Спр.№ 1-26/08
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 грудня 2008 року Щорський районний суд Чернігівської області
в складі: головуючого-судді Лихошерста В.В.
при секретарі Перепечко Т.О.
з участю прокурора Шеремета Ю.В.
підсудного ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Щорсі справу по обвинуваченню: ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Червоногвардійське Новочеркаського району Цілиноградської області Казахстан, жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, освіта професійно-технічна, одруженого, має одну неповнолітню дитину, непрацюючого, невійськовозобов'язаного, несудимого в силу ст. 89 КК України, за ст. 307 ч. 2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В один з днів на початку листопада 2007 року ОСОБА_1 в лісі поблизу Шорської ЦРЛ знайшов пакет з рослинами коноплі, які приніс до свого помешкання, розташованого в АДРЕСА_1, де зберігав цей особливо-небезпечний наркотичний засіб - канабіс (марихуану) вагою у висушеному вигляді 135 грамів з метою збуту.
21 грудня 2007 року близько 12-ї години ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп"яніння, під час оперативної закупки в своєму будинку в АДРЕСА_1, продав громадянці ОСОБА_2 за 30 грн. частину особливо-небезпечного наркотичного засобу - канабісу (марихуани) вагою у висушеному вигляді 70 грамів. Іншу частину наркотичного засобу вагою у висушеному вигляді 65 грамів 21 грудня 2007 року близько 14-ї год. 30 хв. було вилучено в його помешканні працівниками міліції.
ОСОБА_1 в обвинуваченні за ст. 307 ч. 2 КК України свою вину визнав повністю, щиро розкаявся і показав, що дійсно на початку листопада 2007 року він в лісі поблизу Щорської ЦРЛ знайшов пакет з рослинами коноплі, які приніс до свого помешкання і зберігав з метою збуту. 21 грудня 2007 року він, знаходячись в стані алкогольного сп"яніння, продав якійсь жінці за 30 грн. частину цього наркотичного засобу. Іншу частину наркотичного засобу цього ж дня було вилучено в його помешканні працівниками міліції.
З'ясувавши думку учасників судового розгляду про те, які докази треба дослідити та порядок їх дослідження, визнавши недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, враховуючи, що учасниками процесу не оспорюється доведеність вини підсудного та кваліфікація його дій, з'ясувавши правильне розуміння підсудним змісту цих обставин, за відсутності сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, роз'яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати ці фактичні обставини справи в апеляційному порядку, суд вважає, що покази підсудного відповідають фактичним обставинам справи, а тому суд обмежує дослідження доказів допитом підсудного.
Дослідивши докази, суд вважає, що дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 307 ч. 2 КК України як незаконне придбання і зберігання особливо-небезпечного наркотичного засобу - канабісу (марихуани) вагою у висушеному вигляді 135 грамів, з метою збуту та збуті особливо-небезпечного наркотичного засобу - канабісу (марихуани) вагою у висушеному вигляді 70 грамів.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні цього злочину підтверджується повним визнанням вини підсудним та його показами.
Згідно "Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 770 канабіс (марихуана) віднесена до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного, є вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного є повне визнання вини у вчиненому злочині, щире каяття та сприяння розкриттю злочину.
Призначаючи покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину, який є тяжким, проте тяжких наслідків не заподіяв, особу підсудного, попередні судимості якого погашені у встановленому законодавством порядку, посередньо характеризується за місцем проживання, страждає на ряд тяжких захворювань, обставину, що обтяжує покарання та наявність декількох обставин, що пом'якшують покарання і істотно знижують ступінь суспільної небезпеки вчиненого злочину, і вважає, що його виправлення можливе без відбування покарання. Тому, йому слід призначити мінімальне покарання, передбачене санкцією статті, без конфіскації майна, застосувавши ст. 69 КК України. На підставі ст. ст. 75, 76 КК України його слід звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши максимальний іспитовий строк та поклавши ряд обов'язків.
Санкція ст. 307 ч. 2 КК України передбачає додаткове покарання у вигляді конфіскації майна. Однак, враховуючи, що відповідно до ст. 77 КК України даний вид додаткового покарання не може бути застосований при звільненні особи від покарання з випробуванням, це покарання застосовувати не можна.
Оскільки понесені витрати на проведення хімічних експертиз відносяться до судових витрат, вони підлягають відшкодуванню підсудним.
Речовий доказ: наркотична речовина - підлягає знищенню.
Застосований до підсудного запобіжний захід - підписку про невиїзд слід залишити до вступу вироку в законну силу.
Керуючись ст.ст. 322 - 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 307 ч. 2 КК України і призначити покарання у вигляді позбавлення волі строком на 5 (п'ять) років. Застосувати ст. 69 КК України та не призначати додаткового покарання у вигляді конфіскації майна.
Застосувати ст.ст. 75, 76 КК України і звільнити від відбування покарання з випробуванням, з іспитовим строком 3 (три) роки, поклавши наступні обов'язки:
1. 1) не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
2. 2) повідомляти органам кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання;
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НД ЕКЦ при УМВС України в Чернігівській області судові витрати за проведення дослідження в сумі 36 грн, 61 коп. та хімічної експертизи в сумі 146 грн. 46 коп., а всього 182 грн. (сто вісімдесят дві) грн. 07 коп.
Речові докази: два поліетиленові пакети з наркотичним засобом, які зберігаються в кімнаті речових доказів Щорського РВ УМВС України в Чернігівській області, знищити.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
На вирок може бути подано апеляцію до апеляційного суду Чернігівської області протягом п'ятнадцяти діб з моменту проголошення вироку.
Суд | Щорський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2008 |
Оприлюднено | 13.12.2022 |
Номер документу | 8522387 |
Судочинство | Кримінальне |
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Прийомова О. Ю.
Кримінальне
Щорський районний суд Чернігівської області
Лихошерст В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні