Ухвала
від 24.10.2019 по справі 911/2581/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

"24" жовтня 2019 р. м. Київ Справа № 911/2581/19

за заявою боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Балукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 41003914)

про відкриття провадження у справі про банкрутство

Суддя Наріжний С.Ю.

За участю секретаря Абрамової В.Д.

Представники учасників у справі не з`явились.

ВСТАНОВИВ:

до господарського суду Київської області надійшла заява Боржника ТОВ Укррем-Транс від 17.10.2019 б/№ про відкриття провадження у справі про банкрутство на підставі ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

Ухвалою господарського суду Київської області від 18.10.2019 подану заяву прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання на 24.10.2019; зобов`язано арбітражного керуючого Шлапака С.С., кандидатура якого була погоджена Боржником і кредитором в порядку ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , до 23.10.2019 визначитись щодо участі у даній справі про банкрутство.

21.10.2019 до суду надійшла заява арбітражного керуючого Шлапака С.С. від 21.10.2019 № 71 (вх. № 20051/19) про згоду на участь у даній справі про банкрутство.

24.10.2019 в судове засідання представники учасників у справі не з`явились, про причини неявки суд не повідомили.

Розглянувши подану заяву ТОВ Укррем-Транс від 17.10.2019 б/№ про відкриття провадження у справі про банкрутство судом встановлено наступне.

Вказана заява Боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство подана з урахуванням особливостей ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом - провадження санації боржника його керівником.

В той же час суд зазначає, що 21.10.2019 введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства від 18.10.2018 № 2597-VIII та згідно п. 4 Прикінцевих та перехідних положень КУПБ установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації.

Таким чином починаючи з 21.10.2019 під час розгляду поданої заяви Боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство підлягають застосуванню норми Кодексу України з процедур банкрутства.

Суд констатує, що положення Кодексу України з процедур банкрутства не передбачають відповідних особливостей провадження санації боржника його керівником, які були визначені статтею 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

В той же час, заява Боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство надійшла до суду 17.10.2019, отже під час чинності норм Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та станом на 18.10.2019 судом було встановлено відповідність заяви вимогам вказаного Закону, отже підстави для повернення заяви відсутні.

Суд зазначає, що за своїм змістом подана заява є заявою боржника про неплатоспроможність (банкрутство), та статтею 34 КУПБ передбачено право боржника на подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Таким чином, оскільки заява Боржника надійшла до суду до введення в дію КУПБ та заява прийнята судом до розгляду відповідно до чинного на 18.10.2019 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , а підготовче засідання суду проводиться відповідно до норм КУПБ, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає розгляду як заява боржника в порядку ст. 34 КУПБ про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно ч. 1 ст. 34 КУПБ, заява про відкриття провадження у справі про банкрутство подається кредитором або боржником у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; найменування боржника, його місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи; ім`я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

Перелік документів, які додаються до заяви боржника наведений у ч. 4 ст. 34 КУПБ. Крім цього, згідно ч. 5, 6 ст. 34 КУПБ, боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття витрат, пов`язаних з провадженням у справі, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Боржник зобов`язаний у місячний строк звернутися до господарського суду із заявою про відкриття провадження у справі у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов`язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності), та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

За наслідком розгляду заяви судом встановлено відповідність заяви ТОВ Укррем-Транс формі та змісту вимог ст. 34 КУПБ.

Відповідно до ст. 39 КУПБ, перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

У підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи.

За результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про: відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

Перевіряючи обґрунтованість заяви суд зазначає, що Боржник в поданій заяві вказує, що за даними бухгалтерського обліку станом на 10.10.2019 у Боржника обліковується поточна кредиторська заборгованість за послуги (товари, роботи) на загальну суму 702300,00 грн.

Так, між Боржником та ТОВ Трейдспецтранс (кредитор) було укладено Договір про надання поворотної фінансової допомоги № 9/18-ФД від 01.10.2018, відповідно до умов якого (п. 1.1.) позикодавець (кредитор) надає позичальнику (Боржник) поворотну фінансову допомогу, а позичальник зобов`язується повернути її у порядку та на умовах, передбачених цим договором.

Згідно п. 2.1. Договору, поворотна фінансова допомога надається позикодавцем позичальнику у національній валюті України у сумі 14997300,00 грн без ПДВ.

Відповідно до п. 3.1. Договору, поворотна фінансова допомога підлягає поверненню за вимогою позикодавця, а у випадку відсутності такої вимоги - до 30.09.2019.

Закінчення строку дії цього Договору не звільняє сторони від відповідальності за порушення його умов (п. 7.2. Договору).

Як зазначає Боржник, протягом дії Договору товариство не змогло в повній мірі здійснити розрахунок з кредитором, зокрема до закінчення строку дії Договору було повернуто кошти у сумі 10400000,00 грн та у відповідності до п. 7.2. Договору було сплачено 3895000,00 грн. Отже Боржником на виконання умов Договору було сплачено кредитору кошти у сумі 14295000,00 грн, залишок заборгованості становить 702300,00 грн.

Сторонами складено та підписано Акт звірки взаємних розрахунків за період з 01.07.2019 по 10.10.2019, згідно якого сторони підтвердили заборгованість Боржника перед кредитором за Договором про надання поворотної фінансової допомоги № 9/18-ФД від 01.10.2018 в розмірі 702300,00 грн.

Суд зазначає, що сам по собі Акт звірки розрахунків не є належним доказом факту здійснення будь-яких господарських операцій: поставки, надання послуг тощо, оскільки не є первинним бухгалтерським обліковим документом. В той же час, підписання Акту звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.

Відповідна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 05.03.2019 у справі № 910/1389/18.

За наслідком дослідження поданих матеріалів суд дійшов висновку про доведеність існування заборгованості Боржника перед ТОВ Трейдспецтранс за Договором про надання поворотної фінансової допомоги № 9/18-ФД від 01.10.2018 в сумі 702300,00 грн; факт наявності вказаної заборгованості визнається обома сторонами, спір про право відсутній.

Як зазначає Боржник у заяві, на даний час у Боржника відсутня можливість виконати в повному обсязі зобов`язання перед ТОВ Трейдспецтранс за Договором про надання поворотної фінансової допомоги № 9/18-ФД від 01.10.2018.

Згідно ст. 1 КУПБ, боржник - юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав; грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загально-обов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви; неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

За наслідком розгляду заяви ТОВ Укррем-Транс про відкриття провадження у справі про банкрутство суд дійшов висновку обґрунтованість заяви та наявність підстав для застосування до Боржника процедур, передбачених КУПБ, зокрема відкриття провадження у справі про банкрутство Боржника та введення процедури розпорядження майном Боржника.

Згідно ч. 8 ст. 39 КУПБ, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.

Як вже вказано вище, заява Боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство була подана до суду до введення в дію КУПБ та з урахуванням особливостей ст. 94 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , якою передбачено право боржника і кредитора погодити кандидатуру арбітражного керуючого для призначення розпорядником майна.

Відтак, у зв`язку з відсутністю станом на 17.10.2019 відповідно до вказаної статті обов`язку щодо визначення кандидатури арбітражного керуючого шляхом застосування автоматизованої системи, судом відповідний запит не здійснювався та ухвалою від 18.10.2019 зобов`язано арбітражного керуючого Шлапака С.С., кандидатура якого в якості розпорядника майна була погоджена боржником і кредитором, визначитись щодо участі у даній справі про банкрутство.

Як вказано вище, арбітражним керуючим Шлапаком С.С. подано до суду заяву про згоду на участь у даній справі про банкрутство.

В заяві арбітражний керуючий Шлапак С.С. зазначає, що за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушень законодавства, зокрема термінів подачі інформації до державного органу з питань банкрутства не допускав; судимості за вчинення корисливих злочинів та заборони суду займатися діяльністю арбітражного керуючого не має; управління Боржником раніше не здійснював; не є заінтересованою особою стосовно Боржника та кредиторів.

До заяви додано копії свідоцтва № 1904 від 20.12.2018 та договору добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого.

За наслідком розгляду кандидатури арбітражного керуючого Шлапака С.С. судом встановлено відповідність вказаної особи вимогам ст. 28 КУПБ. Будь-яких інших заяв арбітражних керуючих щодо участі у даній справі про банкрутство станом на дату підготовчого засідання до суду не надходило.

Враховуючи зазначене вище суд дійшов висновку про призначення розпорядником майна ТОВ Укррем-Транс арбітражного керуючого Шлапака С.С. та встановлення оплати послуг (грошової винагороди) розпорядника майна Боржника відповідно до ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

Керуючись статтями 28, 30, 34, 39, 41, 44, 45, п. 4 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 232-235, 255, п. 17.5. розділу ХІ ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі № 911/2581/19 за заявою Боржника Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Балукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 41003914) про банкрутство.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства, у зв`язку з чим, органам державної виконавчої служби зупинити виконавчі провадження з примусового виконання виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюються стягнення з Боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Балукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 41003914), відповідно до законодавства.

4. Ввести процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Балукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 41003914) та призначити розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (код ЄДРПОУ 41003914) арбітражного керуючого Шлапака Сергія Сергійовича (свідоцтво № 1904 від 20.12.2018, адреса: 01024, м. Київ, площа Бесарабська, 9/1, оф. 4; РНОКПП НОМЕР_1 ).

5. Встановити оплату послуг (грошову винагороду) розпорядника майна Боржника відповідно до ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.

6. Оприлюднити у встановленому ч. 9 ст. 39 КУПБ порядку оголошення про відкриття господарським судом Київської області провадження у справі № 911/2581/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Укррем-Транс (08133, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Балукова, буд. 1; код ЄДРПОУ 41003914), текст якого додається.

7. Зобов`язати арбітражного керуючого Шлапака С.С. щомісячно звітувати суду про виконану ним роботу в процедурі розпорядження майном Боржника.

8. Заборонити Боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) Боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації Боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

9. Зобов`язати розпорядника майна Боржника подати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів та складений реєстр вимог кредиторів в строк до 29.11.2019.

10. Зобов`язати розпорядника майна Боржника здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності Боржника, інвестиційного становища Боржника і його становища на ринках, та надати суду вказану інформацію в строк до 29.11.2019.

11. Зобов`язати розпорядника майна Боржника провести інвентаризацію майна Боржника в строк до 29.11.2019.

12. Попереднє засідання господарського суду призначити на 03 грудня 2019 року о 10 год. 00 хв. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С.Петлюри, 16/108, в залі судових засідань №1.

13. Ухвалу надіслати: відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Боржника, державному реєстратору.

14. Копію ухвали надіслати: учасникам у справі про банкрутство, Відділу з питань банкрутства ГТУЮ у Київській області; податковому органу за місцезнаходженням Боржника; місцевому загальному суду за місцезнаходженням Боржника.

Дата набрання чинності ухвалою - 24 жовтня 2019 року.

Термін пред`явлення виконавчого документу до виконання - до 24 жовтня 2022 року.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та може бути оскаржена протягом десяти днів з дати складення та підписання повного тексту ухвали шляхом подання апеляційної скарги до Північного апеляційного господарського суду через господарський суд Київської області.

Повний текст ухвали виготовлено і підписано 25.10.2019.

Суддя С.Ю. Наріжний

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення24.10.2019
Оприлюднено27.10.2019
Номер документу85206777
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2581/19

Ухвала від 19.05.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 06.05.2020

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Постанова від 17.12.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 03.12.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 28.11.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 24.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

Ухвала від 18.10.2019

Господарське

Господарський суд Київської області

Наріжний С.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні