Ухвала
від 24.10.2019 по справі 154/1841/19
ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

154/1841/19

1-кп/154/181/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2019 року м. Володимир-Волинський

Володимир-Волинський міський суд Волинської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря ОСОБА_2 ,

сторін кримінального провадження:

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

його захисника - адвоката ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Володимир-Волинський кримінальне провадження № 12018030060000840, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2018 року по обвинуваченню:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Володимир-Волинський Волинської області, громадянина України, одруженого, працюючого директором ВКП «Володимир», зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.273 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 перебуваючи на посаді директора виробничо-комерційного підприємства «Володимир» (код ЄДРПОУ 30958805), юридична адреса: Волинська область, м. Володимир - Волинський, вул. 20-го Липня б. 79, зареєстрованого як юридична особа розпорядженням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 11.09.2000 року, будучи особою, на яку згідно ст.153КзПП України покладено обов`язок забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на підприємстві, котрі повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці, всупереч вимогам ст. 155 КЗпП України, ст. ст.13,18,21 Закону України «Про охорону праці», дод. 2 п. 6, дод.3 п.1 п.7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженої Постановою КМУ №1107 від 26.10.2011, згідно яких введення в експлуатацію нових і реконструйованих об`єктів виробничого призначення без дозволу органів державного нагляду за охороною праці забороняється, достовірно знаючи про те, що на підприємстві відсутній дозвіл органу державного нагляду за охороною праці на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, у вересні 2016 року (точна дата не встановлена) у виробничому приміщенні за вищевказаною адресою відкрив магазин - склад по реалізації нафтопродуктів, у якому, з залученням найманого працівника ОСОБА_6 , розпочав здійснювати підприємницьку діяльність у вигляді роздрібної торгівлі дизельним паливом та бензином, не забезпечивши при цьому належних та безпечних умов праці, що створило високу ймовірність початку дії шкідливих факторів, загоряння паливної суміші, вибуху, руйнування споруд, а отже створило загрозу життю та настання інших тяжких наслідків, як для вказаного працівника так і інших осіб, що було виявлено 10.11.2018 року під час огляду та 15.11.2018 під час перевірки працівниками Управління Держпраці у Волинській області та зафіксовано в Акті перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) № 07-0008-24 від 15.11.2018, чим грубо порушив вимоги вищевказаних норм Закону та ст. 43Конституції України, відповідно до якої кожному громадянину гарантується право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Крім того, ОСОБА_4 , будучи призначеним відповідно до протоколу засідання засновників ТзОВ «Олеся» № 2 від 30.05.2003 та наказу ВКП «Володимир» №1 від 03.06.2003 на посаду директора виробничо-комерційного підприємства «Володимир» (код ЄДРПОУ 30958805), юридична адреса: Волинська область, м. Володимир - Волинський, вул. 20-го Липня б. 79, зареєстрованого як юридична особа розпорядженням виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради від 11.09.2000 року, грубо порушив правила безпеки на вибухонебезпечних підприємствах, що створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків.

Так, ОСОБА_4 , перебуваючи на вищевказані посаді, у вересні 2016 року (точна дата не встановлена) організував розміщення на території ВКП «Володимир» за адресою м. Володимир - Волинський, вул. 20-го Липня б. 79, автозаправної станції, яка складається з обладнання у вигляді, цистерни, баків для зберігання пального, автозаправної колонки та електродвигунів, на якій незаконно проводилась роздрібна торгівля дизельним паливом та бензином різних марок.

При цьому, вищевказана автозаправна станція у відповідності до ДСТУ Б В.1.1.-36:2016 «Визначення категорій приміщень, будинків та зовнішніх установок за вибухопожежною та пожежною небезпекою», затвердженого Наказом Мінрегіону України від 15.06.2016 № 158 «Про прийняття національного стандарту ДСТУ Б В.1.1-36:2016» охоплюється поняттям «Вибухопожежнонебезпечного підприємства» за ознакою характеристики речовин та матеріалів, що находяться у приміщенні.

При цьому, ОСОБА_4 , будучи особою, на яку згідно ст.153КзПП України покладено обов`язок забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці на підприємстві, котрі повинні відповідати вимогам нормативних актів про охорону праці, всупереч вимогам ст. 155 КЗпП України, ст. ст. 13, 18, 21 Закону України «Про охорону праці», дод. 2 п. 6, дод.3 п.1 п.7 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки», затвердженої Постановою КМУ №1107 від 26.10.2011, ч.2 ст. 2 Закону України «Про пожежну безпеку», із залученням найманого працівника ОСОБА_6 , розпочав здійснювати підприємницьку діяльність у вигляді роздрібної торгівлі дизельним паливом та бензином, не забезпечивши при цьому належних та безпечних умов праці, що створило високу ймовірність початку дії шкідливих факторів, загоряння паливної суміші, вибуху, руйнування споруд, а отже створило загрозу життю та настання інших тяжких наслідків, як для вказаного працівника так і інших осіб, що було виявлено 10.11.2018 року під час огляду та 15.11.2018 під час перевірки працівниками Управління Держпраці у Волинській області та зафіксовано в Акті перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) № 07-0008-24 від 15.11.2018, чим грубо порушив вимоги вищевказаних норм Закону та ст. 43 Конституції України, відповідно до якої кожному громадянину гарантується право на належні, безпечні і здорові умови праці.

Таким чином, ОСОБА_4 , своїми умисними протиправними діями, які виразились у порушенні правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах та у вибухонебезпечних цехах особою, яка зобов`язана їх дотримувати, якщо воно створило загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків,вчинив злочин, передбачений ч.1 ст.273 КК України.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності за вчинене кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст.273 КК України, з підстав передбачених ст.48 КК України у зв`язку із зміною обстановки. Захисник зазначив про те, що обвинувачений раніше не судимий, вчинив злочин середньої тяжкості, вину у скоєному злочині визнає, щиро розкаявся, зазначив що зробив для себе належні висновки, на даний час оформив усі необхідні дозвільні та ліцензійні документи з приводу можливості торгівлі нафтопродуктами у відповідність до вимог чинного законодавства, уклав усі необхідні договори, а відтак з моменту скерування справи змінилась обстановка за якої є всі наявні підстави для звільнення обвинуваченого на підставі ст.48 КК України від кримінальної відповідальності. Надав до суду пакет документів, якими підтверджується зміна обстановки.

Прокурор в судовому засіданні не заперечував щодо можливості задоволення клопотання та звільнення ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності на підставі ст.48 КК України у зв`язку із зміною обстановки.

Згідно ст. 285 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Відповідно до ст. 286 цього Кодексу звільнення від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення здійснюється судом.

Статтею 314 КПК України встановлено, що у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених частиною другою статті 284 цього Кодексу, тобто у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до ст. 288 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно ст. 48 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час кримінального провадження внаслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.

ОСОБА_4 вчинив злочин вперше, який відповідно до ст.12 цього Кодексу є злочином середньої тяжкості. За час розслідування справи зробив для себе належні висновки, на даний час оформив необхідні дозвільні та ліцензійні документи з приводу можливості торгівлі нафтопродуктами, привів свою підприємницьку діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства.

Відтак суд погоджується з думкою сторони захисту та позицією сторони обвинувачення з приводу того, що обстановка змінилась, на теперішній час діяння за якого не було заподіяно жодній особі будь-якої шкоди перестало бути суспільно-небезпечним, а тому є всі наявні підстави для звільнення обвинуваченого на підставі ст.48 КК України від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 48 КК України, ч.2 ст.284, ч.1 ст. 285, ч.1 ст. 286, 288 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 на підставі ст. 48 КК України звільнити від кримінальної відповідальності за вчинений злочин, передбачений ч. 1 ст. 273 КК України у зв`язку із зміною обстановки.

Кримінальне провадження № 12018030060000840, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29 листопада 2018 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 273 КК України закрити на підставі п.1 ч.2 ст.284 КПК України.

Ухвала може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Володимир-Волинський міський суд протягом 7 днів з дня її оголошення.

Головуючий (підпис)

Згідно з оригіналом.

Суддя Володимир-Волинського міського суду ОСОБА_1

СудВолодимир-Волинський міський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення24.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85147097
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки виробництва Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах

Судовий реєстр по справі —154/1841/19

Ухвала від 24.10.2019

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

Ухвала від 18.06.2019

Кримінальне

Володимир-Волинський міський суд Волинської області

Вітер І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні