Рішення
від 28.10.2019 по справі 588/1717/19
ТРОСТЯНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 588/1717/19

2/588/575/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28.10.2019 року м.Тростянець

Тростянецький районний суд Сумської області у складі: головуючого судді Линник О.С., з участю секретаря судових засідань Лободи Т.С.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні, у приміщенні залу суду, без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, цивільну справу запозовом ОСОБА_1 до Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду із вищезазначеним позовом, який мотивував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 , після смерті якого відкрилася спадщина на: три земельні ділянки площами, надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовані на території Мартинівської сільської ради Тростянецького району Сумської області; жилий будинок із надвірними будівлями та спорудами.

25 квітня 2017 року ОСОБА_2 склав заповіт, яким усе своє майно заповів ОСОБА_1

26 квітня 2019 року, у межах шестимісячного строку, надано для прийняття спадщини, позивач звернувся до Боромлянської сільської ради Тростянецького району із заявою прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті батька. Заява була засвідчена та зареєстрована за №189.

Зважаючи на те, що заява про прийняття спадщини була засвідчена та зареєстрована у сільській раді позивач вважав, що спадщина після смерті батька ним прийнята за заповітом і додаткового звернення до нотаріуса із метою прийняття спадщини не потрібно.

Посилаючись на те, що ані сільською радою, ані нотаріусом не було вчинено дій щодо його повідомлення про необхідність додаткового звернення до нотаріуса за місцем відкриття спадщини із заявою про її прийняття; нотаріусом не здійснювався його виклик, як спадкоємця за заповітом, у т.ч. шляхом публічного оголошення або повідомлення про це у пресі, що свідчило б про належне сприяння для здійснення особистого розпорядження спадкодавця на випадок своєї смерті, позивач просить визначити йому додатковий строк тривалістю 1 місяць із дня набрання рішення суду законної сили для подання до нотаріуса заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У підготовче судове засіданні позивач та представник відповідача не з`явилися, подали заяви про розгляд справи без їх участі, позивач позов підтримує, представник відповідача позов визнає,

Сторони у своїх заявах просили прийняти рішення у підготовчому засіданні, наслідки визнання позову відповідачу зрозуміло, що у даному випадку суд постановляє рішення про задоволення позову.

Указане рішення може бути прийняте у підготовчому засіданні, відповідно до ст.ст.200,206 ЦПК України, та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України.

Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Частина 4 статті 206 ЦПК України передбачає, що у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

Ураховуючи заяви сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, а саме письмові докази: свідоцтво про смерть ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 у с.Боромля Тростянецького району Сумської області (а.с.8); свідоцтво про народження ОСОБА_1 , яке підтверджує факт родинних відносин померлого ОСОБА_2 і позивача, як батька та сина (а.с.19); довідку Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області про те, що ОСОБА_2 на день своєї смерті був зареєстрований по АДРЕСА_1 та разом із ним були зареєстровані: невістка - ОСОБА_3 , донька невістки - ОСОБА_4 , онука - ОСОБА_5 (а.с.18); свідоцтва про право на спадщину за законом, витяги з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, витяги про реєстрацію у Спадковому реєстрі та довідку Боромлянської сільської ради Тростянецького району Сумської області, які підтверджують, що після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина на: три земельні ділянки площами: 0,7994 га (кадастровий номер 5925085000:00:003:0425), 4,3383 га (кадастровий номер 5925085000:00:003:0295), 0,5565 га (кадастровий номер 5925085000:00:003:0262), надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовані на території Мартинівської сільської ради Тростянецького району Сумської області, а також на жилий будинок з надвірними будівлями та спорудами по АДРЕСА_1 (а.с.9-18); заповіт померлого ОСОБА_2 від 25 квітня 2017 року на користь сина ОСОБА_1 (а.с.20); засвідчену 26 квітня 2019 року у Боромлянській сільській раді Тростянецького району за №189 заяву ОСОБА_1 про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 (а.с.21); постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії приватного нотаріуса Тростянецького районного нотаріального округу Гребіник О.Д. (а.с.7); інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про те, що спадкова справа після смерті ОСОБА_2 не заводилася (а.с.37-38), судом установлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно ч.ч.1,5 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Зважаючи на те, що спадщину після смерті ОСОБА_2 ще ніхто не прийняв, позивач, як спадкоємець за заповітом, вчасно подав заяву про прийняття спадщини, але подав її до сільської ради, а не до нотаріуса, про порядок подання такої заяви саме до нотаріуса йому не повідомляли, строк для звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини є незначний, суд вважає за можливе визнати причини пропуску строку на прийняття спадщини поважними та визначити позивачу додатковий строк для подання ним заяви до нотаріуса.

Судові витрати залишаються за позивачем, за його заявою.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.200,206,259,264,265,273,354 ЦПК України, суд-

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ) додатковий строк для подання заяви до нотаріуса про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 у селі Боромля Тростянецького району Сумської області -1 (один) місяць з дня набрання рішенням законної сили.

Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суд шляхом подачі апеляційної скарги через Тростянецький районний суд Сумської області протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.С. Линник

СудТростянецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення28.10.2019
Оприлюднено29.10.2019
Номер документу85214797
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —588/1717/19

Рішення від 28.10.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

Ухвала від 26.09.2019

Цивільне

Тростянецький районний суд Сумської області

Линник О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні