справа № 198/861/19
провадження № 2/0198/317/19
У х в а л а
про залишення позову без руху
25 жовтня 2019 року суддя Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області Маренич С.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про звільнення її від сплати аліментів , що стягуються з неї на підставі рішення Юр`ївського районного суду Дніпропетровської області від 14.12.2018 року на користь відповідача ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , 2006 р. народження, відкликавши з виконання виконавчий лист № 198/719/18 від 15.01.2019 року, що перебуває на виконанні в Юр`ївському районному відділі Державної виконавчої служби ГТУЮ в Дніпропетровській області; стягнення з відповідача ОСОБА_2 на її користь аліментів на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 в розмірі ј частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що останню слід залишити без руху, як таку, що не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України з наступних підстав:
- так, у відповідності до ч. 4 статті 177 ЦПК України , до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
З позовної заяви вбачається, що позивачка, в тому числі, просить припинити стягнення з неї аліментів на утримання неповнолітньої дитини та посилається на п.3 ч.1 ст.5 Закону України Про судовий збір , стверджуючи, що є звільненою від сплати судового збору за вимогу про стягнення аліментів.
Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати судового збору встановлені Законом України " Про судовий збір" .
Дійсно, пунктом 3 частини 1 статті 5 Закону України Про судовий збір передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.
Отже, статтею 5 Закону України "Про судовий збір" визначено вичерпний перелік категорій справ , за які позивачі звільняються від сплати судового збору.
Однак, категорія справ щодо припинення стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини зазначеною статтею не передбачена.
В зв`язку з наведеним, позивач звільнений від сплати судового збору за вимогами про стягнення аліментів на утримання дитини.
В той же час, Закон України Про судовий збір не звільняє позивачів від сплати судового збору за вимогами про припинення стягнення аліментів.
Згідно п.3 ч.1 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на день звернення позивачем до суду становить 768, 40 гривень.
З огляду на дане позивачці слід надати до суду квитанцію про сплату нею судового збору за звернення до суду з позовними вимогами про припинення стягнення аліментів.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у статтях 175, 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наявність в позовній заяві зазначених вище недоліків, суд дійшов висновку про те, що її слід залишити без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 177, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини - залишити без руху, повідомивши позивача по справі про необхідність усунути вищенаведені в мотивувальній частині ухвали недоліки позовної заяви у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
У разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана суддею 25 жовтня 2019 року.
Суддя С. О. Маренич
Суд | Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2019 |
Оприлюднено | 29.10.2019 |
Номер документу | 85229214 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Юр'ївський районний суд Дніпропетровської області
Маренич С. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні