ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/52404/19-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2019 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Литвинова І.В., при секретарі Винник С.М., за участю сторони кримінального провадження - слідчого слідчої групи Сачовської О.Р., розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого шостого СВ РКП слідчого управління фінансових розслідування ГУ ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції Мулявки Ю.С.,

ВСТАНОВИВ:

02.10.2019 в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Литвинової І.В. надійшло клопотання старшого слідчого шостого СВ РКП слідчого управління фінансових розслідування ГУ ДФС у м. Києві лейтенанта податкової міліції Мулявки Ю.С. про надання дозволу на проведення обшуку.

У судовому засіданні слідчий слідчої групи Сачовська О.Р. внесене клопотання підтримала та просила його задовольнити.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України здійснювалась фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею.

Слідчий суддя заслухавши пояснення слідчого в обґрунтування клопотання, дослідивши матеріали провадження, приходить до наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів клопотання, Слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 42019100000000419, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбачено, ч. 2 ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що до слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві надійшли матеріали від відділу протидії ОУ ГУ ДФС у м. Києві якими встановлено, що у період 2015-2019 років ФО-П ОСОБА_1 , ФО- П ОСОБА_3 , ФО- П ОСОБА_6 , ФО- П , ОСОБА_5 створили схему, яка направлена на ухилення від сплати податків під час реалізації ювелірних виробів, що призвело до заниження податку на доходи фізичних осіб на загальну суму 6 079 010,17 грн.

В клопотанні слідчий зазначив, що суть протиправного механізму полягає в наступному: вказані вище особи, з чітким розподілом ролей, здійснюють скуповування брухту дорогоцінного металу у населення, СГД та ломбардах, з подальшим переплавленням, виготовленням та клеймуванням готових ювелірних виробів від свого імені під брендом ІНФОРМАЦІЯ_3 в Центральних казенних підприємствах пробірного контролю.

Відповідно до інформації Центрального казенного підприємства пробірного контролю ФО- П ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) в період 27.05.2015 року по 26.03.2019 року передано ювелірні вироби пробою 585 для клеймування загальною вагою 71 736,29 грам.

Також в матеріалах клопотання слідчий вказує, що загальна орієнтована вартість виробів із золота, розрахована відповідно до Розпоряджень про закупівельні ціни на дорогоцінні метали в брухті які встановлюються на поточну дату, що закуповуються у населення через територіальні управління Національного банку України та суб`єктів господарювання, які займаються ломбардною, торгівельною та виробничою діяльністю або скуповують брухт дорогоцінних металів у населення з урахуванням врахована вартість граму на кожну дату проведення клеймування, становить 37 107 104, 84 грн., в тому числі: 2015 рік - 20 008 956, 69 грн. 2016 рік - 8 394 515, 84 грн., 2017 рік - 3 062 324, 71 грн., 2018 рік 4 238 718 грн. та 2019 1 402 588 грн.

В клопотанні слідчий зазначає, що, враховуючи вищенаведене, у тому числі, подану звітність ФОП ОСОБА_1 , інформацію надану Центральним казенним підприємством пробірного контролю, в діях вбачаються факти ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ).

Виходячи з матеріалів клопотання, під час проведення досудового розслідування та негласних слідчих дій слідством встановлено, що в автомобілі: Mercedes - Bens GLE 43 AMG д.н.з НОМЕР_2 , який використовує ОСОБА_1 , можуть знаходиться фінансово-господарські документи, чорнові записи, готівкові кошти, ювелірні вироби, носії інформації.

Згідно інформаційної довідки НАІС ДДАІ МВС України від 27.09.2019, автомобіль Mercedes - Bens GLE 43 AMG д.н.з НОМЕР_2 належить ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).

Відповідно до ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь - якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Враховуючи обставини вчинення ймовірного кримінального правопорушення, так як вони викладені в клопотанні сторони обвинувачення, його правове обґрунтування, приходжу до висновку, що є достатні підстави вважати, що у вказаному майні, можуть знаходитись відшукувані речі, предмети та документи, які мають значення для досудового розслідування, а також те, що відомості, які містяться у відшукуваних речах, предметах та документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.

Разом з цим, слідчим в судовому засіданні доведено, що за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи, а відтак приходжу до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 167, 233 - 235, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим СУ ФР ГУ ДФС у м. Києві, Глобенку Максиму Миколайовичу, Беженар Юлії Анатоліївні, Новосельському Сергію Івановичу, Сачовській Ользі Романівні, Пилипенку Антону Юрійовичу, іншим слідчим, які входять до складу слідчої групи, або за їх дорученням співробітникам ОУ ГУ ДФС у м. Києві дозвіл на проведення обшуку в автомобілі: Mercedes - Bens GLE 43 AMG д.н.з НОМЕР_2 , який згідно інформаційної довідки НАІС ДДАІ МВС України від 27.09.2019, належить ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), з метою відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, що свідчать про проведені фінансово-господарські взаємовідносини ФОП ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ФОП ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_4 ), ФОП ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_5 ), а також підконтрольного інтернет - магазину ІНФОРМАЦІЯ_2 , та які свідчать про придбання (купівлю) та реалізацію (продаж) товарно-матеріальних цінностей, документів у яких відображена фактична сума надходження грошових коштів, дозвільних та ліцензійних документів, сертифікати якості та інші документи, чорнової бухгалтерії, документів складського обліку, документів податкової звітності та бухгалтерської звітності, документів щодо перерахування грошових коштів, чорнових записів, документів, які містять вільні зразки підписів та почерку осіб, причетних до ухилення від сплати податків, документів що свідчать про відкриття, використання та закриття розрахункових та карткових рахунків зазначених суб`єктів господарювання, грошових коштів отриманих від незаконної діяльності вищевказаних суб`єктів господарювання, товарно-матеріальних цінностей, а саме: брухту дорогоцінних металів, ювелірних виробів із дорогоцінних металів, в тому числі із позначкою ІНФОРМАЦІЯ_3 , банківських золотих злитків, засобів для клеймування ювелірних виробів, обладнання для переплавки та виготовлення ювелірних виробів, електронних носіїв інформації (комп`ютерної техніки, засобів зв`язку) та інших носії інформації на яких зберігаються відомості щодо взаємовідносин між вищезазначеними та іншими суб`єктами господарювання, та електронні документи в яких відображена фактична сума надходження грошових коштів та товарно-матеріальних цінностей, печаток, кліше та штампів, договорів оренди, банківські картки, договорів про банківське обслуговування, довіреностей на отримання готівкових коштів в установах банків, документів, що містять інформацію відносно осіб, які брали участь у реєстрації суб`єктів господарювання, бланків з відбитками печаток.

Визначити строк дії ухвали, який не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.В. Литвинова

Зареєстровано 26.10.2019
Оприлюднено 26.10.2019
Дата набрання законної сили 03.10.2019

Судовий реєстр по справі 757/52404/19-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 03.10.2019 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне
Ухвала від 03.10.2019 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону