ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/40423/19-к

Примірник № ___

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2019 року

слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва: Григоренко І.В.,

при секретарі: Шило А.М.,

за участю:

слідчого: не з`явився,

представника особи у володінні якої

знаходяться речі і документи:

не з`явився,

розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання Старшого слідчого СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві лейтенанта поліції Гуцула Романа Юрійовича про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12014100060005267, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 27.09.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві лейтенант поліції Гуцул Р.Ю. за погодженням з Прокурором Київської місцевої прокуратури №6 юристом 2 класу Мрачка Я.І. звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, що знаходяться у володінні Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області (Херсонська обл., Генічеський р-н, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, 60), а саме, документів облікової справи Товариства з обмеженою відповідальністю БСВ ГРУПП , засновником якого є ОСОБА_1 , включаючи свідоцтво №100347594 про реєстрацію платника податків на додану вартість, підписану ОСОБА_1 .

В обґрунтування вказаного клопотання слідчий зазначає, Слідчим відділом Печерського УП ГУНП у місті Києві здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.09.2014 року за № 12014100060005267 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, під час якого для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні виникла необхідність в одержані доступу до речей і документів, з можливістю вилучення їх оригіналів, що знаходяться у володінні Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області (Херсонська обл., Генічеський р-н, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, 60).

В судове засідання слідчий не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, вимоги клопотання підтримав з викладених у ньому підстав та просив їх задовольнити.

Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з`явився, про день, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, причини неявки невідомі.

Оскільки, згідно ч. 4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, суд визнав можливим розглянути клопотання за відсутності представника Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області.

Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає частковому задоволенню, зважаючи на наступне.

Слідчим суддею встановлено, що Слідчим відділом Печерського УП ГУНП у місті Києві здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.09.2014 року за № 12014100060005267 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України.

В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та місцях ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , за попередньою змовою між собою, діючи спільно та узгоджено між собою групою осіб, згідно завчасно розподілених ролей, умисно, з корисливих спонукань, заволоділи шляхом обману та зловживання довірою, чужим майном та придбання права на майно в особливо великих розмірах, а саме трикімнатною квартирою АДРЕСА_1 , яка належить на праві приватної власності в рівних долях ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , які в ній зареєстровані та проживають, власником особового рахунку є ОСОБА_5 , на підставі укладення та посвідчення договорів позики, іпотеки та задоволення вимог іпотеко держателя від 26.05.2016 року в приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Антипової І.В. у приміщенні нотаріальної контори по АДРЕСА_2 та договору купівлі-продажу від 16.03.2015 року в приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Мазарчук Н.В. по АДРЕСА_3 .

Під час досудового розслідування потерпіла ОСОБА_5 надала покази, що під час укладення та посвідчення вищевказаних договорів позики, іпотеки та задоволення вимог іпотеко держателя від 26.05.2014 року в приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Антипової І.В. у приміщенні нотаріальної контори по АДРЕСА_2 ОСОБА_1 присутній не був та ніякі документи не підписував, а це від його імені робив незнайомий їй чоловік, про що їй стало відомо пізніше, коли вона побачила та познайомилася з ОСОБА_1 .

У ході досудового розслідування необхідно отримати для проведення експертного дослідження вільні зразки підпису та рукописного тексту ОСОБА_1 .

Встановлено, що ОСОБА_1 є засновником товариства з обмеженою відповідальністю БСВ Групп .

Відтак, враховуючи, що у володінні Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області (адреса: Херсонська обл., Генічеський р-н, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, 60) перебувають документи щодо облікової справи ТОВ БСВ ГРУПП (код ЄДРПОУ 37783625), засновником якого є ОСОБА_1 , які мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та можуть бути використані разом з документами, на підставі яких було здійснено державну реєстрацію юридичної особи, як докази та вільні зразки рукописного тексту та підпису ОСОБА_1 для проведення експертного дослідження, слідчий просить надати тимчасовий доступ до оригіналів вказаних документів.

Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 160 КК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Аналізуючи викладене, беручи до уваги, що речі та документи дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та знаходяться у володінні Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області, а також враховуючи, що в інший спосіб довести вказані обставини неможливо, зважаючи на те, що документи не є такими, доступ до яких заборонено, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання доступу до документів з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії є обґрунтованим та підлягає задоволенню в цій частині.

Щодо надання дозволу на вилучення оригіналів запитуваних документів з метою проведення почеркознавчої експертизи, то слідчий суддя зазначає наступне.

Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Так слідчий у клопотанні зазначає, що 05.04.2016 року у кримінальному провадженні № 12014100030013137 від 21.11.2014 року призначено почеркознавчу експертизу для встановлення, чи дійсно виконано підписи та рукописний текст у документах ОСОБА_1 або іншою особою, до проведення якої залучено експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Разом з тим, документів на підтвердження вищевказаних обставин слідчим до клопотання не долучено. Відтак, слідчий суддя вважає, що клопотання в частині вилучення оригіналів є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 162, 163, 164, 166, 309 Кримінального процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Старшого слідчого СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві лейтенанта поліції Гуцула Романа Юрійовича про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12014100060005267, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 27.09.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України, - єзадовольнити частково.

Надати Старшому слідчому СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві лейтенанту поліції Гуцулу Роману Юрійовичу, слідчим слідчої групи у кримінальному провадженні № 12014100030013137 від 21.11.2014 року, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів облікової справи Товариства з обмеженою відповідальністю БСВ ГРУПП (код ЄДРПОУ 37783625), засновником якого є ОСОБА_1 , включаючи свідоцтво № 100347594 про реєстрацію платника податків на додану вартість, підписану ОСОБА_1 , що перебувають у володінні Генічеської ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області (адреса: Херсонська обл., Генічеський р-н, м. Генічеськ, вул. Братів Коваленків, 60), з наданням можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії.

В задоволені клопотання в частині надання дозволу на вилучення зазначених документів - відмовити.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять календарних днів, який обраховувати з наступного дня за днем постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя І.В. Григоренко

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - справа № 757/40423/19-к

Прим. 2 - Старший слідчий СВ Печерського УП ГУНП у місті Києві лейтенант поліції Гуцул Роман Юрійович

Копія - Генічеська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області

28.08.2019 р.

Дата ухвалення рішення 08.08.2019
Зареєстровано 25.10.2019
Оприлюднено 25.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону