УХВАЛА
28 жовтня 2019 року
м. Київ
Справа № 910/12034/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
О. О. Мамалуй- головуючий, О. М. Баранець, І. Д. Кондратова
розглянувши клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український експертний центр" про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення
у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Перший український експертний центр"
до товариства з обмеженою відповідальністю "Злато - Актив"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача підприємство з 100% іноземними інвестиціями "Білла-Україна"
про стягнення 241 404, 37 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 03.10.2019р. відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою ТОВ "Перший український експертний центр" на постанову Північного апеляційного господарського суду від 13.06.2019р. та на рішення господарського суду міста Києва від 06.02.2019р. у справі №910/12034/18. Призначено касаційну скаргу до розгляду в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи.
ТОВ "Перший український експертний центр" подало до Верховного Суду клопотання про зупинення виконання оскаржуваної постанови Північного апеляційного господарського суду від 13.06.2019р. у справі №910/12034/18.
Клопотання про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення нічим не мотивоване.
Відповідно до ч. 1 ст. 332 Господарського процесуального кодексу України суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Заява про зупинення виконання судового рішення має бути мотивована, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У заяві заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судового рішення у разі, якщо воно буде скасовано.
Суд констатує, що у разі зміни або скасування рішення суду апеляційної інстанції та у разі його виконання до закінчення касаційного перегляду, Господарським процесуальним кодексом України передбачено механізм повороту виконання рішення, зокрема в ст. 333 цього Кодексу.
Оскільки заявник не навів підстав для зупинення виконання судового рішення, Верховний Суд не вбачає необхідності для задоволення вказаного клопотання ТОВ "Перший український експертний центр" та зупинення виконання оскаржуваного судового рішення.
Керуючись ст. ст. 234, 332 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ТОВ "Перший український експертний центр" у задоволенні клопотання про зупинення виконання оскаржуваної постанови Північного апеляційного господарського суду від 13.06.2019р. у справі №910/12034/18.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя О. О. Мамалуй
Судді О. М. Баранець
І. Д. Кондратова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 29.10.2019 |
Номер документу | 85211568 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Мамалуй О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні