Ухвала
від 17.10.2019 по справі 761/40843/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/40843/19

Провадження № 1-кс/761/28030/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 жовтня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва

слідчого судді ОСОБА_1

за участю секретаря ОСОБА_2

та слідчого ОСОБА_3 ,

розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання старшого слідчогоз ОВСдесятого СВРКП СУФР ГУДФС ум.Києві капітанаподаткової міліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному провадженні № 32019100000000584 від 09.10.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з ОВС десятого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітан податкової міліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню за № 32019100000000584 від 09.10.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, за погодженням із прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва із клопотанням про проведення обшуку.

Клопотання мотивовано тим, що у провадженні десятого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві перебувають матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32019100000000584 від 09.10.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території м. Києва протягом 2019 року невстановлені особи через мережу Інтернет alcoshop_kiev збувають незаконно виготовлені елітні алкогольні напої без марок акцизного податку, вживання яких несе загрозу для життя та здоров"я.

Так, згідно матеріалів десятого оперативного відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 використовує сайт alcoshop_kiev за допомогою якого отримує замовлення на продаж елітних алкогольних напоїв без марок акцизного податку та відповідної ліцензії. Доставку продукції здійснює особисто власними транспортними засобами, а розрахунок приймає в готівковій формі по факту або в безготівковій формі на приватну банківську карту.

В подальшому встановлено, що ОСОБА_5 використовує для зберігання з метою збуту незаконно виготовлених елітних алкогольних напоїв без марок акцизного податку гаражне приміщення № НОМЕР_1 , ряд № НОМЕР_2 гаражного кооперативу за адресою: м. Київ, вул. Тираспольська, 12, яке облаштоване білою настінною плиткою з обох боків біля входу та коричневим ролетом для заїзду в бокс.

Згідно відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 183669794 земельна ділянка за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрована за ОК «Гаражно-будівельний кооператив «Дружба -2» (код ЄДРПОУ 16300661).

Досудовим слідством здобуто достатньо підстав вважати, що в нежитловому приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Тираспольська, 12, гаражне приміщення № НОМЕР_1 , ряд № НОМЕР_2 , яке використовується для зберігання з метою подальшого збуту незаконно виготовлених елітних алкогольних напоїв без марок акцизного податку та в якому знаходяться речі, предмети і документи, знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі, цінності, гроші), яке здобуте у результаті його вчинення (злочинним шляхом), а також інші предмети, документи, магнітні носії інформації, які мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а саме: незаконно виготовлених елітних алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку, спирт, обладнання для виготовлення алкогольних напоїв, чорнові та рукописні документи (в тому числі носії із зафіксованою на них в будь-якій формі інформацією у вигляді тексту, електронного запису, звукозапису, зображення і (або) їх поєднання) на яких міститься інформація про придбання та збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, документи щодо отримання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, спирту, квитанції про проведення сплати за них, документи щодо придбання валюти, магнітні носії інформації; та інші предмети, речі, документи, цінності та гроші, здобутті злочинним шляхом, що містять у собі іншу інформацію, яка цікавить органи досудового розслідування; та інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Беручи до уваги вищевикладене, необхідно провести обшук нежитлового приміщення.

Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ч. 1, 2 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установленихчастиною третьоюцієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Відповідно доч.1ст.234КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

За умовами ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться (зареєстрований) орган досудового розслідування як юридична особа.

Порушень вимогст. 234 КПК України,Глави 20 КПК України- слідчі (розшукові) дії, таГлави 2 КПК України- засади кримінального провадження, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

Крім того, заслухавши слідчого таоцінивши всукупності доводиклопотання здолученими донього документами,слідчий суддявважає,що наданий часпрокурором доведенонаявність достатніхпідстав вважати,що:1)було вчиненокримінальне правопорушення; 2)відшукувані речіі документимають значеннядля досудовогорозслідування; 3)відомості,які містятьсяу відшукуванихречах ідокументах,можуть бутидоказами підчас судовогорозгляду; 4)відшукувані речі,документи абоособи знаходятьсяу зазначеномув клопотанніжитлі чиіншому володінніособи; 5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Як вбачається із матеріалів, доданих до клопотання, то необхідність надання дозволу на проведення обшуку підтверджується заявою постраждалої особи від 30.09.2019 року, копією медичної карти амбулаторного хворого, рапортами начальника десятого відділу ОУ ГУ ДФС у м. Києві, протоколами огляду від 15.10.2019 року, протоколом допиту свідка від 15.10.2019 року, а також іншими даними у матеріалах кримінального провадження. З вказаних документів вбачається причетність до незаконної діяльності особи, у якої планується провести обшук за вказаним клопотанням.

Відтак, слідчий суддя вважає, що доданими слідчим до клопотання документами, підтверджуються наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення з обставин, внесених до ЄРДР, а відшукувані речі, про які вказано уклопотанні,можуть знаходитись в нежитловому приміщенні за адресою: м. Київ, вул. Тираспольська, 12, гаражне приміщення № НОМЕР_1 , ряд № НОМЕР_2 , яке фактично використовується ОСОБА_5 , та можуть бути доказами під час судового розгляду, що в своїй сукупності свідчить про наявність підстав для надання дозволу на проведення обшуку.

В пункті 72 рішення Європейського суду «Ратушна проти України», зазначено, що коли держави вважають за необхідне вдаватись до таких заходів, як обшук житлових приміщень, з метою отримання доказів факту вчинення правопорушень, суд буде оцінювати, чи були підстави для виправдання таких заходів, відповідними та чи було дотримано принцип пропорційності. Суд також буде вивчати наявність у національному законодавстві ефективних гарантій від зловживань та свавілля та перевіряти, як ці гарантії працюють в окремому випадку, який розглядається. Критерії, які слід брати до уваги в цьому контексті це спосіб та обставини, за яких було ухвалено постанову про проведення обшуку, інші докази, доступні на той час, а також зміст та обсяг постанови. При цьому особлива увага має приділятись гарантіям, застосованим з метою обмежити розумними рамками вплив цього заходу.

Слідчим суддею, у судовому засіданні, не було встановлено відомостей, які б беззаперечно свідчили, що надання дозволу на обшук становитиме особистий та надмірний тягар, тобто апріорі таке втручання не є свавільним, оскільки отримання дозволу на його проведення здійснено з дотриманням принципу законності та воно є пропорційним до тяжкості вчиненого правопорушення та відповідає справжнім інтересам суспільства.

Разом з тим, в іншій частині вимог клопотання є немотивованим, оскільки слідчим в цій частині не доведено наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщенні.

У зв`язку з зазначеним клопотання підлягає частковому задоволенню.

Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Клопотання задовольнити частково.

Надати старшому слідчому з ОВС десятого СВ РКП СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві капітану податкової міліції ОСОБА_3 або іншим слідчим, які перебувають у групі слідчих по розслідуванню даного кримінального провадження, дозвіл напроведення обшуку в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 ,гаражне приміщення№ НОМЕР_1 ,ряд № НОМЕР_2 ,яке фактичновикористовується ОСОБА_5 , з метою виявлення та вилучення незаконно виготовлених алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку; документів щодо отримання незаконно виготовлених алкогольних напоїв; чорнових та рукописних записів, в яких міститься інформація про вчинення кримінального правопорушення; мобільних телефонів; сировини та фурнітури, яка необхідна для виготовлення фальсифікованих алкогольних напоїв (спирт, тара, упаковка); обладнань для виготовлення алкогольних напоїв.

Дана ухвала підлягає виконанню у строк, що не перевищує один місяць з дня її постановлення, тобто до 16листопада 2019року та надає право на проникнення до приміщення лише один раз.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85076858
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —761/40843/19

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

Ухвала від 17.10.2019

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Осаулов А. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні