Справа № 680/30/19
УХВАЛА
28 жовтня 2019 року м. Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Шевчук Л.П., вирішуючи питання про відкриття провадження за позовом ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Якушинецької сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку площею 2,6699 га, кадастровий номер 0520683300:04:001:0007, розташованої на території Якушинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 батька ОСОБА_2
Дану позовну заяву підписано представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 та до матеріалів позову додано копію довіреності від 25.10.2018 року посвідчену в.о. старости с.с. Майдан та Слободи Дашковецької Якушинецької сільської ради Л.М. Грабовою. Відповідно до вказаної довіреності ОСОБА_1 уповноважив ОСОБА_3 бути його представником в суді, органах нотаріату та інших установах з питань, пов`язаних з оформленням його спадкових прав на майно, що залишилося після смерті ОСОБА_2 .
Частиною першою статті 58 ЦПК України визначено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Відповідно до частин першої та другої статті 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Частиною четвертою статті 19 визначено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Згідно частини шостої статті 19 ЦПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно частини першої статті 274 ЦПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
Пунктом другим частини четвертої статті 274 ЦПК України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
Отже, системний аналіз вказаних норм закону дає можливість дійти висновку, що справи про спадкування не відносяться до категорії малозначних справ і їх розгляд належить здійснювати в загальному позовному провадженні. А в сукупності із положеннями частини другої статті 60 ЦПК України представництво у справах, розгляд яких проводиться за правилами загального позовного провадження, іншою особою, окрім адвоката чи законного представника, не допускається.
Таким чином, з наведеного слідує, що представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 , яким на підставі довіреності підписано позовну заяву та подано її до суду, в розумінні цивільного процесуального закону, не наділений таким правом, тобто не має процесуальної дієздатності на вчинення таких процесуальних дій підписувати від імені позивача ОСОБА_1 позовну заяву та подавати її до суду.
Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України заява повертається у випадку, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
На підставі вищевикладених мотивів та норм закону, заява підлягає поверненню позивачу ОСОБА_1 .
Керуючись ст.ст. 19, 60, 274, 185, 260, 353 ЦПК України, п.п.15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Якушинецької сільської ради про визнання права власності в порядку спадкування повернути позивачу - ОСОБА_1
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький районний суд Вінницької області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала складена у повному обсязі та підписана суддею 28.10.2019 року.
Суддя Л.П. Шевчук
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 28.10.2019 |
Номер документу | 85211660 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Шевчук Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні