СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЧЕРКАС

УХВАЛА

Справа № 712/13871/19

Провадження № 1кс/712/8087/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про призначення експертизи

25 жовтня 2019 року Слідчий суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Мельник І.О., з участю секретаря Хоменко А.В.,розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Черкаси клопотання винесене в кримінальному провадженні № 12019251010005665 від 13.10.2019 слідчим СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майором поліції Чигрин Н.О. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів,

В С Т А Н О В И В:

До Соснівського районного суду м. Черкаси звернулася слідчий СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майор поліції Чигрин Н.О. з клопотанням про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів.

Клопотання мотивує тим, що Черкаським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12019251010005665 яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 13.10.2019, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що 12.10.2019 до Черкаського відділу поліції надійшло повідомлення з приводу того, що 12.10.2019 приблизно о 16 год. 30 хв. до державної установи Черкаського слідчого ізолятору , що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Благовісна, 234, з поштового відділення № 1 Нової пошти , що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Городище, вул. Г. Чорнобиля, 19, від ОСОБА_1 надійшла посилка ув`язненому установи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у якій під час обшуку працівниками установи було виявлено та вилучено таємно прихований поліетиленовий пакет з із вмістом речовини, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до паперового конверту та опечатано.

Під час огляду місця події 12.10.2019 було виявлено та вилучено: поліетиленовий пакет з із вмістом речовини, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до паперового конверту та опечатано.

Для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, тому виникла необхідність у призначенні та проведенні експертизи.

В судове засідання слідчий не з`явилася. Відповідно до ч.3 ст. 244 КПК України, неприбуття в судове засідання особи, яка подала клопотання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, вважає наступне.

Відповідно до ч.1 ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Нормами статті 243 КПК передбачено, що експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.

Згідно ч.1, 6 ст. 244 КПК України у разі якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта. Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

До ухвали слідчого судді про доручення проведення експертизи включаються запитання, поставлені експертові особою, яка звернулася з відповідним клопотанням.

Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи те, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, вважаю за необхідне клопотання слідчого про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити. Проведення вказаної експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України.

Керуючись ст. ст. 242,243, 244, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майора поліції Чигрин Н.О. про призначення судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів задовольнити.

Призначити в рамках кримінального провадження № 12019251010005665 від 13.10.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 309 КК України, судову експертизу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи є надана на експертизу речовина наркотичним засобом, психотропною речовиною, прекурсором?

- яка маса наркотичного засобу (психотропної речовини чи прекурсору)?

Проведення експертизи доручити експертам Черкаського НДЕКЦ МВС України, попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

В розпорядження експертів надати: копію даної ухвали.

Для дослідження експертам надати: поліетиленовий пакет з із вмістом речовини, яка за зовнішніми ознаками схожа на наркотичний засіб, що упаковано до паперового конверту та опечатаний.

Дозволити експертам видозміну об`єкта, об`єднання об`єкта, часткове або повне знищення об`єкта дослідження згідно методики.

В усіх випадках надходження клопотань з Черкаського НДЕКЦ МВС України доручаю слідчому Чигрин Н.О. виконувати клопотання експерта в частині надання додаткових матеріалів, зразків, уточнення кількості наданих на дослідження об`єктів.

Доручити слідчому СВ Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Черкаській області майору поліції Чигрин Н.О. або за дорученням слідчого іншому уповноваженому працівнику поліції надати в експертну установу рішення суду про призначення експертизи та отримати її висновок.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Мельник І.О.

Зареєстровано 26.10.2019
Оприлюднено 26.10.2019
Дата набрання законної сили 25.10.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону