Ухвала
від 29.10.2019 по справі 219/11190/19
АРТЕМІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 219/11190/19

Провадження № 1-кп/219/1062/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2019 року м. Бахмут

Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Конопленко О.С.

за участю секретаря судового засідання Троян Л.К.

прокурора Мироненка С.В.

обвинуваченої ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Бахмут матеріали кримінального провадження, що зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань № 12019000000000648 від 18 липня 2019 року, за обвинуваченням:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Горлівки Донецької області, громадянки України, із вищою освітою, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, заміжня, має двох малолітніх дітей на утриманні: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , раніше не судимої, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України,

В С Т А Н О В И В:

30 вересня 2019 року до Артемівського міськрайонного суду Донецької області надійшов обвинувальний акт за матеріалами кримінального провадження № 12019000000000648 від 18 липня 2019 року за обвинуваченням ОСОБА_1

За обставинами, викладеними в обвинувальному акті, досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_1 створила фіктивні підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю ПАЛЛЄТСЕРВІС (далі за текстом - ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС ) та Товариство з обмеженою відповідальністю ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ (далі за текстом - ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ ) з метою прикриття незаконної діяльності, за попередньою змовою групою осіб за таких обставин.

Так, ОСОБА_1 за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є засновником та кінцевим бенефіціарним власником суб`єктів підприємницької діяльності - таких юридичних осіб, як: ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС , код 41693878, та ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ , код 41976528.

Незважаючи на те, що вказані товариства зареєстровано в державних органах влади, як суб`єкт підприємницької діяльності - юридична особа ОСОБА_1 . взяла участь у їх створенні не з метою здійснення господарської діяльності, передбаченої статутом товариства, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.

Так, ОСОБА_1 у жовтні 2017 року, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, вступила у попередню змову з невстановленими досудовим розслідуванням особами з метою створення за матеріальну винагороду суб`єктів підприємницької діяльності - юридичних осіб: ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС та ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ на своє ім`я в органах державної влади без наміру надалі здійснювати статутну господарську діяльність, а з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб.

При цьому, невстановлені досудовими розслідуванням особи та ОСОБА_1 розподілили між собою ролі у спільному злочинному плані. Так, ОСОБА_1 відповідно до злочинного плану повинна надати свої дані, документи, що посвідчують особу, підписати статутні та інші документи про створення фіктивних товариств: ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС та ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ , подати документи державному реєстратору для їх державної реєстрації, а також відкрити рахунки ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС та ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ у банківських установах на території України. У свою чергу, невстановлена досудовим розслідуванням особа відповідно до відведеної їй злочинної ролі повинна підготувати документи, необхідні для реєстрації товариств в органах державної влади, організувати здійснення їх державної реєстрації, періодично передавати ОСОБА_1 грошові кошти як матеріальну винагороду за створення та використання товариств, забезпечити та дати можливість іншим не встановленим досудовим розслідуванням особам використовувати придбані товариства з метою прикриття незаконної діяльності.

ОСОБА_1 , усвідомлюючи противоправний характер дій як майбутнього засновника та власника створюваного товариства, що товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, з корисливих мотивів погодилась на таку пропозицію, надавши невстановленій досудовим розслідуванням особі для підготовки реєстраційних документів зі створення ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС копії: власного паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Центрально-Міським РВ у м. Горлівці ГУ ДМС України в Донецькій області 21 лютого 2014 року, картки платника податків, виданої Горлівською об`єднаною ДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області, про присвоєння ідентифікаційного номера НОМЕР_2 .

Надалі, 30 жовтня 2017 року не встановлена досудовим розслідуванням особа, здійснюючи відведену їй роль у злочинному плані, повідомила ОСОБА_1 про необхідність підписання виготовлених реєстраційних документів ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС , на що ОСОБА_1 погодилася.

Цього самого дня, тобто 30 жовтня 2017 року, ОСОБА_1 , зустрівшись у невстановлений досудовим розслідуванням час, та в невстановленому досудовим розслідуванням місці: на території міста Бахмут Донецької області з невстановленою досудовим розслідуванням особою, усвідомлюючи, що ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС створюється без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, а для прикриття незаконної діяльності інших осіб, підписала заздалегідь підготовлені невстановленою досудовим розслідуванням особою статут, протокол № 01 установчих зборів учасників від 30 жовтня 2017 року та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1) ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС , чим вчинила дії, спрямовані на створення суб`єкта підприємництва - ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС .

Підписавши статут, протокол № 01 установчих зборів учасників від 30 жовтня 2017 року та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1) ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС , ОСОБА_1 30 жовтня 2017 року у невстановлений досудовим розслідуванням час, прибувши до приміщення Бахмутської міської ради Донецької області, розташованого за адресою: Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, буд. 44, надала їх державному реєстратору Бахмутської міської ради з метою проведення державної реєстрації товариства.

Надані ОСОБА_1 державному реєстратору Бахмутської міської ради документи стали підставою для державної реєстрації 31 жовтня 2017 року за № 12541020000004989 новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС .

Підписання, державна реєстрація та надання ОСОБА_1 реєстраційних документів ТОВ ПАЛЛЄТСЕРВІС невстановленим досудовим розслідуванням особам дало змогу здійснити ОСОБА_4 , кримінальне правопорушення за підозрою якого розслідується в окремому провадженні, здійснювати незаконну діяльність у період з 31 жовтня 2017 року по 16 серпня 2018 року, прикриваючись імітацією підприємницької діяльності створеного товариства, розпоряджатися рахунками товариства № НОМЕР_3 та № НОМЕР_4 , які відкрито в АТ Укрсоцбанк (МФО 300023) нібито від іменні останньої, здійснювати прибуткові та видаткові операції на цьому рахунку на власний розсуд, складати від її імені фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи, що свідчать про реалізовані товари, роботи (послуги), складати та видавати документи податкової звітності.

Крім того, ОСОБА_1 , продовжуючи реалізовувати спільний злочинний план, усвідомлюючи противоправний характер дій як майбутнього засновника та власника створюваного товариства, що товариство створюється з метою прикриття незаконної діяльності інших осіб, з корисливих спонукань погодилась на таку пропозицію, надавши невстановленій досудовим розслідуванням особі для підготовки реєстраційних документів зі створення ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ копії: власного паспорта громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого Центрально-Міським РВ у м. Горлівці ТУ ДМС України в Донецькій області 21 лютого 2014 року, картки платника податків виданої, Горлівською об`єднаною ДПІ ТУ Міндоходів у Донецькій області, про присвоєння ідентифікаційного номера НОМЕР_2 .

Надалі, 02 березня 2018 року невстановлена досудовим розслідуванням особа, здійснюючи відведену їй роль у злочинному плані, повідомила ОСОБА_1 про необхідність підписання виготовлених реєстраційних документів ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ , на що ОСОБА_1 погодилася.

Цього самого дня, тобто 02 березня 2018 року, ОСОБА_1 , зустрівшись у невстановлений досудовим розслідуванням час на невстановленому досудовим розслідуванням місці з невстановленою досудовим розслідуванням особою, усвідомлюючи, що ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ створюється без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, а для прикриття незаконної діяльності інших осіб, підписала заздалегідь підготовлені не встановленою досудовим розслідуванням особою статут, протокол № 01 установчих зборів учасників від 02 березня 2018 року та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1) ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ , чим вчинила дії, спрямовані на створення суб`єкта підприємництва - ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ .

Підписавши статут, протокол № 01 установчих зборів учасників від 02 березня 2018 року та заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1) ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ , ОСОБА_1 02 березня 2018 року у невстановлений досудовим розслідуванням час, прибувши до приміщення Бахмутської міської ради Донецької області, розташованого за адресою: Донецька область, м. Бахмут, вул. Миру, буд. 44, дала їх державному реєстратору Бахмутської міської ради з метою проведення державної реєстрації товариства.

Надані ОСОБА_1 державному реєстратору Бахмутської міської ради документи стали підставою для державної реєстрації 02 березня 2018 року за № 12541020000005032 новоутвореної шляхом заснування юридичної особи - ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ .

Підписання, державна реєстрація та надання ОСОБА_1 реєстраційних документів ТОВ ЮРИДИЧНА КОМПАНІЯ ТЕХНОКРАТ невстановленим досудовим розслідуванням особам дало змогу здійснити ОСОБА_4 , кримінальне правопорушення за підозрою якого розслідується в окремому провадженні, незаконну діяльність у період з 02 березня 2018 року по 31 серпня 2018 року, прикриваючись імітацією підприємницької діяльності створеного товариства, розпоряджатися рахунками товариства № НОМЕР_5 та № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , які відкрито в АТ Укрсоцбанк (МФО 300023) нібито від іменні останньої, здійснювати прибуткові та видаткові операції на цьому рахунку на власний розсуд, складати від її імені фіктивні господарські угоди та фіктивні первинні документи, що свідчать про реалізовані товари, роботи (послуги), складати та видавати документи податкової звітності.

Таким чином, своїми умисними діями, що виразилися у створенні суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, ОСОБА_1 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України.

У підготовчому судовому засіданні прокурор звернувся до суду із клопотанням, в якому просив закрити кримінальне провадження № 12019000000000648 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, у зв`язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за ст. 205 КК України.

Обвинувачена ОСОБА_5 підтримала клопотання прокурора.

Судом роз`яснена обвинуваченій підстава закриття кримінального провадження та наслідки закриття провадження.

Суд, вислухавши думку прокурора, обвинуваченої, розглянувши матеріали обвинувального акту, дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про закриття провадження у випадку встановлення підстав, передбачених п. 4-8 ч.1 або ч. 2 ст. 284 КПК України.

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо набрав чинності закон, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Так, 25 вересня 2019 року набрав чинності Закон України № 101-IX від 18 вересня 2019 року Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес , яким статтю 205 КК України виключено з Кримінального кодексу України.

Як наслідок, з набранням чинності вищезазначеного Закону скасовано кримінальну відповідальність за діяння, передбачене ст. 205 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КК України підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим Кодексом.

Згідно ч. 2 ст. 4 КК України злочинність і караність, а також інші кримінально-правові наслідки діяння визначаються законом про кримінальну відповідальність, що діяв на час вчинення цього діяння.

У відповідності до вимог ч. 1 ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що скасовує злочинність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Таким чином, враховуючи те, що статтю 205 КК України виключено з Кримінального кодексу України, суд приходить до висновку про можливість закриття матеріалів кримінального провадження на підставі ч. 1 ст. 5 КК України та п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв`язку з декриміналізацією кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205 КК України.

Запобіжний захід у даному кримінальному провадженні обвинуваченій ОСОБА_1 не обирався.

Заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувались.

Цивільний позов та витрати на залучення експертів у даному кримінальному провадженні відсутні.

Речові докази у даному кримінальному провадженні відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 5 КК України, ст. ст. 284, 288, 314, 369, 371, 372, 395 КПК України, суд

У Х В А Л И В :

Кримінальне провадження № 12019000000000648 від 18 липня 2019 року за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, закрити.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її проголошення до Донецького апеляційного суду.

Суддя О.С. Конопленко

СудАртемівський міськрайонний суд Донецької області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено30.10.2019
Номер документу85250464
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —219/11190/19

Ухвала від 29.10.2019

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Конопленко О. С.

Ухвала від 30.09.2019

Кримінальне

Артемівський міськрайонний суд Донецької області

Конопленко О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні