Ухвала
від 25.10.2019 по справі 120/2076/19-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Вінниця

25 жовтня 2019 р. Справа № 120/2076/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Яремчука Костянтина Олександровича, розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі у справі №120/2076/19-а за позовом Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Росошанський" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа №120/2076/19-а за позовом Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області до сільськогосподарського виробничого кооперативу "Росошанський" про стягнення заборгованості.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 07 серпня 2019 року адміністративний позов Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області задоволено шляхом стягнення з сільськогосподарського виробничого кооперативу "Росошанський" на користь Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області заборгованість в розмірі 23261,48 гривень.

12 вересня 2019 року видано виконавчий лист №120/2076/19-а.

23 вересня 2019 року Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області до Вінницького окружного адміністративного суду подано заяву про заміну стягувача у виконавчому листі №120/2076/19-а.

Ухвалою суду від 24 вересня 2019 року заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області призначено до розгляду на 02 жовтня 2019 року.

Ухвалою суду від 02 жовтня 2019 року відкладено розгляд заяви на 25 жовтня 2019 року.

У судове засідання, що призначене на 25 жовтня 2019 року, представники сторін не з`явилися. Разом із тим, позивач повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви належним чином, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення. При цьому, 23 жовтня 2019 року представником заявника подано до суду заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідач про дату, час та місце розгляду заяви повідомлявся шляхом направлення ухвали суду за відомою суду поштовою адресою, проте до суду повернувся поштовий конверт із зазначенням причин невручення.

Відповідно до частини 11 статті 126 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Зважаючи на те, що до суду повернулося поштове відправлення, що надсилалося на адресу відповідача, тому суд дійшов висновку, що останнього слід вважати таким, що належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду заяви про заміну стягувача у виконавчому листі.

Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (частина 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України).

З урахуванням положень частини 3 статті 194, 9 статті 205 та частини 2 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішив розгляд заяви здійснювати в порядку письмового провадження.

Розглянувши заяву про заміну стягувача у виконавчому листі, суд зважає на таке.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про виконавче провадження" виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

За приписами статті 15 Закону України "Про виконавче провадження" сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення. У разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Аналогічні положення містяться і в частині 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якими у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Водночас, частиною 4 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Відтак, положеннями Кодексу адміністративного судочинства України врегульовано питання заміни стягувача у виконавчому листі.

Як свідчать обставини справи, на виконання рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 серпня 2019 року видано виконавчий лист №120/2076/19-а, який передано на примусове виконання. У вказаному виконавчому листі стягувачем визначено Іллінецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, боржником - сільськогосподарський виробничий кооператив "Росошанський".

У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №628 від 22 серпня 2018 року "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" Іллінецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, сформованим станом на 13 вересня 2019 року, підтверджується факт припинення в результаті реорганізації Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області як юридичної особи 15 серпня 2019 року.

Відповідно до положень частини 1, 5 статті 104 Цивільного кодексу України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Відтак, зважаючи на приписи постанови Кабінету Міністрів України №628 від 22 серпня 2018 року "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", Іллінецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області припинено як юридичну особу, тому до правонаступника, яким є Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, перейшли усі права та обов`язки реорганізованої установи.

Таким чином, заява Головного управління Пенсійного України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі №120/2076/19-а є обґрунтованою та підлягає задоволенню шляхом заміни стягувача в особі Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області його правонаступником в особі Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Керуючись статтями 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про заміну стягувача у виконавчому листі задовольнити.

Замінити у виконавчому листі №120/2076/19-а стягувача в особі Іллінецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області його правонаступником, яким є Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Копію ухвали направити учасникам справи та Головному управлінню Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України.

Відповідно до статті 295 КАС України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя Яремчук Костянтин Олександрович

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.10.2019
Оприлюднено30.10.2019
Номер документу85221215
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —120/2076/19-а

Ухвала від 25.10.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Яремчук Костянтин Олександрович

Ухвала від 02.10.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Яремчук Костянтин Олександрович

Ухвала від 24.09.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Яремчук Костянтин Олександрович

Рішення від 07.08.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Яремчук Костянтин Олександрович

Ухвала від 02.07.2019

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Яремчук Костянтин Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні