У Х В А Л А
23 жовтня 2019 року м. Чернігівсправа № 927/697/19
Господарський суд Чернігівської області у складі судді Моцьора В.В., розглянувши матеріали заяви Фізичної особи-підприємця Ничипоренка Олександра Валерійовича про визнання кредиторських вимог до боржника у справі
За заявою голови ліквідаційної комісії боржника,
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" , код ЄДРПОУ 38930059, вул. В.Дрозда, буд.11, м. Чернігів, 14031
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Учасники справи не викликались.
ВСТАНОВИВ:
Головою ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" (надалі - боржник) подана заява про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 11, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон про банкрутство).
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 16.08.2019 вказана вище заява була прийнята до розгляду з призначенням підготовчого засідання на 27.08.2019.
Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 27.08.2019 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "АВГУР7" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою господарського суду Чернігівської області від 09.09.2019 боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Стук Ірину Михайлівну.
Повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 09.09.2019 за №62292.
27.09.2019 на адресу суду надійшла заява Фізичної особи-підприємця Ничипоренка Олександра Валерійовича (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) про визнання кредиторських вимог у розмірі 2214810,20грн та внесення їх до шостої черги реєстру вимог кредиторів.
Ухвалою суду від 01.10.2019 заяву Фізичної особи-підприємця Ничипоренка Олександра Валерійовича про визнання кредиторських вимог у розмірі 2214810,20грн та внесення їх до шостої черги реєстру вимог кредиторів залишено без руху та встановлено заявнику строк протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали надати суду докази сплати судового збору за подання заяви з кредиторськими вимогами до боржника та докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна.
Ухвала суду від 01.10.2019, направлена на адресу кредитора, вказану у заяві, повернута до суду з відміткою відділення поштового зв`язку "за закінченням встановленого строку зберігання".
Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Кодексу України з процедур банкрутства, цей Кодекс набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності цим Кодексом. 20.04.2019 в газеті "Голос України" №77 опубліковано Кодекс України з процедур банкрутства №2597-VІІ від 18.10.2018. Таким чином, Кодекс набрав чинності 21.04.2019 та вводиться в дію 21.10.2019. З дня введення в дію цього Кодексу втрачає чинність Закон "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", прийнятий у 1992 році, з усіма наступними змінами та постанова Верховної Ради України , якою цей Закон було введено в дію. Отже, з дня введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства (21.10.2019) подальший розгляд справ про банкрутство здійснюватиметься відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 3 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви в обов`язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, що підтверджують грошові вимоги до боржника.
Підпунктом 10 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено ставку судового збору за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом - 2 розміри прожиткового мінімуму. З 01.01.2019 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921, 00грн.
Згідно з ч.1,2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд не пізніше п`яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Кодексу. У разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог цього Кодексу, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов`язаний їх усунути. Якщо конкурсний кредитор усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до суду.
Частиною 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України визначено, що учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо така адреса відсутня.
Згідно з ч.6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Заяв про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання від кредитора не надходило.
Судом також враховано, що відповідно до ч.2 ст.2 Закону України "Про доступ до судових рішень", усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч.1,2 ст.3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що кредитор не був також позбавлений права та можливості ознайомитись з ухвалою суду від 01.10.2019 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Таким чином, кредитор належним чином повідомлений про постановлення ухвали від 01.10.2019 та встановлення йому строку для усунення недоліків заяви.
Станом на 23.10.2019 кредитор не виконав вимоги ухвали Господарського суду Чернігівської області від 01.10.2019 та не усунув недоліки заяви.
Згідно з ч.2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, якщо кредитор не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, суд постановляє ухвалу про повернення заяви.
Враховуючи, що встановлений строк на усунення недоліків заяви закінчився 18.10.2019 (день проставлення у поштовому повідомленні відмітки - 08.10.2019) і кредитором не усунуті недоліки заяви, вказана заява повертається кредитору.
Відповідно до ч.3 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства повернення заяви з підстав, передбачених цією статтею, не перешкоджає повторному зверненню до суду у цій же справі, якщо порушення усунуто в межах строку, встановленого частиною першою статті 45 цього Кодексу.
Керуючись ст.9, ч. 2 ст. 46 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Заяву від 24.09.2019 №б/н про визнання кредиторських вимог у розмірі 2214810,20грн та внесення їх до шостої черги реєстру вимог кредиторів і додані до неї документи повернути Фізичній особі-підприємцю Ничипоренку Олександру Валерійовичу (ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ).
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвалу може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса Єдиного державного реєстру судових рішень, розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://reyestr.court.gov.ua/
Додаток на 21 арк.
Суддя В.В. Моцьор
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85154418 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Моцьор В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні