ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
23.10.2019Справа № 910/11263/19 за позовом Комунального комплексного позашкільний навчальний заклад Київський міський будинок учителя (01030, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 57)
до Громадської організації Студія спортивного бального танцю Ювента (03110, м.Київ, вул. Пироговського, буд. 19, корпус 6)
про стягнення заборгованості,
Щодо розгляду заяви б/н. від 15.10.2019 року Про стягнення судових витрат Комунального комплексного позашкільного навчального закладу Київський міський будинок учителя
Суддя Данилова М.В.
Представники сторін: не з`явились
ВСТАНОВИВ:
В судовому засіданні 09.10.2019 року судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення Господарського суду міста Києва у справі №910/11263/19, яким позовні вимоги задоволено. Стягнуто з Громадської організації Студія спортивного бального танцю Ювента (03110, м.Київ, вул. Пироговського, буд. 19, корпус 6, код ЄДРПОУ 20065912) на користь Комунального комплексного позашкільний навчальний заклад Київський міський будинок учителя (01030, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 57 код ЄДРПОУ 02597232) грошові кошти у розмірі 100 886,43 грн. (сто тисяч вісімсот вісімдесят шість грн. 43 коп.), з яких: заборгованість з оплати орендної плати в сумі 31 584,96 грн. (тридцять одна тисяча п`ятсот вісімдесят чотири грн. 96 коп.), відшкодування витрат за спожиті комунальні послуги у розмірі 69 301,47 грн. (шістдесят дев`ять тисяч триста одна грн. 47 коп.) та судовий збір у розмірі 1 921 грн. (тисяча дев`ятсот двадцять одна грн.).
15.10.2019 року через відділ діловодства суду від представника Комунального комплексного позашкільного навчального закладу Київський міський будинок учителя - адвоката Чумакової Т.К. надійшла заява б/н. від 15.10.2019 року Про стягнення судових витрат про стягнення витрат на професійну правничу допомогу. На підтвердження понесених позивачем витрат на правничу допомогу представник позивача надав платіжне доручення № 127 від 05.09.2019 року на суму 14 829,50 грн.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 п. 1 ч. 3 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу.
За приписами ст. 126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. Обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відшкодування цих витрат здійснюється господарським судом шляхом зазначення про це у рішенні, ухвалі, постанові за наявності документального підтвердження витрат, як-от угоди про надання послуг щодо ведення справи у суді та/або належно оформленої довіреності, виданої стороною представникові її інтересів у суді, платіжного доручення або іншого документа, який підтверджує сплату відповідних послуг, а також копії свідоцтва адвоката, який представляв інтереси відповідної сторони, або оригінала ордеру адвоката, виданого відповідним адвокатським об`єднанням, з доданням до нього витягу з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій.
У разі неподання відповідних документів у господарського суду відсутні підстави для покладення на іншу сторону зазначених сум.
Вирішуючи питання про такий розподіл, господарський суд має враховувати, що розмір відшкодування судових витрат, не пов`язаних зі сплатою судового збору, не повинен бути неспіврозмірним, тобто явно завищеним порівняно з ціною позову. У зв`язку з цим суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема ціни позову, може обмежити даний розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для даної справи.
Положеннями ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Згідно ч. 5 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України під час вирішення питання про розподіл судових витрат суд враховує: чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, значення справи для сторін, у тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, безпідставне завищення позивачем позовних вимог тощо; дії сторони щодо досудового вирішення спору та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.
Судом встановлено, що при подані доказів на підтвердження понесених судових витрат представником позивача дотримані вимоги ч. 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до вимог ст. 244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Клопотання про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Отже, додаткове рішення - це засіб виправлення неповноти основного судового рішення. Через незмінність судового рішення суд, який його ухвалив, не вправі його скасувати чи змінити, проте, він має право виправити деякі його недоліки, зокрема неповноту. Неповнота судового рішення може полягати в невирішеності деяких питань, що стояли перед судом.
Відповідно до акту приймання-передачі наданих послуг від 10.10.2019 року у відповідності до умов договору про надання правової допомоги №25-07/2019/232 від 31.07.2019 року адвокатським об`єднанням Качура Лоєрс надані Комунальному комплексному позашкільному навчальному закладу Київський міський будинок учителя наступні послуги правничої допомоги в межах справи №910/11263/19:
Підготовка (написання) позовної заяви до Громадської організації СТУДІЯ СПОРТИВНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ ЮВЕНТА ;
Участь у судовому засіданні у господарській справі №910/11263/19 (Відповідач - СТУДІЯ СПОРТИВНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ ЮВЕНТА ) в Господарському суді міста Києва 18.09.2019 року;
Участь у судовому засіданні у господарській справі №910/11263/19 (Відповідач - СТУДІЯ СПОРТИВНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ ЮВЕНТА ) в Господарському суді міста Києва 09.10.2019 року;
Підготовка, направлення засобами поштового зв`язку учасникам та подання до суду заяви про уточнення позовних вимог у господарській справі №910/11263/19 (Відповідач - СТУДІЯ СПОРТИВНОГО БАЛЬНОГО ТАНЦЮ.
Загальна вартість зазначених послуг, відповідно до акту приймання-передачі наданих послуг від 10.10.2019 року у відповідності до умов договору про надання правової допомоги №25-07/2019/232 від 31.07.2019 року становить 6 723,50 грн.
Відповідно до ч. 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
В ч. 1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно зі ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Загальна вартість зазначених послуг, відповідно до акту приймання-передачі наданих послуг від 10.10.2019 року у відповідності до умов договору про надання правової допомоги №25-07/2019/232 від 31.07.2019 року становить 6 723,50 грн.
Представництво інтересів у суді здійснювалося адвокатом Чумаковою Т.К., що підтверджується Ордером серії КС № 662666 від 12.08.2019 року, який міститься в матеріалах справи.
Судом встановлено, що 05.09.2019 року Комунальним комплексним позашкільним навчальним закладом Київський міський будинок учителя здійснено оплату послуг адвоката згідно договору про надання правової допомоги №25-07/2019/232 від 31.07.2019 року, що підтверджується платіжним дорученням № 127 від 05.09.2019 року на суму 14 829,50 грн.
За таких обставин, суд вважає за необхідне прийняти додаткове рішення про задоволення вимог Позивача про розподіл судових витрат, а саме витрат на професійну правничу допомогу адвоката, та наявність підстав для стягнення з відповідача на користь позивача витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 6 723,50 грн.
Керуючись ст.ст. 123, 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Заяву б/н. від 15.10.2019 року Про стягнення судових витрат про стягнення витрат на професійну правничу допомогу Комунального комплексного позашкільний навчальний заклад Київський міський будинок учителя - задовольнити.
2. Стягнути з Громадської організації Студія спортивного бального танцю Ювента (03110, м.Київ, вул. Пироговського, буд. 19, корпус 6, код ЄДРПОУ 20065912) на користь Комунального комплексного позашкільний навчальний заклад Київський міський будинок учителя (01030, м. Київ, вул. Володимирська, буд. 57 код ЄДРПОУ 02597232) грошові кошти, а саме витрати на професійну правничу допомогу в розмірі - 6 723,50 грн. (шість тисяч сімсот двадцять три грн. 50 коп.).
3. Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.
Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на додаткове рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне додаткове рішення складено 25.10.2019р.
Суддя М.В. Данилова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2019 |
Оприлюднено | 30.10.2019 |
Номер документу | 85240613 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Данилова М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні