Ухвала
від 29.10.2019 по справі 694/1771/19
ЗВЕНИГОРОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №694/1771/19

провадження № 1-кс/694/836/19

У Х В А Л А

Іменем України

29.10.2019 року м. Звенигородка

Слідчий суддя Звенигородського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Звенигородського ВП ГУНП України в Черкаській області та зобов`язання вчинити певні дії,-

в с т а н о в и в:

ОСОБА_3 звернулася до суду з скаргою на бездіяльність слідчого Звенигородського ВП ГУНП України в Черкаській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

Скаргу обґрунтовує тим, що нею 21.10.2019 року було подано заяву про злочин про вчинення ОСОБА_4 ,передбаченого ст.164 ч.2 КК України,за фактом злісног ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів),вчинене особою,раніше судимою за злочин ,передбачений цією статтею,мотивуючи тим,що У Звенигородському міськрайонному ВДВС Головного територіального управління юстиції у Черкаській області перебуває виконавчий лист №694/1750/13ц від 03.07.2014 року виданий Звенигородським районним судом про стягнення з гр. ОСОБА_4 аліментів на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку щомісячно, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 20.12.2013 р. і до досягнення двадцяти трьох річного віку на період його навчання. Згідно довідки розрахунку про розмір заборгованості, станом на 01.01.2019 року загальна сума заборгованості становить 55360,83 грн.

Звертає увагу, що ОСОБА_4 має стабільний та безспірний дохід від здавання в оренду земельної ділянки за кадастровим номером 7121285200:02:005:0021 площею 4,1719 га, цільовим призначенням: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, згідно з інформацією з Дежавного земельного кадастру вказану земельну ділянку орендує приватне підприємство «УРОС» код ЄДРПОУ 213712290, оренда в період з 23.11.2015 року, згідно з договором оренди орендна плата сплачується щорічно, і відповідно щороку маючи дохід від оренди, відповідач умисно не сплачував аліменти, право власності на земельну ділянку та інформація щодо оренди вказаної ділянки міститься в довідці з Державного земельного кадастру.

Згідно з довідкою ПП «Урос» ОСОБА_4 отримував дохід з оренди земельного паю за період 2016 2019 років в сумі 31902 грн. 00 коп..

Крім вказаного ОСОБА_4 працював по найму, та отримував дохід в сумі 250 грн. щоденно.

Тобто, отримуючи дохід ОСОБА_4 умисно не сплачував аліменти в період з липня 2016 року по січень 2019 року, що підтверджується документально як наявною заборгованістю, так і отримання доходів, а отже і можливістю виконати обов`язок по сплаті аліментів.

Вказані вище обставини підтверджуються рішенням Звенигородського районного суду від 03.07.2019 р. у справі №694/63/19, яке набуло законної сили і залишене без змін відповідно до постанови Черкаського апеляційного суду від 30.09.2019 р. у справі №22ц/821/330/19. Зазначає, що обставини з`ясовані судом та встановлені згідно з вказаним вище рішенням суду є преюдиційними, встановленими та такими, які вже доведені та на потребують доказування.

Просить взяти до уваги, що за період часу з 20.12.2013 р. по 01.11.2016 р. ОСОБА_4 маючи заборгованість по аліментах перед ОСОБА_3 та отримуючи доходи умисно не сплачував аліменти, і за це поніс кримінальну відповідальність, що підтверджується вироком Звенигородського районного суду у справі №694/1683/16-к від 17.01.2017 року, оригінал вироку суду зберігається в Звенигородському районному суді, копію вироку суду, зазначає, що вказаний вирок суду доводить, що ОСОБА_4 умисно ухиляється від сплати аліментів, і незважаючи на те, що в минулому за це поніс цивільну відповідальність у вигляді покладення на нього судом обов`язку по сплаті пені, продовжив здійснювати порушення закону та був притягнутий до кримінальної відповідальності.

Вважає, що слідчим Звенигородського ВП ГУНП України в Черкаській області безпідставно допущена бездіяльність, що полягає у не внесенні до ЄРДР відомостей викладених у його повідомленні про вчинення кримінального правопорушення (злочину) від 21.10.2019 року.

Враховуючи наведене просить зобов`язати Звенигородський ВП ГУНП України в Черкаській області внести відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань про кримінальне правопорушення (злочин),вчинений ОСОБА_4 за ознаками передбаченими ст.164 ч.2 КК

України.

Скаржник ОСОБА_3 та її представник-адвокат ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилися , через канцелярію суду подали заяву про розгляд скарги без їхньої участі, вимоги заявлені в скарзі повністю підтримують та просять їх задовольнити.

Представник Звенигородського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області в судове засідання не з`явився, проте відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України відсутність слідчого не є перешкодою для розгляду скарги.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. 1ст. 2 КК України, підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.

Згідно з ч. 1ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 години після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

До ЄРДР, зокрема, має бути внесено короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлених з іншого джерела (ч. 5ст. 214 КПК України).

Відповідно до вимог ч.4ст. 214 КПК Українислідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Відповідно до вимогст. 25 КПК Українипрокурор, слідчий зобов`язані в межах своєї компетенції розпочати досудове розслідування в кожному випадку безпосереднього виявлення ознак кримінального правопорушення або в разі надходження заяви(повідомлення) про вчинення кримінального правопорушення, а також вжити всіх передбачених законом заходів для встановлення події кримінального правопорушення та особи яка його вчинила.

Відповідно до п.1 ч.1ст.303 КПК Українина досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Відповідно до п. 5 розділу ІІІ Інструкції про порядок ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженомунаказом МВС України від 06.11.2015 № 1377, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 01 грудня 2015 р. за № 1498/27943, про наявність письмових заяв про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, що надійшли до чергової частини органу поліції, та повідомлень, що надійшли усно, у яких наявні відомості, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, після реєстрації в журналі ЄО уповноважений працівник чергової частини доповідає начальникові слідчого підрозділу для внесення слідчими відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформує начальника органу поліції.

Враховуючи, що в заяві з якою скаржник звернувся до Звенигородського ВП, викладені обставини, які свідчать про вчинення кримінального правопорушення, то відмова у реєстрації такої заяви, не допускається. Факти, на які посилається скаржник, можуть бути перевірені тільки під час проведення досудового розслідування, в порядку передбаченому нормамиКПК України, так як в іншому порядку їх встановити та перевірити не можливо, а тому скарга ОСОБА_3 підлягає до задоволення в цій частині.

Керуючись ст. ст.303,304,306, 307,310,395 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в :

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого Звенигородського ВП ГУНП України в Черкаській області задовольнити.

Визнати бездіяльність слідчого Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області, яка полягає у н евнесенні відомостей до ЄРДР за заявою-повідомленням ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.164 ч.2 КК України, за фактом злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів),вчинене особою,раніше судимою за злочин,передбачений цією статтею незаконною.

Зобов`язати слідчого Звенигородського ГУНП в Черкаській області невідкладно внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою- повідомленням ОСОБА_3 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст.164 ч.2 КК України, за фактом злісного ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), вчинене особою, раніше судимою за злочин,передбачений цією статтею відносно ОСОБА_4 .

Копію ухвали направити начальнику Звенигородського ВП ГУНП в Черкаській області - для виконання.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗвенигородський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85246943
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —694/1771/19

Ухвала від 29.10.2019

Кримінальне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Гончаренко Т. В.

Ухвала від 28.10.2019

Кримінальне

Звенигородський районний суд Черкаської області

Гончаренко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні