Справа № 237/3801/19
Провадження № 2/237/1174/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.09.19 року м. Курахове
Мар`їнський районний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Ліпчанського С. М.,
при секретарі Бахтіяровій Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності та за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСББ Южний 23 м. Курахове до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ТОВ Універсал-Строй про визнання права власності на багатоквартирний житловий будинок, -
ВСТАНОВИВ :
16.07.2019 року до Мар`їнського районного суду Донецької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності, в якій просить:
- погасити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно двадцяти чотирьох поверховий житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер майна 21534902 , який внесено до державного реєстру речових права на нерухоме майно 25.12.2007 року;
- визнати за ним право власності на багатоквартирний житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- зобов`язати Мар`їнський РЕМ АТ ДТЕК Донецькі електромережі укласти договір на поставку електроенергії між ОСОБА_1 та енергопостачальною організацією.
Ухвалою суду від 16.07.2019 року відкрито провадження по справі та призначено судове засідання.
20.09.2019 року до суду надійшла позовна заява третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСББ Южний , в якій позивач просить:
- передати у спільну сумісну власність об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку Южний 23 м. Курахове , ідентифікаційний код юридичної особи 43200400, приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1
- погасити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно двадцяти чотирьох поверховий житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер 21534902, який внесено до державного реєстру речових прав на нерухоме майно 25.12.2007 року.
Ухвалою суду від 20.09.2019 року позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСББ Южний до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ТОВ Універсал-Строй про визнання права власності на багатоквартирний житловий будинок прийнято до розгляду та об`єднано в одне провадження з первісним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності.
У судове засідання призначене на 24.09.2019 року позивач, відповідач та третя особа з самостійними вимогами на предмет спору не з`явились, про дату, час та місце судового засідання повідомлені належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи встановив наступне.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про визнання права власності.
2 квітня 2009 року, згідно договору купівлі-продажу зареєстрованого в реєстрі за №489, посвідченого нотаріусом Мар`їнського районного нотаріального округу Донецької області Гвоздь М. 1., ОСОБА_1 придбав у ОСОБА_3 квартиру загальною площею 70,9 кв. м, в т.ч. житловою 48,5 кв. м. за номером 1 в будинку АДРЕСА_1 .
З цього часу позивач разом зі своєю сім`єю фактично проживає в даній квартирі, користуємося та сплачує комунальні послуги, в тому числі електропостачання, але за тарифом в розрахунку для юридичної особи, який значно перевищує тариф за користування електроенергією для фізичних осіб. На неодноразові його звернення до енергопостачальника з приводу оформлення особистого рахунку та перерахунку оплати за використану електроенергію із тарифу для користувачів електроенергією - фізичних осіб, йому неодноразово відмовляли та повідомлено, що між енергопостачальником та власником житлового будинку АДРЕСА_1 ТОВ Універсал Строй укладено договір на постачання електроенергії, тому розрахунок на всі квартири в тому числі й на позивача буде здійснюватись за тарифом юридичної особи.
Так в 2007 році актом державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта від 05.12.2007 року затвердженого Розпорядженням голови Мар`їнської райдержадміністрації від 05.12.2007 року № 421 було прийнято в експлуатацію житловий будинок АДРЕСА_1 , побудований приватним підприємством Універсал-Строй , ідентифікаційний код юридичної особи 34900125, місцезнаходження юридичної особи: 83114, Донецька область , м. Донецьк, вул. Університетська, буд. 108 а , засновником якого був ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за Приватним підприємством Універсал-Строй зареєстровано право власності в державному реєстрі прав власності на нерухоме майно номер запису 217 в книзі 6-37, приватна власність.
На підставі оформлених документів ПП Універсал-Строй уклав договір енергопостачання з енергопостачальною компанією. Після чого ПП Універсал-Строй здійснило продаж квартир фізичним особам - мешканцям будинку.
Позивач вказує, строк дії договору на постачання електроенергії між постачальником та Приватним підприємством Універсал-Строй закінчився і потребує оновлення, що унеможливлюється в зв`язку з припиненням діяльності ПП Універсал-Строй , а укладення договорів на поставку електроенергії між постачальником та споживачами-мешканцями будинку можливе лише за умови наявності права власності або акта балансоутримувача на балансі якого перебуває даний житловий будинок. Позивач у зв`язку з викладеним просить визнати право власності на вказаний житловий будинок за ним.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимога бо заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які данні, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 ЦПК України предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають істотне значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення
Відповідно до ч. 1 ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Позивачем до позовної заяви не надано належних та допустимих доказів на підтвердження його прав як власника вказаного приміщення.
У зв`язку з викладеним, в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 необхідно відмовити.
Щодо позовних вимог третьої особи ОСББ Южний 23 м. Курахове про визнання права власності.
Частина 2 ст. 382 ЦК України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
Пунктом 6 ч. 1 ст. 1 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку встановлено, що спільним майном багатоквартирного будинку, зокрема, є: приміщення загального користування, у тому числі допоміжні. Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку, згідно із законом, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти й машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери й інші підсобні та технічні приміщення).
Згідно ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд - власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно.
Згідно ст. 19 цього Закону України Про житлово-комунальні послуги відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.
Згідно ч. 2 ст. 24 Закону України Про житлово-комунальні послуги балансоутримувач зобов`язаний укладати договір з власником (співвласниками) на утримання на балансі відповідного майна.
Згідно ст. 358 та ст. 369 Цивільного кодексу України розпорядження майном, що перебуває у спільній власності здійснюється за згодою всіх співвласників. Таким чином, для легітимного балансоутримання багатоквартирного житлового будинку необхідно:
а) колективна згода всіх власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку про передачу спільного майна на баланс юридичній особі;
б) укладені договори про балансоутримання .
Згідно зі ст. 355 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) майно, що є у власності двох або більше осіб (співвласників), належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Майно може належати особам на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності. Право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом. Спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно.
Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб`єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.
Частина 1, 2 ст. 369 ЦК України співвласники майна, що є у спільній сумісній власності, володіють і користуються ним спільно, якщо інше не встановлено домовленістю між ними. Розпоряджання майном, що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників, якщо інше не встановлено законом.
Ст. 382 ЦК України передбачено, що квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання. Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
У ст. 385 ЦК України зазначено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов`язаних з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління регламентовані Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".
Відповідно до ч.ч. 1, 7 та 8 ст. 1 вказаного Закону багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа - підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб; управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку.
Частиною 1 ст. 10 вказаного Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею.
Згідно зі ст. 1 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" (далі - об`єднання) - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Статтею 4 вказаного Закону об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Об`єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об`єднання визначається цим Законом та іншими законами України. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання. Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання. Об`єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку. Об`єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками.
Згідно зі ст. 12 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Відповідно до п. 1, п. 2 загальної частини Порядку державної реєстрації об`єднань співвласників багатоквартирного будинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002р. № 1521 Державна реєстрація об`єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - об`єднання) проводиться виконавчим органом міської, районної у місті ради, районною, районною у м. Києві і м. Севастополі державною адміністрацією (далі - органи державної реєстрації) за місцем знаходження багатоквартирного будинку. Органи державної реєстрації ведуть реєстри об`єднань співвласників багатоквартирного будинку в установленому ними порядку. Реєстрація об`єднань, найменування яких тотожні найменуванням інших об`єднань, внесених до відповідного реєстру об`єднань співвласників багатоквартирного будинку (далі - реєстр), не допускається. Орган державної реєстрації дає змогу провести перевірку заявленого найменування об`єднання на тотожність найменуванням об`єднань, внесених до реєстру. Об`єднання розташовується за місцем знаходження багатоквартирного будинку.
Відповідно до ч. 14 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" державна реєстрація об`єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб. ОСББ вважається утвореним з дня його державної реєстрації.
Статтею 87 ЦК України передбачено, що юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно з ч. 4 ст. 91 ЦК України цивільна правоздатність юридичної особи виникає з моменту її створення і припиняється з дня внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України запису про її припинення.
Як вбачається з детальної інформації з єдиного реєстру, з 30.08.2019 р. (день державної реєстрації), ОСББ "ЮЖНИЙ 23 м. Курахове" набуло повної цивільної правоздатності, щодо реалізації повноважень передбачених Статутом об`єднання.
Правомірність реєстрації ОСББ підтверджується внесенням ОСББ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Тобто створення в багатоквартирному будинку м-н Южний будинок 23 у місті Курахове ОСББ та прийняття рішення про передачу ОСББ в управління житлового будинку є підтвердженням факту надання власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку повноважень ОСББ щодо управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку.
Частиною 18, 19 ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" передбачено, що колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об`єднання, у тримісячний строк з дня державної реєстрації об`єднання забезпечує передачу йому примірника технічної та іншої передбаченої законодавством документації на будинок, а також документа, на підставі якого багатоквартирний будинок прийнято в експлуатацію, технічного паспорта і планів інженерних мереж. У разі відсутності документації на багатоквартирний будинок колишній балансоутримувач багатоквартирного будинку або особа, яка здійснювала управління багатоквартирним будинком до створення об`єднання, протягом півроку з дня державної реєстрації об`єднання відновлює її за власний рахунок.
Постановою Кабінету Міністрів України № 30 від 20.04.2016р. затверджено Порядок списання з балансу багатоквартирних будинків, який визначає механізм списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності.
Пунктами 3, 4 вказаного Порядку встановлює, що списання з балансу багатоквартирного будинку міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади, державним підприємством або органом місцевого самоврядування, на балансі яких перебувають багатоквартирні будинки (далі - балансоутримувач), у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності (далі - багатоквартирні будинки), здійснюється на підставі прийнятого ними рішення про списання багатоквартирного будинку. У разі коли балансоутримувачем є державне підприємство, що належить до сфери управління міністерства або іншого центрального органу виконавчої влади, рішення про списання багатоквартирного будинку погоджується таким міністерством або іншим центральним органом виконавчої влади. Балансоутримувач багатоквартирного будинку визначає у відповідному багатоквартирному будинку належність приміщень до приватної та інших форм власності. Списання багатоквартирного будинку з балансу може бути ініційоване особою (особами), якій (яким) на праві приватної власності належить (належать) приміщення у такому будинку, шляхом направлення балансоутримувачу письмового повідомлення та копій документів, що відповідно до законодавства підтверджують належність особі (особам) відповідного (відповідних) приміщення (приміщень) на праві приватної власності. У такому випадку балансоутримувач протягом десяти робочих днів з дня надходження відповідного повідомлення та документів розпочинає процедуру списання такого будинку з балансу згідно з пунктом 4 цього Порядку. Списання багатоквартирного будинку з балансу здійснюється його балансоутримувачем на підставі прийнятого ним розпорядчого документа. Інформація про прийняття відповідного розпорядчого документа доводиться до відома співвласників багатоквартирного будинку шляхом розміщення на офіційному веб-сайті балансоутримувача та в кожному конкретному будинку (на прибудинковій території), зокрема на інформаційних стендах у під`їздах будинків та біля них, відповідного оголошення. Для списання багатоквартирного будинку з балансу утворюється відповідна комісія у складі не менше п`яти осіб.
Відповідно до п. 2.1, 2.2 Правил управління будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, затверджених наказом Міністерством з питань житлово-комунального господарства України, від 02.02.2009р. № 13, для приймання-передачі об`єкта в управління утворюється відповідна комісія у складі представників попереднього балансоутримувача чи особи, що здійснювала управління будинком, власників, співвласників та особи, що буде здійснювати управління будинком. Комісію очолює представник сторони, яка приймає. Комісія визначає технічний стан об`єкта відповідно до вимог законодавства та складає акт приймання-передачі об`єкта в управління (з управління) (далі - акт приймання-передачі об`єкта). Кожній із сторін, що бере участь у прийманні-передачі об`єкта, надається примірник акта приймання- передачі, підписаний членами комісії та затверджений керівництвом кожної сторони - юридичної особи. При передачі об`єкта в управління попередній балансоутримувач чи особа, що здійснювала управління будинком, надає замовнику, а замовник передає особі, що буде здійснювати управління будинком, оригінали або належним чином завірені копії документів.
Відповідно до п. 1.2 Правил управління будинком, спорудами, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд управління будинком - дії, спрямовані на забезпечення сталого функціонування будинку та прибудинкової території відповідно до їх цільового призначення і збереження їх споживчих якостей, а також на організацію забезпечення потреби мешканців будинку в отриманні житлово-комунальних послуг відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.
Факт реєстрації ОСББ, згідно положень ст. 6 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку", є підставою для передачі створеному об`єднанню всієї технічної та іншої передбаченої законом документації на будинок особі, визначеній співвласниками такого будинку.
Гарантоване ст. 55 Конституції України й конкретизоване у законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб порушення, про яке стверджує позивач, було обґрунтованим.
З аналізу ст. 15, ст. 16 Цивільного кодексу України слідує, що право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій. які порушують це право. Частиною 2 статті 16 ЦК України передбачено перелік способів захисту цивільних прав, які мають універсальний характер та можуть застосовуватися до всіх чи більшості суб`єктивних прав. Разом з тим. законодавцем передбачено, що такий перелік не є вичерпним та надано право суду захистити цивільне право або інтерес особи іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках. Особа, законне право або інтерес якої порушено, може скористатися можливістю вибору між декількома способами захисту. Якщо спеціальні норми права визначають конкретні заходи з урахуванням специфіки порушеного права та характеру правопорушення, особа вправі скористатися такими способами захисту. Належний спосіб захисту, повинен забезпечити ефективне використання даної норми у її практичному застосуванні - гарантувати особі спосіб відновлення порушеного права.
Згідно ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Право власності на нерухоме майно, що підлягає державній реєстрації, виникає за набувальною давністю з моменту державної реєстрації.
Згідно Постанови пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 07.02.2014 № 5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав відповідно до частини першої статті 344 ЦК особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном - протягом п`яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
При вирішенні спорів, пов`язаних із набуттям права власності за набувальною давністю, суди повинні враховувати, зокрема, таке:
- володіння є добросовісним, якщо особа при заволодінні чужим майном не знала і не могла знати про відсутність у неї підстав для набуття права власності;
- володіння визнається відкритим, якщо особа не приховувала факт знаходження майна в її володінні. Вжиття звичайних заходів щодо забезпечення охорони майна не свідчить про приховування цього майна;
- володіння визнається безперервним, якщо воно не переривалось протягом всього строку набувальної давності. У разі втрати не із своєї волі майна його давнісним володільцем та повернення цього майна протягом одного року або пред`явлення протягом цього строку позову про його витребування набувальна давність не переривається (частина третя статті 344 ЦК).
Житловим будинком разом з допоміжними, комунікаційними спорудами мешканці користуються з 2008 року тобто понад 10 років. Відкрито і вільно. Претензій з приводу користування або неналежного використання житлового будинку від будь-яких фізичних осіб або юридичних, підприємств, установ, організацій до мешканців житлового будинку не надходило.
ПП Унірсал-Строй , зареєстровано в м. Донецьк, на тимчасово окупованій території, перереєстрацію на підконтрольній Україні території після початку проведення АТО не здійснено. У позивача відсутня можливість здійснити передачу об`єднанню жильців багатоквартирного будинку майна на балансоутримання, у встановленому законом порядку, з передачею документів та підписанням акту приймання-передачі.
У зв`язку з викладеним та враховуючи, що у заявника відсутня інша можливість, окрім як в судовому порядку, відновити своє порушене право, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 4, 6, 10, 12, 19, 76-81, 247, 258-259, 263-265, 268 ЦПК України, ст. 41 Конституції України, ст. ст. 15, 16, 182, 321, 328, 328, 375, 376, 391, 392 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності - відмовити.
Позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСББ Южний 23 м. Курахове до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ТОВ Універсал-Строй про визнання права власності на багатоквартирний житловий будинок - задовольнити.
Передати у спільну власність об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку Южний 23 м. Курахове , ідентифікаційний код юридичної особи 43200400, п`яти поверховий житловий будинок (окрім квартир та нежитлових приміщень в ньому), а саме: приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території багатоквартирного житлового будинку АДРЕСА_1
Погасити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно - п`яти поверховий житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер 21534902, який внесено до державного реєстру речових прав на нерухоме майно 25.12.2007 року.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Донецького апеляційного суду через Мар`їнський районний суд протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільним справам Донецького апеляційного суду через Мар`їнський районний суд протягом тридцяти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення суду, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текс рішення складено 04.10.2019 року.
Суддя С. М. Ліпчанський
Дата документу 24.09.19 року
Суд | Мар`їнський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2019 |
Оприлюднено | 25.10.2019 |
Номер документу | 85168638 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мар`їнський районний суд Донецької області
Ліпчанський С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні