Справа № 357/12062/19
1-кс/357/4628/19
У Х В А Л А
24 жовтня 2019 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшої слідчої СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області майора поліції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №42019111030000248, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2019 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
У С Т А Н О В И В:
23.10.2019 р. до слідчого судді Білоцерківського міськрайонного суду надійшло вищезазначене клопотання ст. слідчої СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №42019111030000248, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.09.2019 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, про надання тимчасового доступу до речей та документів, мотивоване наступним.
В провадженні СВ Білоцерківського ВП ГУНП Київської області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019111030000248 від 11.09.2019 р. за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що 31.05.2019 р. державним реєстратором ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 , на підставі довідки про показники об`єкта нерухомого майна №24, виданого 27.05.2019 ФОП ОСОБА_6 ; технічного паспорта № 2019/144, виданого ФОП ОСОБА_6 за № 1853753132103 зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності ПП « ОСОБА_7 » на нежитлову будівлю, 1991 року побудови, загальною площею 85,7 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 . Вказана будівля розташована на земельній ділянці з кадастровим номером 3210300000:03:016:0064.
Проте, 13 лютого 2014 року ІНФОРМАЦІЯ_2 було прийнято рішення №1151-56-VI «Про оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки юридичним особам та фізичним особам-підприємцям».
Зазначеним рішенням було поновлено договір оренди землі Приватному підприємству « ІНФОРМАЦІЯ_3 » під розміщення павільйону по продажу продовольчих товарів з літнім торгівельним майданчиком в АДРЕСА_1 , загальною площею 0,0201 га, за рахунок земель населеного пункту м. Біла Церква. (Кадастровий номер: 3210300000:03:016:0064).
Тобто, із викладеного вбачається, що на земельній ділянці з кадастровим номером 3210300000:03:016:0064, яка передавалась оренду під розміщення павільйону (який є тимчасовою спорудою) на даний час зареєстроване право власності на нерухоме майно (нежитлову будівлю).
Відповідно до підпункту 1.3. Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 21 жовтня 2011 року №244 передбачено що: «Тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі ТС) одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту».
Згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 рішень стосовно присвоєння нежитловій будівлі, 1991 року побудови, загальною площею 85,7 кв.м., за адресою: АДРЕСА_1 не приймалось.
Крім того, ні архітектурно-планувальне завдання, ні містобудівні умови та обмеження на забудову даної земельної ділянки з кадастровим номером 3210300000:03:016:0064 - не видавались.
Відповідно до інформації КП КОР « ІНФОРМАЦІЯ_7 » відповідно до інвентаризаційної справи №1090 за адресою: АДРЕСА_1 , рахується магазин-кафе літ. «А» площею 84,4 кв.м, реєстрація права власності на вищевказаний об`єкт станом на 01.01.2013 р. не проводилась.
Слідча вказує на те, що в слідства є підстави вважати, що для реєстрації право власності ПП « ОСОБА_7 » на нежитлову будівлю, 1991 року побудови, загальною площею 85,7 кв.м за адресою: АДРЕСА_1 , подано підроблені документи, що містили завідомо неправдиву інформацію.
Згідно інформації ІНФОРМАЦІЯ_8 від 16.09.2019, у вказаному управлінні відсутні матеріали реєстраційної справи, щодо нежитлової будівлі , що має адресу АДРЕСА_1 .
Слідча стверджує, що з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування виникла необхідність у дослідженні документів, які перебувають у державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_9 - ОСОБА_5 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме усіх оригіналів документів реєстраційної справи на нежитлову будівлю, 1991 року побудови, загальною площею 85,7 кв.м за адресою : АДРЕСА_1 .
А також те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи реєстраційної справи на нежитлову будівлю загальною площею 85,7 кв. м, 1991 року побудови, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , як самостійно, так і в своїй сукупності та в сукупності із іншими доказами можуть бути використані для встановлення усіх обставин даного злочину, та мають суттєве значення для встановлення істини та важливих обставин, а також для встановлення осіб причетних до вчинення даного злочину, а також, те що довести вказані обставини іншим способом не можливо, є обгрунтовна необхідність отримати тимчасовий доступ та здійснення виїмки всіх наявних оригіналів вищезазначеної реєстраційної справи.
Слідча ОСОБА_3 попереджена належним чином про час та місце розгляду клопотання, в судове засідання не з`явилася, надала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, а також в своїй заяві вказала, що клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
На підставі положень ч.2 та ч.4 ст.163 КПК України, слідчим суддею визнано за можливе провести судовий розгляд клопотання без участі представника юридичної особи та особи у володінні, якої знаходяться речі і документи та слідчої.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
У відповідності до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч.2 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Потреба в отриманні доступу до зазначених у клопотанні документів, виникла у зв`язку з необхідністю з`ясування нових та перевірку встановлених обставин, які мають значення для кримінального провадження.
Вищезгадані документи, мають важливе доказове значення у кримінальному провадженні та зважаючи що іншим шляхом, окрім як на підставі ухвали слідчого судді отримати доступ до них неможливо, в даному випадку є обґрунтована необхідність в застосуванні тимчасового доступу до згаданих документів на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ст.132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Клопотання на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що:
- існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
- потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора;
- може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
На даний час неможливо іншими способами довести обставини кримінального провадження, на які вказала слідча та які передбачається довести за допомогою документів, до якої просить слідча надати тимчасовий доступ, а тому, враховуючи вище викладене керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-160, 162, 166 КПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання слідчої - задовольнити.
Надати старшій слідчій СВ Білоцерківського ВП ГУНП в Київській області майору поліції ОСОБА_3 , прокурору Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_4 , прокурору Білоцерківської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_8 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 (державний реєстратор ОСОБА_5 ), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , а саме до: оригіналів документів реєстраційної справи на нежитлову будівлю загальною площею 85,7 кв.м, 1991 року побудови, за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення (здійснення їх виїмки).
Строк дії ухвали не перевищує 24 листопада 2019 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддяОСОБА_1
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 85149861 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян та злочини проти журналістів Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Бобкова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні