.10.2019 по справі 581/726/19
ЛИПОВОДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 581/726/19

Провадження № 2/581/265/19

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 жовтня 2019 року селище Липова Долина

Суддя Липоводолинського районного суду Сумської області Сізов Д.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Русанівської сільської ради Липоводолинського району Сумської області,

про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

в с т а н о в и в :

17 жовтня 2019 року ОСОБА_1 звернулася до суду із вказаною позовною заявою.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, із зазначенням недоліків позовної заяви, способу і строку їх усунення.

Частиною 1 статті 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорених прав, свобод чи інтересів.

Дослідивши матеріали, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав:

І. Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, крім іншого, повинна містити:

повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

Всупереч вказаним положенням позовна заява не містить місцезнаходження та ідентифікаційного коду юридичної особи відповідача.

ІІ. Частина 2 ст. 95 ЦПК України вказує, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Із матеріалів позовної заяви вбачається, що усі письмові докази подані у формі простих фотокопій, що не у повній мірі узгоджується із вказаними положеннями.

У зв`язку з викладеним, позивачеві до позовної заяви необхідно долучити оригінали письмових доказів або їх засвідчені належним чином копії.

ІІІ. Відповідно до ч. 2 ст. 83, ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач, разом із поданням позовної заяви, повинен зазначити докази, що підтверджують вказані у ній обставини, та подати їх.

Як на підставу поважності причин пропуску строку прийняття спадщини позивач посилається на помилкову заяву Русанівської сільської ради Липоводолинського району, у якій йшлося про необхідність вилучення зі спадкового реєстру заповіту ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 , а не про скасування його доручення на отримання ОСОБА_1 орендної плати.

У зв`язку з цим, позивачу необхідно надати вказану заяву Русанівської сільської ради Липоводолинського району або належним чином завірену її копію.

ІV. Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.

Згідно з п. 7 ч. 4 ст. 185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.

Відповідно до п.23 постанови Верховного Суду України Про судову практику у справах про спадкування від 30 травня 2008 року №7, особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження лише у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину. Тому, для реалізації своїх прав у суді заявнику слід надати письмову відмову нотаріуса у вчиненні відповідної нотаріальної дії з оформлення права на спадщину.

За таких обставин, вважаю необхідним надати ОСОБА_1 строк для усунення вказаних недоліків, який відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України не може перевищувати десяти днів із дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити, що належним чином оформлені позовну заяву та додані до неї письмові докази слід надати у встановлений строк Липоводолинському районному суду Сумської області. У разі не усунення недоліків позовної заяви у вказаний строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Керуючись ст. 185 ЦПК України,

п о с т а н о в и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

Встановити строк для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали.

Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачці.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Д. В. Сізов

СудЛиповодолинський районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення21.10.2019
Оприлюднено22.10.2019
Номер документу85071284
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —581/726/19

Ухвала від 27.12.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Рішення від 20.11.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Ухвала від 31.10.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

Ухвала від 21.10.2019

Цивільне

Липоводолинський районний суд Сумської області

Сізов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні