ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

Номер провадження: 11-п/813/1393/19

Номер справи місцевого суду: 518/1304/19

Головуючий у першій інстанції

Доповідач Толкаченко О. О.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.10.2019 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд у складі:

головуючого судді Толкаченка О.О.,

суддів Журавльова О.Г., Копіци О.В.,

за участю: секретаря с/з Подуст Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання керівника апарату Ширяївського районного суду Одеської області Мельник Н.П. про направлення до іншого суду клопотання слідчого про проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019160460000232 від 24 вересня 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського апеляційного суду надійшло подання керівника апарату Ширяївського районного суду Одеської області Мельник Н.П. про направлення до іншого суду клопотання слідчого СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області Чебанюка О.В.

про проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019160460000232 від 24 вересня 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України.

Подання обґрунтоване тим, що автоматизований розподіл клопотання здійснити неможливо через відсутність суддів, які мають повноваження на здійснення судочинства в Ширяївському районному судді Одеської області.

Прокурор в судове засідання апеляційного суду не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до ч.4 ст.34 КПК України про час та місце розгляду подання чи клопотання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого повідомляються учасники судового провадження, проте їх неприбуття не перешкоджає розгляду питання.

Згідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

У зв`язку з тим, що прокурор в судове засідання не з`явився, фіксація процесу технічними засобами не здійснювалась.

Заслухавши суддю-доповідача, ознайомившись з матеріалами провадження, апеляційний суд дійшов висновку про те, що подання підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно з ч.2 ст.34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.

Відповідно до ч.2 ст.234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - на підставі ухвали слідчого судді Вищого антикорупційного суду.

Положеннями ч.4 ст.234 КПК України встановлено, що клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.

На теперішній час в Ширяївському районному суді Одеської області штатна чисельність суддів складає лише три судді, з яких дві посади вакантні, у судді Алексєєвої О.В. 18 жовтня 2018 року закінчились повноваження.

Згідно з п.2 ч.1 ст.34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд до іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду.

Враховуючи неможливість з об`єктивних причин утворити склад суду для розгляду клопотання слідчого про проведення обшуку в Ширяївському районному суді Одеської області, а також враховуючи кількісний склад інших, найбільш територіально наближених судів, апеляційний суд дійшов висновку про те, що клопотання слідчого СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області Чебанюка О.В. про проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019160460000232 слід направити до Роздільнянського районного суду Одеської області.

Керуючись статтями 32, 34, 418, 419 КПК України, апеляційний суд,

УХВАЛИВ:

Подання керівника апарату Ширяївського районного суду Одеської області Мельник Н.П. - задовольнити.

Матеріали провадження за клопотанням слідчого СВ Ширяївського ВП Роздільнянського ВП ГУНП в Одеській області Чебанюка О.В. про проведення обшуку у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №12019160460000232 від 24 вересня 2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.263 КК України передати на розгляд до Роздільнянського районного суду Одеської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Одеського апеляційного суду:

О.О. Толкаченко О.Г. Журавльов О.В. Копіца

Зареєстровано 23.10.2019
Оприлюднено 24.10.2019
Дата набрання законної сили 17.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону