ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №1.380.2019.005451
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
25 жовтня 2019 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Москаль Р.М. перевірив матеріали позовної заяви приватного підприємства Тахо-2 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
22.10.2019 в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду надійшла поштою позовна заява приватного підприємства Тахо-2 (далі - ПП Тахо-2 ) до Головного управління ДФС у Львівській області з вимогою визнати протиправним та скасувати рішення №8/13-01/12-04 від 30.06.2017 про анулювання реєстрації платника єдиного податку.
Позовну заяву від імені позивача подав та підписав ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви в тому числі з`ясовує, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), а також чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною другою цієї статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
За приписами статті 46 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.
Відповідно до статті 55 КАС України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до статті 59 КАС України повноваження представника юридичної особи за договором повинні бути підтверджені довіреністю. Частиною третьою, четвертою цієї статті визначено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами; повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Згідно з частинами першою, другою статті 60 КАС України представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки. Обмеження повноважень представника на вчинення певної процесуальної дії мають бути застережені у виданій йому довіреності або ордері.
Позовна заява приватного підприємства Тахо-2 подана та підписана, як у ній вказано ОСОБА_1 . Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (до позову долучено витяг, а суд додатково перевірив актуальність його відомостей через сайт Міністерства юстиції України) керівником ПП Тахо-2 є ОСОБА_2 .
До позовної заяви не додано визначених статтею 59 КАС України документів на підтвердження повноважень ОСОБА_1 як:
- керівника або члена виконавчого органу ПП Тахо-2 , уповноваженого діяти від його імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи);
- представника ПП Тахо-2 за довіреністю (за підписом керівника ПП Тахо-2 );
- представника за договором - адвоката (довіреність або ордер).
Отже, до позовної заяви не долучено документів, що підтверджували б повноваження особи, яка підписала позовну заяву ( ОСОБА_1 ) на представництво інтересів ПП Тахо-2 .
Згідно з пунктом 3 частини четвертої статті 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Щодо згадки у виписці з ЄДР про те, що ОСОБА_1 є підписантом, то такий запис не є тим документом, що в розумінні статті 59 КАС України засвідчує повноваження ОСОБА_1 як представника юридичної особи в суді.
Отже, наявні передбачені пунктом 3 частини четвертої статті 169 КАС України підстави для повернення позовної заяви.
Відповідно до частини першої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Частиною другою цієї статті визначено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VI. Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 цього Закону сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. За подання цього позову ПП Тахо-2 через ОСОБА_1 сплатило судовий збір в сумі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) гривня згідно квитанції №ПН922373 від 22.10.2019. З огляду на судове рішення про повернення позову ПП Тахо-2 сплачений за подання цього позову судовий збір слід повернути позивачу.
Керуючись ст.ст. 132, 143, 169, 241, 243, 248, 256, 294, пп. 15.5 п.15 розділу VII Перехідні положення КАС України, суддя -
У Х В А Л И В:
повернути позовну заяву приватного підприємства Тахо-2 до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування рішення (і додані до неї документи) позивачу.
Повернути з Державного бюджету України на користь приватного підприємства Тахо-2 (82400, Львівська область, місто Стрий, вул. Нижанківського, буд. 57, ідентифікаційний код 37043076) через ОСОБА_1 1921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) гривню судового збору, сплаченого згідно квитанції №ПН922373 від 22.10.2019.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у п`ятнадцятиденний строк з дати підписання ухвали. Апеляційна скарга подається через Львівський окружний адміністративний суд.
Суддя Москаль Р.М.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2019 |
Оприлюднено | 27.10.2019 |
Номер документу | 85201271 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Москаль Ростислав Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні