ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
про звільнення від сплати судового збору,
відкриття апеляційного провадження у справі
23 жовтня 2019 року м. Херсон
справа № 766/18971/18 провадження № 22-ц/819/1701/19
Херсонський апеляційний суд в складі судді судової палати з розгляду цивільних справ Воронцової Л. П., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства Дніпровське підприємство ЕРА , третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, про зобов`язання видати уточнюючу довідку,
В С Т А Н О В И В:
18 вересня 2019 року Херсонський міський суд Херсонської області ухвалив у зазначеній справі рішення, на яке 18 жовтня 2019 року, у встановлений ЦПК України строк, ОСОБА_1 , від імені якої діє ОСОБА_2 подала апеляційну скаргу.
Разом з апеляційною скаргою ОСОБА_1 подала клопотання про звільнення її від сплати судового збору у зв`язку з скрутним матеріальним становищем, зазначаючи, що єдиним доходом є пенсія. На підтвердження вказаного надає довідку з пенсійного фонду про виплату пенсії за період з вересня 2018 року по вересень 2019 року.
Частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України встановлено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вирішуючи питання про звільнення від сплати судового збору, суд виходить із того, що у своїй практиці Європейський суд зазначав, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 § 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання. Держави-учасниці користуються у цьому питанні певною свободою розсуду. Однак Суд повинен прийняти в останній інстанції рішення щодо дотримання вимог Конвенції; він повинен переконатись у тому, що право доступу до суду не обмежується таким чином чи такою мірою, що сама суть права буде зведена нанівець. Крім того, подібне обмеження не буде відповідати статті 6 § 1, якщо воно не переслідує легітимної мети та не існує розумної пропорційності між використаними засобами та поставленою метою.
Враховуючи обставини, викладені в клопотанні заявника, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Таким чином, апеляційна скарга подана з додержанням вимог цивільного процесуального законодавства та строку апеляційного оскарження ухвали суду першої інстанції; підстав для повернення скарги особі, яка її подала, залишення скарги без руху або повернення справи до суду першої інстанції не вбачається, перешкод для відкриття апеляційного провадження у справі немає.
Керуючись ст.ст.136, 359 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору задовольнити.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Відкрити апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , від імені якої діє ОСОБА_2 .
Скаржнику надіслати копію ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі, а іншим учасникам справи разом із копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Для реалізації учасниками справи права на подання до суду апеляційної інстанції відзиву на апеляційну скаргу в письмовій формі встановити строк у десять днів з дня вручення ухвали про відкриття апеляційного провадження у справі та роз`яснити, що відзив повинен відповідати вимогам ст. 360 ЦПК України і до нього мають додаватися докази надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
Відсутність відзиву на апеляційну скаргу не перешкоджає перегляду ухвали суду першої інстанції.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя підпис Л. П. Воронцова
З оригіналом згідно: Копія ухвали оформлена 23 жовтня 2019 року Ухвала набрала законної сили 23 жовтня 2019 року
Суддя Секретар судового засідання Л. П. Воронцова Т. І. Пісоцька
Суд | Херсонський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 24.10.2019 |
Номер документу | 85135026 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Херсонський апеляційний суд
Воронцова Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні