Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2852/18
Провадження № 2/376/181/2019
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" квітня 2019 р. Сквирський районний суд Київської області в складі:
Головуючого судді: Коваленка О.М.
при секретарі: Ткаченко Ю.С.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Сквира Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Рогізянської сільської ради Сквирського району Київської області, третя особа: Головне територіальне управління юстиції у м. Києві про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом,-
встановив:
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 звернулися до суду з вищевказаним позовом.
В обґрунтування позову позивачі вказали, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх батько та чоловік - ОСОБА_4 .
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на майно, яке складається з:
- 1/3 частини житлового будинку АДРЕСА_1 ;
- 1/3 частини земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (державний акт на землю серія ІІІ-КВ №066972;
- 1/3 частини земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський районРогізянська сільська рада (державний акт на землю серія КВ №003787);
- 1/3 частина земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: Київська область Сквирський районРогізянська сільська рада (державний акт на землю серія КВ №003787).
Позивачі є спадкоємцями першої черги після смерті ОСОБА_4 , та прийняли спадщину після його смерті шляхом подачі заяви до нотаріальної контори протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця.
В Одинадцятій Київській державній нотаріальній конторі (за місцем реєстрації померлого) було заведено за зверненням з заявами позивачів спадкову справу № 82/2018 до майна померлого ОСОБА_4 .
В Постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 07 листопада 2018 року зазначено: З матеріалів спадкової справи № 82/2018, заведеної до майна гр. ОСОБА_4 вбачається, що спадкоємцями майна померлого, в рівних частках є: дружина - гр. ОСОБА_1 , діти - гр. ОСОБА_2 та гр. ОСОБА_3 , згідно ст. 1261 ЦК України .
Як вбачається з матеріалів спадкової справи № 82/2018, а також з Постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 07 листопада 2018 року, померлий ОСОБА_4 був спадкоємцем 1/3 частки спадкового майна свого батька - гр. ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (спадкова справа № 402/2011), заведено Сквирською районною державною нотаріальною конторою Київської області 23 вересня 2011 року, згідно Заповіту від 08 лютого 2001 року реєстровий номер 19 та спадкоємцем 1/3 частки спадкового майна своєї матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (спадкова справа № 395/2011, заведена Сквирською районною державною нотаріальною конторою Київської області 20 вересня 2011 року), згідно Заповіту від 08 лютого 2001 року, реєстровий номер 20.
Померлому ОСОБА_5 належало на праві власності житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 та дві земельні ділянки, одна з яких для обслуговування вищезазначеного житлового будинку, інша для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізянська сільська рада.
Померлій ОСОБА_6 на праві власності належала земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізянська сільська рада.
Всі необхідні довідки з КП Київської обласної ради Південне бюро технічної інвентаризації та з Головного управління Дергеокадастру у Київській області знаходяться в матеріалах спадкової справи Одинадцятої Київської державної нотаріальної контори.
Відповідно чоловік та батько позивачів - ОСОБА_4 став спадкоємцем 1/3 частини вищезазначеного житлового будинку та 3-х земельних ділянок.
В Постанові про відмову у вчиненні нотаріальної дії, позивачам по справі у вчиненні нотаріальної дії - видачі свідоцтв про право на спадщину за законом відмовлено у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів, що посвідчують право власності ОСОБА_5 на спадкове майно.
Так як спадкоємцями по закону 1 черги після смерті ОСОБА_4 є 3 особи - позивачі по справі, то відповідно кожний має право на 1/9 (1/3: 3) частину спадкового майна.
Про належність вищезазначеного майна ОСОБА_5 та ОСОБА_6 зазначено в Постанові нотаріуса та в довідках, що знаходяться в матеріалах спадкової справи в одинадцятій Київській державній нотаріальній конторі.
Позивачі оформити спадщину на спадкове майно у нотаріуса не можуть, оскільки оригінали правовстановлюючих документів на спадкове майно відсутні.
Посилаючись на вищезазначене позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 просять суд:
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв. м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться заадресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв.м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку Серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку Серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
Визнати за ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв.м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку Серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться заадресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку Серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з`явилися, звернулися до суду з письмовою заявою, та просять суд ухвалити рішення в їх відсутності, позов підтримують в повному обсязі (а.с. 115-116,119-120).
Представник відповідача Рогізянської сільської ради в підготовче судове засідання не з`явився, надав до суду заяву в якій зазначив, що позовні вимоги визнає, просить судове засідання провести без його участі та без фіксації судового засідання.
Представник третьої особи Головного територіального управління юстиції у м. Києві в судове засідання не з`явився, надав письмові пояснення, в яких вказав, що дії посадових осіб Головного територіального управління юстиції у місті Києві та його підпорядкованих органів позивачами не оскаржуються, розгляд даної справи залишають на розсуд суду та просять розглянути справу за відсутності представника Головного управління за наявними документами та доказами, враховуючи фактичні обставини справи та ухвалити рішення відповідно до діючого законодавства (а.с.96,97).
Ухвалою Сквирського районного суду Київської області від 21 січня 2019 року задоволено клопотання позивачів про заміну неналежного відповідача по цивільній справі, а саме замінено неналежного відповідача Київську міську раду на Рогізянську сільську раду Сквирського району Київської області (а.с. 105,106).
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до вимог ч.3 ст.200 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 206 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні підготовчого судового засідання.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав:
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною 1 ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до статті 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Відповідно до ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з вимогами ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень, крім випадків, встановлених ст. 82 ЦПК України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, що підтверджується копією Свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_1 від 05.012018 року, зареєстрованого та виданого Оболонським районним у місті Києві відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис № 4 (а.с.24) .
Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на майно, яке складається з:
- 1/3 частини житлового будинку АДРЕСА_1 ;
- 1/3 частини земельної ділянки, яка знаходиться за адресо АДРЕСА_1 (державний акт на землю серія ІІІ-КВ №066972;
- 1/3 частини земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: Київська область Сквирського району Рогізянська сільська рада (державний акт на землю серія КВ №003787);
- 1/3 частина земельної ділянки, яка знаходиться за адресою: Київська область Сквирського району Рогізянська сільська рада (державний акт на землю серія КВ №003787).
З матеріалів Спадкової справи № 82/2018 Індекс справи 02-14 до майна померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , а також з Постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 07 листопада 2018 року вбачається, що померлий ОСОБА_4 був спадкоємцем 1/3 частки спадкового майна свого батька - гр. ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (спадкова справа № 402/2011), заведено Сквирською районною державною нотаріальною конторою Київської області 23 вересня 2011 року, згідно Заповіту від 08 лютого 2001 року реєстровий номер 19 та спадкоємцем 1/3 частки спадкового майна своєї матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (спадкова справа № 395/2011, заведена Сквирською районною державною нотаріальною конторою Київської області 20 вересня 2011 року), згідно Заповіту від 08 лютого 2001 року, реєстровий номер 20 (а.с. 55-91).
Померлому ОСОБА_5 належало на праві власності житловий будинок за адресою: АДРЕСА_1 та дві земельні ділянки, одна з яких для обслуговування вищезазначеного житлового будинку, інша для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізянська сільська рада (а.с.90).
Померлій ОСОБА_6 на праві власності належала земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізянська сільська рада (а.с. 90).
Судом встановлено, що за життя спадкодавець ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті своїх батьків належним чином не оформив спадкове майно, а тому на теперішній час позивачі по справі позбавлені можливості належним чином оформити спадкове майно після смерті батька та чоловіка.
Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1297 ЦК України Спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є майно та/або майнові права, які обтяжені, та/або нерухоме майно та інше майно, щодо якого здійснюється державна реєстрація, зобов`язаний звернутися до нотаріуса або в сільських населених пунктах - до уповноваженої на це посадової особи відповідного органу місцевого самоврядування за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на таке майно.
Позивачка ОСОБА_1 є спадкоємцем першої черги після смерті чоловіка, що підтверджується копією Свідоцтва про укладення шлюбу Серія НОМЕР_2 , видано Відділом ЗАГСу Ленінського РИК у м. Києві 27.10.1989 року (а.с.16) та прийняла спадщину після його смерті шляхом подачі заяви до нотаріальної контори протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця, що підтверджується копією заяви, яка знаходиться в матеріалах спадкової справі №82/2018, яка надійшла на адресу суду з Одинадцятої Київської державної нотаріальної контори (а.с.56).
Позивач ОСОБА_3 є спадкоємцем першої черги після смерті батька, що підтверджується копією його Свідоцтва про народження Серія НОМЕР_3 , видано Мінським в/ЗАГС у м. Києві 23.07.1993 року (а.с.17) та прийняв спадщину після його смерті шляхом подачі заяви до нотаріальної контори протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця, що підтверджується копією його заяви, яка знаходиться в матеріалах спадкової справі №82/2018, яка надійшла з Одинадцятої Київської державної нотаріальної контори (а.с.63).
Позивач ОСОБА_2 є спадкоємцем першої черги після смерті батька, що підтверджується копією його Свідоцтва про народження Серія НОМЕР_4 , видано відділом ЗАГС Мінського РИК у м. Києві 15.11.1990 року (а.с.17) та прийняв спадщину після смерті батька шляхом подачі заяви до нотаріальної контори протягом шестимісячного строку після смерті спадкодавця, що підтверджується копією його заяви, яка знаходиться в матеріалах спадкової справи №82/2018, яка надійшла з Одинадцятої Київської державної нотаріальної контори (а.с.63 зворотна сторона).
Позивачі оформити спадщину на спадкове майно у нотаріуса не можуть, оскільки оригінали правовстановлюючих документів відсутні, що підтверджується копією Спадкової справи №82/2018 Одинадцятої державної нотаріальної контори та копією Постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 7287/02 - 31 від 07.11.2018 року (а.с.90).
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що Спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
За змістом ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не
припинилися внаслідок його смерті.
На підставі вищевикладеного суд дійшов до висновку, що позивачі після смерті батька та чоловіка - ОСОБА_4 прийняли спадщину шляхом подачі заяви до нотаріальної контори, проте оформити спадщину належним чином не мають можливості, оскільки оригінали правовстановлюючих документів на спадкове майно відсутні, отже, іншим чином захистити свої права та інтереси, окрім як зверненням до суд з даним позовом позивачі не мають можливості. та який підлягає задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного та керуючись ст. 41 Конституції України, ст.ст. 4,5,12,13, 19, 76,81, 82, 200,206, 247,258,259,263 -265,354 ЦПК України, ст.ст. 1216,1217,1218, 1261,1297 ЦК України суд, -
Вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Рогізянської сільської ради Сквирського району Київської області, третя особа: Головне територіальне управління юстиції у м. Києві про визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом - задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв. м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв.м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку Серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться заадресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку Серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
Визнати за ОСОБА_3 право власності в порядку спадкування за законом на:
- 1/9 частину житлового будинку АДРЕСА_1 , житловою площею 53,70 кв.м., загальною площею 73,40 м. кв.
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на право приватної власності на земельну ділянку Серії ІІІ-КВ № 066927, наданої для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_5 на земельну ділянку Серії КВ № 003787, наданої для ведення товарного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться заадресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада;
- 1/9 частину земельної ділянки (Державний акт на ім`я ОСОБА_6 на земельну ділянку Серії КВ № 003786, наданої для веденнятоварного сільськогосподарського виробництва), яка знаходиться за адресою: Київська область, Сквирський район, Рогізнянська сільська рада.
З текстом рішення можливо ознайомитися за адресою: court.gov.ua
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду через суд першої інстанції на протязі 30 днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або в разі розгляду справи (вирішення справи) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Суддя: О. М. Коваленко
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2019 |
Оприлюднено | 30.10.2019 |
Номер документу | 85245903 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Коваленко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні