ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.10.2019 Справа № 908/2943/19
м. Запоріжжя
Суддя господарського суду Запорізької області Горохов І.С., розглянувши матеріали
за позовом Приватного акціонерного товариства Страхова компанія АХА Страхування , 04070, м. Київ, вул. Іллінська, 8
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ВСТ , 69050, м. Запоріжжя, вул. Космічна, буд. 122, кв. 10
про повернення частини сплаченого страхового відшкодування
без виклику представників сторін
Суть спору
21.10.2019 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява Приватного акціонерного товариства Страхова компанія АХА Страхування до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ВСТ про повернення частини сплаченого страхового відшкодування у розмірі 162 100,00 грн.
21.10.2019 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Горохову І.С.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір № 3674 VI.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921,00 грн.
Згідно з ч. 1, 2, п. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про стягнення з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ВСТ суми коштів в розмірі 162 100,00 грн.
Таким чином, позивачу необхідно було сплатити 2431,50 грн судового збору.
Фактично ж Приватним акціонерним товариством Страхова компанія АХА Страхування , м. Київ в якості доказів сплати судового збору додано до позовної заяви платіжні доручення № 493 194 від 10.09.2018 на суму 384,00 грн та № 511 368 від 02.11.2018 на суму 1762,00 грн, тобто позивачем судовий збір сплачено в меншому розмірі, ніж встановлено законом, недоплаченою є сума 285,50 грн.
Судом встановлено, що дана позовна заява подана без додержання вимог, викладених п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, а саме, до позовної заяви не додано документу, який підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Артель Пласт , Київська область, м. Буча слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення виявлених недоліків.
Частинами 3 та 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 162, 164, 174 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Страхова компанія АХА Страхування , м. Київ до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю ВСТ , м. Запоріжжя про повернення частини сплаченого страхового відшкодування залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали, шляхом подання до суду письмової заяви із значенням відповідних відомостей, передбачених пунктами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України а саме:
- надати суду документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (2431,50 грн).
3. Роз`яснити позивачу, якщо у встановлений строк виявлені недоліки не будуть усунуті, позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.
4. Ухвала набирає законної сили 23.10.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя І. С. Горохов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 28.10.2019 |
Номер документу | 85147936 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Горохов І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні