Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 жовтня 2019 р. Справа№200/11234/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Михайлик А.С. розглянув в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Великовновосілківського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в призначенні пенсії та зобов`язання вчинити певні дії
ЗМІСТ ПОЗОВНИХ ВИМОГ ТА ЗАПЕРЕЧЕНЬ
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Великоновосілківського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення № 824 від 16.04.2019 щодо відмови в призначенні пенсії за вислугу років відповідно до п. б статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення та зобов`язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії за вислугу років та зарахувати до страхового та спеціального стажу, що надає право на призначення пенсії за вислугу років період роботи з 01.04.1986 по 16.06.1994, з 17.06.1994 по 05.09.1994, з 06.09.1994 по 30.12.1997, з 31.12.1997 по 11.01.1998, зобов`язання врахувати заробітну плату за період з 01.04.1986 по 03.04.1991, визначену в довідці від 10.04.2019 № 17.
В обґрунтування вимог позивач зазначила, що висновки відповідача про відсутність достатнього спецстажу для призначення пенсії за вислугу років є необґрунтованими та такими, що не відповідають дійсності. Позивач зазначила, що на підтвердження наявності спеціального стажу роботу нею до відповідача надані довідки підприємства-роботодавця, оскільки трудова книжка позивача була знищена під час попадання снаряду в належну їй квартиру.
За змістом позову відсутність в пенсійного органу можливості перевірити надані позивачем документи на підтвердження спеціального стажу не може вважатися достатньою підставою непризначення пенсії позивачу, всі надані позивачем документи мають підписи уповноважених осіб та печатку підприємства, через що відповідають вимогам додатку 1 до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування .
Відповідач проти задоволення заявлених позивачем вимог заперечував, підстави незгоди визначив в наданому суду відзиві на позов. Згідно викладеного у відзиві відповідачем під час розгляду наданих позивачем документів встановлено недостатність спеціального стажу для призначення пенсії за вислугу років, що стало підставою прийняття рішення про відмову в призначенні пенсії за вислугу років. За змістом відзиву позивачем до заяви про призначення пенсії на підтвердження наявності спеціального стажу за період роботи з 01.04.1986 по 11.01.1998 в якості техніка-геолога польової групи, готувача бурових рідин, техніка диспетчера Трудовської геологорозвідувальної експедиції, надані додані довідки (№№ 16, 20, 21, 22 від 10.04.2019), видані ПрАТ Донбасгеологія . Проте зазначений період неможливо врахувати до спеціального стажу через не підтвердження відомостями трудової книжки. Відомості довідки про заробітну плату № 17 від 10.04.2019, виданої ПрАТ Донбасгеологія , також неможливо врахувати, оскільки відсутня виписка з особових рахунків.
ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23.09.2019 відкрито провадження у справі відкрито, справу призначено до розгляду у спрощеному позовному провадженні без повідомлення учасників справи.
Згідно з ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч. 5 ст. 250 цього Кодексу датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ ОБСТАВИНИ
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , згідно паспорту серії НОМЕР_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Згідно довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи фактичним місцем проживання позивача є: АДРЕСА_2 .
У березні 2019 року позивач звернулася до Великоновосілківського об`єднаного правління пенсійного фонду України Донецької області (відповідач у справі) із заявою про призначення пенсії за вислугу років. Відповідно до розписки повідомлення, копія якої наявна в матеріалах справи 11.04.2019 позивачем надані документи на підтвердження стажу за вислугу років.
За наслідком розгляду заяви позивача відповідачем прийнято рішення № 824 від 16.04.2019, яким відмовлено позивачу в призначенні пенсії за вислугу років. За змістом наведеного рішення відповідно до наданих документів страховий стаж роботи позивач становить 8 років 9 місяців 11 днів В рішенні зазначено, що період роботи позивача з 01.04.1986 по 11.01.1998 неможливо врахувати до польового або страхового стажу на підставі довідок ПрАТ Донбасгеологія від 10.04.2019 № 16, 20, 21, 22, оскільки зазначені періоди роботи не підтверджуються трудовою книжкою. Так само відсутні підстави врахувати довідку про заробітну плату № 17ід 10.04.2019, оскільки відсутні виписки з особових рахунків.
В рішенні зазначено, що оскільки ПрАТ Добасгеологія знаходиться на непідконтрольній українській владі території, через що на цій території довідки не мають юридичної сили.
ДЖЕРЕЛА ПРАВА Й АКТИ, ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій визначені Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV.
Пунктом 2-1 розділу XV Прикінцеві положення Закону України № 1058-IV визначено, що особам, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно пункту 16 розділу XV Прикінцеві положення Закону України № 1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.
Відповідно до пункту б статті 55 Закону України Про пенсійне забезпечення право на пенсію за вислугу років мають працівники рацівники експедицій, партій, загонів, дільниць і бригад, безпосередньо зайняті на польових геологорозвідувальних, пошукових, топографо-геодезичних, геофізичних, гідрографічних, гідрологічних, лісовпорядних і розвідувальних роботах, - після досягнення 55 років і при стажі роботи:
для чоловіків - не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі;
для жінок - не менше 25 років, з них не менше 10 років на зазначеній роботі.
За відсутності стажу роботи, встановленого абзацами другим - третім цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року право на пенсію за вислугу років надається за наявності стажу роботи, встановленого абзацами п`ятнадцятим - двадцять третім пункту "б" частини першої статті 13 цього Закону.
При цьому період роботи безпосередньо в польових умовах протягом півроку або більше півроку зараховується за рік роботи, менше півроку - за фактичною тривалістю, а на сезонних роботах - відповідно до статті 61 цього Закону.
До досягнення віку, встановленого абзацом першим цього пункту, право на пенсію за вислугу років мають жінки 1970 року народження і старші після досягнення ними віку, встановленого абзацами третім - тринадцятим пункту "б" частини першої статті 13 цього Закону.
Частиною 1 статті 44 Закону України № 1058 передбачено, що заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.
Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року N 22-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за N 1566/11846.
Перелік документів, що додаються до заяви про призначення, перерахунку та поновлення пенсії визначений Розділом 2 цього Порядку.
Підпунктом 2 пунктом 2.1 Порядку № 22-1 передбачено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 (далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу).
Згідно пункту 4.1 Порядку орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.
Не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України (пункт 4.3. Порядку).
Пунктом 4.7 Порядку передбачено, що право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і об`єктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію. Орган, що призначає пенсію, не пізніше 10 днів після винесення рішення видає або направляє адміністрації підприємства, установи, організації або особі повідомлення про призначення, відмову в призначенні, перерахунку, переведенні з одного виду пенсії на інший із зазначенням причин відмови та порядку його оскарження.
Статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
В пункті 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, також закріплено положення, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
Пунктом 20 цього Порядку передбачено, що в тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Згідно із статтею 18 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та прав на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території.
Відповідно до частин 1, 2, 3 статті 9 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України передбачено, що державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом.
Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків.
ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ВИСНОВКИ
Зі змісту заявлених позивачем вимог вбачається, що спір між сторонами пов`язаний із неврахуванням відповідачем під час призначення пенсії за віком до спеціального стажу, що надає право на призначення пенсії за вислугу років, відомостей про роботу позивача, зазначених в наданих позивачем довідках.
Як вбачається зі змісту оскаржуваного позивачем рішення про відмову в призначенні пенсії № 824 від 16.04.2019 на підтвердження спеціального стажу позивачем надані довідки видані ПАТ Донбасгеологія № 16 від 10.04.2019 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, № 17 від 10.04.2019 про заробітну плату за період з січня 1986 по грудень 1991 року, № 19 від 10.04.2018 про перейменування Трудовської геологорозвідувальної експедиції тресту Артемгеологія ; № 20 від 10.04.2019 Вибірка польових днів та розрахунок пільгового стажу ; № 21 від 10.04.2019 про роботу в період з 26.11.2002 по 27.12.2002; № 22 від 10.04.2019 про роботу в період з 04.06.1982 по 05.08.1983. В довідці № 16 від 10.04.2019 визначені періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу (01.04.1986-16.06.1994, 17.06.1994- 05.09.1994, 06.09.1994-30.12.1997 та 31.12.1997 -11.01.1998) професія або посада (готувач бурових рідин, технік-геолог) характер виконуваної роботи (польові геологічні та геологорозвідувальні роботи) позивача, що підтверджують її право на призначення пенсії за вислугу років на підставі ст. 55 Закону України Про пенсійне забезпечення . Відомості зазначених довідок відповідачем не враховувалися під час вирішення питання про призначення пенсії позивача.
Положеннями Порядку № 637 передбачено можливість визначення наявного стажу (стразового та спеціального) особи на підставі інших документів у разі відсутності трудової книжки. З наявного в матеріалах справи акту обстеження технічного стану житлового приміщення від 06.05.2019 вбачається, що належна позивачу квартира АДРЕСА_1 ) повністю пошкоджена та згоріла внаслідок влучення ВНП в покрівлю житлового будинку. Отже, із врахуванням положень Порядку №637 стаж позивача може бути підтверджений іншими, ніж трудова книжка документами.
Під час вирішення питання правомірності неврахування відповідачем відомостей довідок ПрАТ Донбасгеологія під час призначення пенсії суд виходить із наступного.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань місцезнаходженням приватного акціонерного товариства Донбасгеологія (ЄДРПОУ 01432227) є 83017, Донецька обл., місто Донецьк, бульвар Шевченка, будинок 27.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року № 1085-р, м. Донецьк відноситься до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження.
Указом Президента № 32/2019 від 07.02.2019, яким затверджені межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, м. Донецьк віднесено до тимчасово окупованих.
Проте, суд зазначає, що сам факт неперереєстрації підприємства роботодавця на територію підконтрольну українській владі не визначає всі видані цим підприємством документи недійсними.
Частини 2, 3 статті 9 Закону України Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України зміст яких наведений в оскаржуваному у рішенні передбачають недійсність будь-яких актів створених на окупованій території органів, їх посадових та службових осіб. Водночас, наведені норми не визначають недійсними довідки суб`єктів господарювання, що не переєструвалися на підконтрольні українській владі території.
Слід також зазначити, що Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ) у справах Лоізіду проти Туречиини (Loizidou v. Turkey, 18.12.1996, §45), Кіпр проти Туреччини (Cyprus v. Turkey, 10.05.2001) та Мозер проти Республіки Молдови та Росії (Mozer v. the Republic of Moldova and Russia, 23.02.2016) визначив що "Зобов`язання ігнорувати, не брати до уваги дії існуючих de facto органів та інститутів [окупаційної влади] далеко від абсолютного. Для людей, що проживають на цій території, життя триває. І це життя потрібно зробити більш стерпним і захищеним фактичною владою, включаючи їх суди; і виключно в інтересах жителів цієї території дії згаданої влади, які мають відношення до сказаного вище, не можуть просто ігноруватися третіми країнами або міжнародними організаціями, особливо судами, в тому числі й цим (ЄСПЛ). Вирішити інакше означало б зовсім позбавляти людей, що проживають на цій території, всіх їх прав щоразу, коли вони обговорюються в міжнародному контексті, що означало б позбавлення їх навіть мінімального рівня прав, які їм належать .
Соціальний захист державою осіб, які мають право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом, охоплює комплекс заходів, які здійснює держава в межах її соціально-економічних можливостей.
Тобто в розрізі даної справи та за умови підтвердження трудового стажу, позивач наділений правом на відповідний соціальний захист з боку держави, яка в особі своїх органів не може відмовляти у його наданні з формальних підстав.
Суд також зазначає, що відсутність у пенсійного органу можливості здійснити перевірку відомостей на підприємстві, яке знаходиться на не підконтрольній українській владі території не може бути підставою для відмови особі у реалізації наявного у нього права на пенсійне забезпечення.
Аналогічні висновки викладено Верховним Судом, зокрема, у постановах від 28 серпня 2018 року ( справа № 175/4336/16-а), від 23 липня 2019 року (справа № 537/53/17), які судом враховано, на виконання приписів ч.5 ст. 242 КАС України.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскаржуване позивачем рішення не містить посилань на нормативно-правові акти, які б передбачали можливість неврахування під час вирішення питання про призначення позивачу пенсії довідок підприємств, що не перереєструвалися на підконтрольну українській владі територію після початку проведення антитерористичної операції. Отже, пенсійним органом, враховуючи положення ч. 2 ст.77 КАС України, не доведено правомірність спірного рішення № 824 від 16.04.2019, з огляду на що наведене рішення підлягає скасуванню, а надана позивачем заява про призначення пенсії повторному перегляду із врахуванням висновків суду викладених в цьому рішенні.
Вимоги позивача про зобов`язання відповідача зарахувати до страхового та спеціального стажу, що надає право на призначення пенсії за вислугу років періоди роботи з 01.04.1986 по 16.06.1994, з 17.06.1994 по 05.09.1994, з 06.09.1994 по 30.12.1997, з 31.12.1997 по 11.01.1998, врахувати заробітну плату за період з 01.04.1986 по 03.04.1991, визначену в довідці від 10.04.2019 № 17, із врахуванням встановлення судом безпідставності неприйняття відповідачем до уваги наданих позивачем довідок на підтвердження спеціального стажу роботи підлягають задоволенню шляхом зобов`язання відповідача визначити спеціальний стаж роботи позивача, що надає право на призначення пенсії за вислугу років із врахуванням відомостей довідок ПрАТ Донбасгеологія № 16 від 10.04.2019 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, № 17 від 10.04.2019 про заробітну плату за період з січня 1986 по грудень 1991 року, № 19 від 10.04.2018 про перейменування Трудовської геологорозвідувальної експедиції тресту Артемгеологія ; № 20 від 10.04.2019 Вибірка польових днів та розрахунок пільгового стажу ; № 21 від 10.04.2019 про роботу в період з 26.11.2002 по 27.12.2002; № 22 від 10.04.2019 про роботу в період з 04.06.1982 по 05.08.1983.
Отже, заявлені позивачем вимоги підлягають задоволенню частково.
Відповідно до частин першої, третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Частиною 8 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у випадку якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.
З огляду на таке, суд вважає за можливе покласти на відповідача витрати, пов`язані із розглядом цієї справи, а отже сплачений позивачем судовий збір у сумі 768,40 грн. при зверненні до суду підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань
З огляду на викладене вище, на підставі положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , Закону України Про пенсійне забезпечення та керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 12, 15, 19, 22, 25, 32, 72, 76, 77, 79, 139, 194, 205, 241-243, 245, 246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Великоновосілківського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області (85500, Донецька обл., Великоновосілківський район, смт. Велика Новосілка, вул. Центральна, буд. 103, ідентифікаційний код - 42171290), про скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Великоновосілківського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області № 824від 16.04.2019 про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за вислугу років.
Зобов`язати Великоновосілківське об`єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за вислугу років та визначити спеціальний стаж роботи, що надає право на призначення пенсії за вислугу років із врахуванням відомостей довідок ПрАТ Донбасгеологія № 16 від 10.04.2019 про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів в ній, № 17 від 10.04.2019 про заробітну плату за період з січня 1986 по грудень 1991 року, № 19 від 10.04.2018 про перейменування Трудовської геологорозвідувальної експедиції тресту Артемгеологія ; № 20 від 10.04.2019 Вибірка польових днів та розрахунок пільгового стажу ; № 21 від 10.04.2019 про роботу в період з 26.11.2002 по 27.12.2002; № 22 від 10.04.2019 про роботу в період з 04.06.1982 по 05.08.1983.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з бюджетних асигнувань Великоновосілківського об`єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області на користь ОСОБА_1 суму сплаченого судового збору в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до пп. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя А.С. Михайлик
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85144587 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Ястребова Любов Вікторівна
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Михайлик А.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні