єдиний унікальний номер справи 546/956/19
номер провадження 2-о/546/50/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 жовтня 2019 року місто Решетилівка
Решетилівський районний суд Полтавської області
у складі головуючої судді Лизенко І.В.,
за участю секретаря судового засідання Коваленка А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в судовій залі цивільну справу в порядку окремого провадження за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи - Шевченківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, а також заінтересованої особи - Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ :
09.09.2019 заявник звернувся до суду із вищезазначеною заявою у порядку окремого провадження, у якій просить суд встановити факт належності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ №003484, посилаючись на те, що у ньому допущено помилку в написанні імені ОСОБА_2 , а саме замість її справжнього ім`я ОСОБА_3 помилково вказано ОСОБА_4 . Встановлення факту належності державного акту необхідне заявнику для реалізації його спадкових прав.
11.09.2019 суддею Лизенко І.В. відкрито окреме провадження у справі та призначено судовий розгляд.
Заявник у судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, заявлені вимоги підтримує та просить задовольнити (а.с.25).
Заінтересовані особи, належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, у судове засідання явку свого представника не забезпечили. Шевченківською сільською радою Решетилівського району Полтавської області до суду подано заяву про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника, заперечень щодо заяви не має (а.с.32).
Справу розглянуто згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України за відсутності учасників справи, які надіслали на адресу суду заяви з проханням справу розглянути за їх відсутності, судовий розгляд справи здійснювався на підставі наявних у суду матеріалів.
Суд, дослідивши письмові докази, вважає заяву такою, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Пунктом 6 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 померла ОСОБА_2 , що підтверджується актовим записом № 3 згідно копії свідоцтва про смерть (а.с.5).
Згідно витягу про реєстрацію спадкової справи від 06.11.2012, після смерті ОСОБА_2 Решетилівською державною нотаріальною конторою було заведено спадкову справу № 324/2012 (а.с.9).
Померла ОСОБА_2 є матір`ю ОСОБА_5 , та, відповідно, рідною бабою заявника, батьком якого є ОСОБА_5 , що підтверджується актовими записами № 16 та 7 згідно копій свідоцтв про народження (а.с.6-7).
За життя ОСОБА_2 склала заповіт від 04.01.2011, яким усе належне їй майно заповіла своєму сину - ОСОБА_5 (а.с.8).
ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується актовим записом про смерть № 09 згідно копії свідоцтва про смерть (а.с.14).
Згідно витягу про реєстрацію спадкової справи від 18.09.2017, після смерті ОСОБА_5 Решетилівською державною нотаріальною конторою було заведено спадкову справу № 14/2017 (а.с.15).
Відповідно до довідки Решетилівської державної нотаріальної контори від 06.11.2012, за життя, ОСОБА_5 прийняв спадщину після своєї померлої матері ОСОБА_2 , однак у зв`язку із тим, що державний акт на землю видано на ім`я ОСОБА_4 , а у свідоцтві про смерть та свідоцтві про народження ОСОБА_5 зазначено ім`я ОСОБА_3 , його повідомлено про неможливість оформлення спадщини у позасудовому порядку (а.с.12).
З постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 26.06.2019 вбачається, що заявник прийняв спадщину після свого померлого батька ОСОБА_5 та 26.06.2019 через свого представника звернувся до приватного нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку, розташовану на території с. Дружби Шевченківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області, належну ОСОБА_2 , спадкоємцем якої був її син - ОСОБА_5 , який прийняв спадщину, але не встиг за життя оформити свої спадкові права.
Однак, у зв`язку з тим, що у державному акті на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 003484 та у свідоцтві про смерть ОСОБА_2 існують розбіжності, а саме: у свідоцтві про смерть зазначено ім`я ОСОБА_3 , а у державному акті - ОСОБА_4 , заявнику було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказану земельну ділянку (а.с.16).
ОСОБА_5 за життя звертався до відділу Держгеокадастру у Решетилівському районі Полтавської області із заявою про виправлення описки у вищевказаному державному акті, однак листом від 18.12.2012 йому рекомендовано звернутись до суду з метою встановлення факту належності державного акту спадкодавиці (а.с.13).
Згідно листа відділу Держгеокадастру у Решетилівському районі Полтавської від 22.08.2019, виправлення орфографічних та технічних помилок у бланку та державному акті не допускається (а.с.17).
Судом також встановлено, що 19.06.1996 Шевченківською сільською радою народних депутатів на ім`я ОСОБА_6 , яка мешкає у с. Дружба, було видано державний акт на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ №003484, зареєстрований у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 22 (а.с. 10-11).
Як вбачається із довідки виконавчого комітету Шевченківської сільської ради від 14.08.2019, копії списку громадян членів ОСГ Шевченкове , що мають право на середню земельну частку (пай), плану земельних ділянок переданих у приватну власність та постійне користування працівникам ОСГ Шевченкове , витягу з облікової картки об`єкта погосподарського обліку на 2011-2015 роки, у с. Дружба Решетилівського району Полтавської області дійсно проживала ОСОБА_2 , яка була членом ОСГ Шевченкове та отримала у приватну власність земельну ділянку (а.с.18-22).
У довідці виконавчого комітету Шевченківської сільської ради також зазначено, що у державному акті на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ № 003484 від 19.06.1996, виданому Шевченківською сільською радою, ім`я ОСОБА_6 вказано помилково. Згідно записів погосподарськоих книг, номер облікового об`єкту погосопдарського обліку - 0095-1, на час розпаювання і по день смерті ІНФОРМАЦІЯ_3 у с. Дружба проживала ОСОБА_2 .
Дослідивши вказані докази, суд приходить до висновку, що при складанні державного акту ІІІ-ПЛ № 003484 від 19.06.1996 Шевченківською сільською радою допущено описку в написанні імені власника та помилково вказано ОСОБА_4 замість ОСОБА_3 , яку у позасудовому порядку виправити неможливо.
Враховуючи зазначене, суд вважає можливим встановити факт належності ОСОБА_2 зазначеного державного акту.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 264, 265, 294 , 315 - 319 ЦПК України , суд
ВИРІШИВ:
Заяву ОСОБА_1 (місце проживання: с. Дружба Решетилівського району Полтавської області; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), за участю заінтересованої особи - Шевченківської сільської ради Решетилівського району Полтавської області (місцезнаходження: с. Шевченкове Решетилівського району Полтавської області; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 21044148 ), а також заінтересованої особи - Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (місцезнаходження: вул. Уютна, буд. 23, м. Полтава Полтавської області; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 39767930 ), про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 , державного акту на право приватної власності на землю серії ІІІ-ПЛ №003484, виданого Шевченківською сільською радою 19.06.1996, зареєстрованого у Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 22, виданого на ім`я ОСОБА_6 .
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 30 днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Решетилівський районний суд Полтавської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу .
Суддя І.В. Лизенко
Суд | Решетилівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2019 |
Оприлюднено | 26.10.2019 |
Номер документу | 85192533 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Решетилівський районний суд Полтавської області
Лизенко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні