Рішення
від 23.10.2019 по справі 546/944/19
РЕШЕТИЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

єдиний унікальний номер справи 546/944/19

номер провадження 2/546/625/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2019 року місто Решетилівка

Решетилівський районний суд Полтавської області у складі

головуючої судді Лизенко І.В.,

за участі секретаря судового засідання Коваленка А.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Демидівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Решетилівської державної нотаріальної контори Полтавської області, а також відділу у Решетилівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, про визнання права власності на спадкове майно,

ВСТАНОВИВ:

03.09.2019 до Решетилівського районного суду надійшла вказана вище позовна заява, у якій позивачка просить суд визнати за нею право власності на 1/3 частину земельної ділянки площею 4,45 га, розташованої на території Демидівської сільської ради, в порядку спадкування за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати - ОСОБА_2 , після смерті якої залишилось спадкове майно у вигляді земельної ділянки, площею 4,45 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Демидівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області. Спадщину після померлої прийняла позивачка та її брати ОСОБА_3 та ОСОБА_4 . Останні отримали свідоцтва про право на спадщину по 1/3 частки вказаної земельної ділянки та виділили свої частки в натурі, в результаті чого об`єкт спадкування перестав існувати. У зв`язку з наведеним позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на 1/3 вказаної земельної ділянки.

11.09.2019 суддею Лизенко І.В. відкрито загальне позовне провадження та призначено підготовче судове засідання.

Позивачка у судове засідання не з`явилась, про дату, час та місце судового розгляду була повідомлена належним чином. До суду надала заяву, у якій просила проводити розгляд справи за її відсутності, а також зазначила, що підтримує позовні вимоги та просить їх задовольнити (а.с.33).

Відповідач, Демидівська сільська рада Решетилівського району Полтавської області, належним чином повідомлений про час та місце судового розгляду, у судове засідання явку свого представника не забезпечив, надав заяву, в якій просить справу розглядати без участі уповноваженого представника, позовні вимоги визнає (а.с.30).

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, також у судове засідання не з`явилась. Решетилівська державна нотаріальна контора Полтавської області надала до суду заяву про розгляд справи без участі уповноваженого представника (а.с.27).

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого судового засідання суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Відповідно до ч. 4 ст.206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для цього законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 , що підтверджується відповідним актовим записом № 8, згідно копії свідоцтва про народження (а.с.10).

Померла ОСОБА_2 є матір`ю позивачки, що підтверджується копіями свідоцтва про народження від 20.09.1972 та свідоцтва про одруження від26.10.1972, згідно якого позивачка змінила своє прізвище з ОСОБА_5 на ОСОБА_6 (а.с.11-12).

На підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ №035602, виданого 04.12.1998, за життя ОСОБА_2 належала земельна ділянка, площею 4,45 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташована на території Демидівської сільської ради (а.с.13).

З постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 12.07.2019 (а.с.14) вбачається, що після смерті ОСОБА_2 заведено спадкову справу № 54/2004. Спадщину після померлої ОСОБА_2 прийняли її діти: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_1 . Заяви від інших спадкоємців та претензії від кредиторів не надходили. 11.02.2004 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 отримали свідоцтва про право на спадщину на 1/3 частку земельної ділянки, площею 4,45 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Демидівської сільської ради, кожний.

10.07.2019 позивачка звернулась до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину на 1/3 частку вищевказаної земельної ділянки.

На виконання вимог п. 4.20 розділу 4 глави 10 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, Решетилівська державна нотаріальна контора звернулась із запитом про отримання витягну з Державного земельного кадастру на зазначену земельну ділянку. Однак відділом Держгеокадастру було відмовлено у видачі такого витягу, з посиланням на те, що відомості про земельну ділянку площею 4,45 га, яка є об`єктом спадкування у ДЗК відсутні., оскільки спадкоємці, які оформили спадщину, виділили свої частки в натурі і об`єкт спадкування (в початковому стані) перестав існувати.

У зв`язку з наведеним позивачці було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на 1/3 частку вищезгаданої земельної ділянки.

Відповідно ст.525 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) часом відкриття спадщини визнається день смерті спадкодавця, а при оголошенні його померлим - день, зазначений в статі 21 цього Кодексу .

Згідно ст. 548 ЦК УРСР (в редакції 1963 року ) , для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв. Не допускається прийняття спадщини під умовою або з застереженнями. Прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

У відповідності ст.549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року) визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, ратифікованих Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном.

Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Згідно ст.41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 16 ЦК України способом захисту цивільного права може бути визнання права.

Оскільки судом встановлено, що позивачка прийняла спадщину після померлої ОСОБА_2 , проте у видачі свідоцтва про право на спадщину на 1/3 частку земельної ділянки площею 4,45 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Демидівської сільської ради, їй було відмовлено у зв`язку з тим, що інші спадкоємці виділили свої частки земельної ділянки в натурі, що унеможливлює оформлення спадкових прав позивачки у позасудовому порядку, позовні вимоги підлягають задоволенню.

З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права або інтереси інших осіб. Таким чином, визнання позову відповідачем слід прийняти та задовольнити позовні вимоги.

На підставі викладеного, керуючись ст. 41 Конституції України, ст. 206, 247, 259, 263-265, 273, 354-355 ЦПК України, ст.ст. 525,548,549 ЦК УРСР (в редакції 1963 року), суд

ВИРІШИВ:

Прийняти визнання позову відповідачем Демидівською сільською радою Решетилівського району Полтавської області.

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Демидівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (код ЄДРПОУ 21044042, місцезнаходження: вул. Перемоги, буд. 117, с. Демидівка Решетилівського району Полтавської області) , за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору: Решетилівської державної нотаріальної контори Полтавської області (код ЄДРПОУ 02900185, місцезнаходження: вул. Старокиївська, буд. 12, м. Решетилівка Решетилівського району Полтавської області) , а також відділу у Решетилівському районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 24391979, місцезнаходження: вул. Покровська, буд. 16, м. Решетилівка Решетилівського району Полтавської області) , про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом після її матері ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 , на 1/3 частку земельної ділянки, площею 4,45 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташованої на території Демидівської сільської ради Решетилівського району Полтавської області.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу .

Суддя І.В. Лизенко

СудРешетилівський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.10.2019
Оприлюднено25.10.2019
Номер документу85152905
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —546/944/19

Рішення від 23.10.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

Ухвала від 11.09.2019

Цивільне

Решетилівський районний суд Полтавської області

Лизенко І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні