ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 серпня 2019 року Справа № 160/4224/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Головного управління ДФС у м.Києві до ТОВ "Діалог Трейд" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ :
Головне управління ДФС у м.Києві звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Діалог Трейд із позовними вимогами про стягнення коштів у сумі 9403654,41грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має податковий борг по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у сумі 9403654,41грн., який утворився внаслідок несплати грошового зобов`язання за рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" №0027311406 від 29.05.2018 та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" від 29.05.2018 №0027291406 та нарахованої пені.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.06.2019 року відкрито провадження у справі №160/4224/19 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), а також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали.
Відповідач не скористався правом на відзив.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Діалог Трейд" перебуває на податковому обліку в контролюючих органах як платник податків.
Станом на дату звернення до суду за Товариством з обмеженою відповідальністю "Діалог Трейд" обліковується податковий борг по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у сумі 9403654,41грн.
Зазначена сума податкового боргу по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД виникла на підставі донарахованих контролюючим органом сум податкових зобов`язань, згідно прийнятого податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" №0027311406 від 29.05.2018 на суму 1700грн. та податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми "С" від 29.05.2018 №0027291406 на суму 9401954,41грн., але не сплачених у визначеному законом порядку.
Вказані податкові повідомлення-рішення разом із розрахунками штрафних санкцій та пені були направлені на адресу відповідача та отримані останнім 01.06.18р., що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого наявна в матеріалах справи.
Також, відповідно до ст.59 Податкового кодексу України відповідачу винесено податкову вимогу від 29.10.2018 №208719-17 на загальну суму 9403654,41грн.
Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства врегульовані Податковим кодексом України (далі по тексту - ПК України).
Пунктом 16.1 статті 16 ПК України передбачено, що платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Статтею 36 Податкового кодексу України встановлено податковий обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначеному цим Кодексом. Податковий обов`язок платника податків виникає за кожним податком та збором.
Згідно ст. 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання (пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України).
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку податку на додану, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ст. 59ПК України).
Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання (п. 59.3 ст. 59 ПК України).
Податкова вимога надсилається також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ст. 59 ПК України).
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (п. 59.5 ст. 59 ПК України).
Відповідно до п.п. 95.1, 95.2, 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Як передбачено пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п.20.1.34 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п. 5 ч.1 ст. 283 Кодексу адміністративного судочинства України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Згідно до матеріалів справи, відповідно до ст. 59 Податкового кодексу України відповідачу винесено податкову вимогу від 29.10.2018 №208719-17 яку було направлено Товариству у визначений законом спосіб, про що свідчить витяг відстеження поштового відправлення із сайту Укрпошта .
Податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю Діалог Трейд по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у сумі 9403654,41грн. також підвтерджується Інформаційною довідкою ГУ ДФС у м.Києві №7225/9/26-15-17-02-09 від 22.03.2019р., детальним розрахунком податкового боргу, Інтегрованими картками платника податків за 2018р. та 2019р.
Відповідно до матеріалів справи було встановлено, що відповідачем до суду не надано доказів сплати заборгованості.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суми податкового боргу у загальному розмірі сумі 9 403 654,41грн., оскільки доказів самостійного погашення заборгованості відповідачем до суду не надано.
Згідно з ч. 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Відтак, судові витрати зі сплати судового збору стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст.243-246, 250 , Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління ДФС у м.Києві (04655, м. Київ, вул. Шолуденка 33/19, ЄДРПОУ 39439980) до Товариства з обмеженою відповідальністю Діалог Трейд (49051, м.Дніпро, Індустріальний район, пр-т Слобожанський, буд. 40-а, ЄДРПОУ 37416376) про стягнення податкового боргу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Діалог Трейд (49051, м.Дніпро, Індустріальний район, пр-т Слобожанський, буд. 40-а, ЄДРПОУ 37416376) податковий борг по пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у сумі 9 403 654,41грн. (дев`ять мільйонів чотириста три тисячі шістсот п`ятдесят чотири) грн. 41 коп. на користь Державного бюджету шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Згідно ст.295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Турлакова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85115492 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні