Рішення
від 23.10.2019 по справі 559/1091/19
ДУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 559/1091/19

2/559/725/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2019 року Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

в складі головуючого судді Ралець Р.В.,

секретаря судового засідання Федчук А.В.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду м. Дубно справу за позовом ОСОБА_1 до Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно за заповітом, -

ВСТАНОВИВ:

позивачка просить суд визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельні ділянки загальною площею 2, 15 га, згідно Державного акта на право власності на землю серії РВ № 01905 реєстраційний № 1587 від 28 грудня 1999 року на території Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_2 , який на день смерті проживав та був зареєстрований в с. Жорнів Дубенського району Рівненської області. Після його смерті відкрилась спадщина, яку вона прийняла своєчасно згідно ст. 549 ЦК УРСР (редакція 1963 року), оскільки на день смерті батька була малолітньою дитиною. До складу спадщини увійшли земельні ділянки за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва загальною площею 2, 15 га згідно Державного акта на право власності на землю серії РВ №01905 реєстраційний № 1587 від 28 грудня 1999 року на території Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області. Про те, що за спадкодавцем обліковується земельна ділянка їй повідомили в Сатиївській сільській раді Дубенського району Рівненської області, де проводилась перевірка по невтребуваних державних актах та сертифікатах на земельну частку (пай). На запит адвоката з Управління Держгеокадастру в Дубенському районі Рівненської області надійшла підтверджуюча інформація, що дійсно за спадкодавцем ОСОБА_2 обліковується державний акт на право власності на землю. Проте, отримати у нотаріуса свідоцтво про право власності в порядку спадкування за законом на земельні ділянки не може, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів на нього, оскільки державні акти на право власності на землю спадкодавцем було втрачено. Тому змушена звернутись до суду.

Позивачка просить розгляд справи провести без її участі, позовні вимоги підтримує, про що зазначила у позовній заяві.

Представник відповідача, належно повідомлений про день та час слухання справи, в судове засідання не з`явився. Згідно поданої заяви, просить справу розглядати за відсутності представника Сатиївської сільської ради, позовні вимоги визнають.

Відповідно до ч. 3 ст. 200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Керуючись ст. 223 ЦПК України , суд вважає можливим провести судове засідання без участі сторін на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Відповідно до ч. 4 ст. 268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи у судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Згідно роз`яснень, що містяться в пункті 11 постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 18 грудня 2009 року Про судове рішення у цивільній справі , … у разі визнання відповідачем позову, яке не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд у мотивувальній частині рішення може вказати лише про визнання позову та прийняття його судом.

Перевіривши фактичні обставини справи, наявні докази в їх сукупності та взаємозв`язку суд з врахуванням того, що визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, приходить до висновку про задоволення позову у повному обсязі.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить свідоцтво про смерть серії НОМЕР_1 (а.с. 3).

У свідоцтві про народження позивачки батьками зазначені: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (а.с. 6).

Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_2 від 16.07.1998 року, шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_3 розірвано, про що в книзі реєстрації актів про розірвання шлюбу 16.07.1998 р. зроблено запис за № 114 (а.с. 7).

Як зазначено у довідці № 03-15/476 від 20.05.2019, померлий ОСОБА_2 був зареєстрований та постійно проживав на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 5).

Згідно довідки відділу в Дубенському районі Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області № 126/106-19 від 06.05.2019 ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 2, 15 га згідно державного акта на право власності на землю серії РВ 01905 реєстраційний № 1587 від 28 грудня 1999 року на території Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області, за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 8)

Зазначений державний акт втрачений, про що розміщено оголошення у місцевій газеті Скриня (а.с. 10).

Відповідно до висновку приватного нотаріуса Дубенського районного нотаріального округу Коник Б.М. № 238/01-16 від 13.05.2019, свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку ОСОБА_1 не видано у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів (а.с. 9).

Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.

Відповідач позовні вимоги визнав. Реалізувати свої права на спадок в позасудовому порядку позивач не може.

Згідно п.11 ч.1 ст. 346 ЦК України однією із підстав припинення права власності є смерть власника.

Статтею 328 ЦК передбачено, що право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно із ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ч.1 ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.

Згідно ч.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов`язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Відповідно до ст. 19 Закону України Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень рішення суду, що набрало законної сили, є однією з підстав для реєстрації права власності на об`єкт нерухомого майна.

Обставини, які б вказували, що ОСОБА_2 при житті неправомірно набув або володів земельною ділянкою площею 2, 15 га, згідно державного акта на право власності на землю серії РВ №01905 реєстраційний № 1587 від 28 грудня 1999 року на території Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області, в суді не встановлено, натомість зазначені земельні ділянки дійсно рахуються за спадкодавцем. Враховуючи, що позивач спадщину прийняв, а також, що приватним нотаріусом відмовлено в отриманні свідоцтва про право на спадщину, відповідач позов визнав, суд вважає, що за позивачем необхідно визнати право на спадкове майно в судовому порядку.

Керуючись: ст. 346, 328, 1217, 1261, 1297 ЦК України ст.10, 60, 212, 213 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 ) до Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області (місцезнаходження: вул. Млинівська, 17, с. Сатиїв Дубенського району Рівненської області, код ЄДРПОУ 04385356) про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельні ділянки загальною площею 2, 15 га, згідно Державного акта на право власності на землю серії РВ № 01905 реєстраційний № 1587 від 28 грудня 1999 року на території Сатиївської сільської ради Дубенського району Рівненської області, за цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Апеляційна скарга подається до Рівненського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не булу вручену у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя:

СудДубенський міськрайонний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення23.10.2019
Оприлюднено25.10.2019
Номер документу85155207
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —559/1091/19

Рішення від 23.10.2019

Цивільне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

Ухвала від 30.05.2019

Цивільне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Ралець Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні