ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

25.10.2019Справа № 910/14840/19

Суддя Господарського суду міста Києва Данилова М.В., розглянувши матеріали

за позовом Львівського комунального підприємства Збиранка (80380, Львівська область, Жовківський район, с. Великі Грибовичі)

до Акціонерного товариства Державний експортно-імпортний банк України (03150, м.Київ, вул. Антоновича, 127)

про стягнення грошових коштів,

визнав подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, -

23 жовтня 2019 року до Господарського суду міста Києва від Львівського комунального підприємства Збиранка (позивач) надійшла позовна заява № 220 від 15.10.2019 року до Акціонерного товариства Державний експортно-імпортний банк України (відповідач) про стягнення грошових коштів на суму в розмірі 8 701, 88 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач безпідставно та самовільно списав кошти з рахунку підприємства позивача, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.

Згідно положень ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

За змістом ч. 1 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Відповідно до положень ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також, позивачем разом з позовною заявою подано клопотання про витребування доказів, а саме щодо витребування у відповідача оспорюваного договору банківського рахунку, який був укладений між позивачем та відповідачем, оскільки зазначений договір відсутній у позивача на підставі вилучення під час обшуку документів по кримінальному провадженню.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Відповідно до ст.ст. 80, 81 Господарського процесуального кодексу України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

У клопотанні повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що документи, які зазначені в клопотанні про витребування доказів позивачем, можуть містити інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування в даній справі та необхідну для розгляду даної справи по суті заявлених позовних вимог, заявник в силу чинного законодавства позбавлений можливості самостійно надати вказані документи, у зв`язку з чим клопотання позивача про витребування доказів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Враховуючи, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд дійшов висновку здійснювати розгляд даної справи в порядку спрощеного позовного провадження.

Керуючись ст. ст. 12, 234, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Розгляд справи № 910/14840/19 здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

3. Судове засідання у справі призначити на 13.11.19 о 11:10 год. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 25. Повідомити сторін, що явка їх представників в судове засідання є обов`язковою.

4. Клопотання Про витребування доказів Львівського комунального підприємства Збиранка - задовольнити. Витребувати у відповідача до суду докази, а саме: оспорюваний договір банківського рахунку, укладений між Львівським комунальним підприємством Збиранка та Акціонерним товариством Державний експортно-імпортний банк України .

5. Встановити відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог, передбачених статтею 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзиву позивачу.

6. Запропонувати позивачу у строк до 5 днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив; докази направлення відповіді на відзив відповідачу.

7. Попередити позивача про те, що у разі ненадання господарському суду без поважних причин документів або нез`явлення його представника у судове засідання, позов відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України може бути залишений без розгляду.

8. Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.

9. Повідомити сторін, що подання ними додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень, можуть бути подані до суду у строк до 13.11.2019 року.

10. Повідомити учасників справи про судове засідання.

11. Довести до відома сторін, що відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 135 Господарського процесуального кодексу України суд має право стягувати в дохід Державного бюджету України з винної особи штраф у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання процесуальних обов`язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Дата підписання: 25 жовтня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.В. Данилова

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

Зареєстровано 27.10.2019
Оприлюднено 28.10.2019
Дата набрання законної сили 25.10.2019

Судовий реєстр по справі 910/14840/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 04.12.2019 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 13.11.2019 Господарський суд міста Києва Господарське
Ухвала від 25.10.2019 Господарський суд міста Києва Господарське

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону