Ухвала
від 29.10.2019 по справі 920/1088/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про забезпечення позову

29.10.2019 Справа № 920/1088/19

Суддя господарського суду Сумської області Жерьобкіна Є.А., розглянувши матеріали справи № 920/1088/19

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю УКРТРЕЙДРЕСУРСИ (вул. Харківське шосе, буд. 172Б, оф. 208, м. Київ, 02191, код ЄДРПОУ 41481277),

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю МОДЕРН (вул. Воєводіна, буд. 4, корп. А-II, кім. 27, м. Суми, 40007, код ЄДРПОУ 31930545),

про стягнення 440000 грн. 00 коп.,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить стягнути з відповідача 440000 грн. 00 коп., які були перераховані відповідачу згідно з платіжним дорученням № 231 від 06.06.2018 на підставі рахунку на оплату № 153 від 25.05.2018, відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України. В обґрунтування позову позивач зазначає, що 06 червня 2018 року сплатив на користь відповідача грошові кошти у розмірі 440000 грн на підставі отриманого фото рахунку №153 від 25.05.2018 за допомогою мобільного додатку Telegram. Відповідач після отримання грошових коштів не здійснив постачання оплаченого товару, не зареєстрував податкові накладні, як того вимагає Податковий кодекс України, а на численні телефоні дзвінки та перемовини весь час відтягував дату поставки. Договір у подальшому між сторонами не було укладено, що свідчить на безпідставність одержання та утримання грошових коштів відповідачем. 26 вересня 2019 року позивач направив на адресу відповідача вимогу про стягнення заборгованості (повторно) №51, однак відповіді відповідач не надав, грошові кошти не повернув.

Ухвалою господарського суду Сумської області від 29.10.2019 відкрите провадження у справі № 920/1088/19.

Разом з позовною заявою позивач подав заяву про забезпечення позову (вх. № 3329к від 28.10.2019), в якій просить суд вжити заходів по забезпеченню позову та накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю МОДЕРН (40007, Сумська область, місто Суми, вул. Воєводіна, б. 4, корп. А-ІІ, кім. 27, код ЄДРПОУ 31930545), що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 у ПАТ СБЕРБАНК , МФО 320627 (адреса Головного офісу банку: 01601, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 46).

В обґрунтування заяви позивач вказує на те, що у відповідача відсутнє майно, на яке можна було б накласти арешт чи задовольнити позовні вимоги за їх рахунок, окрім ймовірних грошових коштів на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 у ПАТ СБЕРБАНК , МФО 320627. Про наведене свідчить Інформаційна довідка №171417452 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта та Витяг з Єдиного державного реєстру МВС України №0-3145100820 від 25.10.2019. Згідно з інформацією з сайту Державної Фіскальної Служби України станом на 25 жовтня 2019 року ТОВ МОДЕРН має податковий борг та відповідно до пункту 88.2 статті 88 Податкового кодексу України у органів державної податкової служби виникло право податкової застави на майно ТОВ МОДЕРН . Як вбачається із витягу з ЄДРПОУ на ім`я ТОВ МОДЕРН , розмір статутного капіталу ТОВ МОДЕРН складає 14000,00 гривень, що ніяким чином не може відшкодувати завдану шкоду ТОВ УКРТРЕЙРЕСУРСИ під час виконання рішення суду. Також позивач зазначає, що ним було здійснено виїзд на місце державної реєстрації відповідача за адресою: 40007, Сумська обл., місто Суми, вул. Воєводіна, б. 4, корп. А-II АДРЕСА_1 та виявлено, що товариство за місцезнаходженням не знаходиться й ніколи не знаходилося. Якщо суд вважатиме за необхідне застосувати до заявника зустрічне забезпечення позивач пропонує надати банківську гарантію на суму, яку суд вважатиме адекватною у разі спричинення відповідачу можливих негативних наслідків, у зв`язку з вжиттям заходів по забезпеченню позову.

За приписами ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Питання задоволення заяви про застосування заходів забезпечення позову вирішується судом в кожному конкретному випадку окремо, виходячи з характеру обставин справи, що дозволяють зробити висновок про те, що невжиття таких заходів матиме наслідки, визначені у ч. 2 ст. 136 ГПК України.

Відповідно до ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.

Про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу. В ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.

Ухвалу про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову може бути оскаржено. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Забезпечення позову є засобом запобігання можливим порушенням майнових прав чи охоронюваних законом інтересів юридичної або фізичної особи, тому у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника; забезпечення збалансованості інтересів сторін; імовірність настання вищезазначених негативних наслідків в разі невжиття таких заходів. Оцінка ефективності заходу забезпечення позову здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення прав (інтересу), про захист яких просить заявник і майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Відповідно до ст. 137 Господарського процесуального кодексу України позов забезпечується, в тому числі накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачу і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Відповідно до ст. 59 Закону України "Про банки і банківську діяльність" арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця, приватного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця, приватного виконавця або за рішенням суду.

Заявником надано докази відсутності у відповідача нерухомого майна у власності, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта (довідка № 171417452 від 24.06.2019).

З інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що розмір статутного капіталу ТОВ МОДЕРН складає 14000,00 гривень.

Грошові кошти в сумі 440 000 грн. 00 коп., стягнення яких є предметом спору у справі, були перераховані позивачем відповідачу на розрахунковий рахунок останнього № НОМЕР_1 у АТ СБЕРБАНК , МФО 320627.

Суд вважає, що з урахуванням характеру правовідносин, що склалися між сторонами, майнового характеру позовних вимог та їх суттєвого розміру, існує дійсна ймовірність того, що невжиття обраного позивачем заходу до забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання судового рішення у разі задоволення позову внаслідок зникнення або зменшення коштів, які наявні у відповідача, на момент ухвалення рішення по справі.

Також господарський суд вважає цілком обґрунтованим обраний позивачем спосіб забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти відповідача, оскільки він відповідає заявленим вимогам, на забезпечення яких він направлений, є пов`язаним і співвідносним із заявленими вимогами.

Враховуючи викладені заявником обставини, оцінюючи подані заявником докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді заяви про вжиття заходів забезпечення позову, суд приходить до висновку про доведеність існування реальної загрози для настання наслідків, про які вказує заявник та наявність підстав для забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю МОДЕРН (40007, Сумська область, місто Суми, вул. Воєводіна, б. 4, корп. А-ІІ, кім. 27, Код ЄДРПОУ 31930545) в межах суми позову 440 000 грн. 00 коп., що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 у ПАТ СБЕРБАНК , МФО 320627 (адреса Головного офісу банку: 01601, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 46) до набрання законної сили рішенням суду у справі № 920/1088/19. Суд враховує, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити ефективний захист.

При цьому суд зазначає, що такі заходи забезпечення позову, як накладення арешту на грошові кошти, що застосовуються виключно в межах суми позову, не є перешкодою у здійсненні відповідачем господарської діяльності.

Відповідно до ст. 141 ГПК України вирішення питання щодо застосування зустрічного забезпечення в ухвалі про забезпечення позову є правом суду. Відповідне питання може бути вирішено судом в ухвалі про зустрічне забезпечення за клопотанням поданим після застосування судом заходів забезпечення.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 2, 136-140, 144, 234, 235, 254-257 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю УКРТРЕЙДРЕСУРСИ про забезпечення позову (вх. № 3329к від 28.10.2019) задовольнити.

2. Накласти арешт на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю МОДЕРН (40007, Сумська область, місто Суми, вул. Воєводіна, б. 4, корп. А-ІІ, кім. 27, код ЄДРПОУ 31930545) в межах суми позову 440 000 грн. 00 коп., що знаходяться на розрахунковому рахунку № НОМЕР_1 в АТ СБЕРБАНК , МФО 320627 (адреса Головного офісу банку: 01601, Україна, м. Київ, вул. Володимирська, 46) до набрання законної сили рішення суду у справі № 920/1088/19.

3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 255- 257 Господарського процесуального кодексу України. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до пп. 17.5. п. 17 Розділу XI Перехідних положень до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

4. Відповідно до ст. 140 Господарського процесуального кодексу України, оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи .

5. Ухвала господарського суду про забезпечення позову є виконавчим документом.

6. Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

7. Стягувачем за цією ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю УКРТРЕЙДРЕСУРСИ (вул. Харківське шосе, буд. 172Б, оф. 208, м. Київ, 02191, код ЄДРПОУ 41481277).

8. Боржником за цією ухвалою є Товариство з обмеженою відповідальністю МОДЕРН (40007, Сумська область, місто Суми, вул. Воєводіна, б. 4, корп. А-ІІ, кім. 27, код ЄДРПОУ 31930545)

9. Ухвала дійсна для пред`явлення протягом трьох років з наступного дня після набрання нею законної сили.

10. Ухвалу надіслати позивачу, а належним чином засвідчену копію ухвали надіслати відповідачу.

11. Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою://court.gov.ua/sud5021/.

Ухвала підписана суддею 29.10.2019.

Суддя Є.А. Жерьобкіна

СудГосподарський суд Сумської області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено29.10.2019
Номер документу85241127
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —920/1088/19

Ухвала від 07.12.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна

Ухвала від 09.11.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна

Ухвала від 25.09.2020

Господарське

Господарський суд Сумської області

Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна

Ухвала від 04.05.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Постанова від 24.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 13.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 14.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Тищенко А.І.

Ухвала від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд Сумської області

Жерьобкіна Євгенія Анатоліївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні