Рішення
від 29.10.2019 по справі 454/2328/19
СОКАЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 454/2328/19

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 жовтня 2019 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Адамович М. Я. ,

за участю секретаря Мандрик І.Я.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Волсвинської сільської ради Сокальського району про визнання права власності на майно в порядку спадкування,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся в суд та просить визнати за ним право власності на житловий будинок по АДРЕСА_1 .

Свої вимоги мотивує наступним.

Його бабі ОСОБА_3 належав старий житловий будинок в с.Волсвин Сокальського району Львівської області та рішенням сільської ради їй надано дозвіл на будівництво нового житлового будинку в межах присадибної земельної ділянки.

Рішенням виконавчого комітету Волсвинської сільської ради від 09.02.1989р. бабі надано дозвіл на будівництво нового житлового будинку в межах її присадибної ділянки.

Однак, будівництво даного нового будинку здійснював та завершив його батько ОСОБА_4 та рішенням суду за останнім визнано право власності на новий будинок.

Право власності батько зареєструвати не встиг та помер.

У зв`язку з відсутністю реєстрації права власності, неможливо прийняти спадщину в загальному порядку.

Позивач в судове засідання не прибув, подав суду заяву у якій позов підтримав, просив розгляд справи проводити без його участі.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не прибула, подала заяву про визнання позову.

Представник відповідача Волсвинської сільської ради в судове засідання також не прибув, подав заяву про розгляд справи без його участі, позов визнав.

Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши докази по справі суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому законом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Відповідно до ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Рішенням виконавчого комітету Волсвинської сільської ради народних депутатів Львівської області №9 від 09.02.1989р. матері надано дозвіл на будівництво нового житлового будинку в межах її присадибної ділянки.

Рішенням виконкому Сокальської районної Ради №69 від 16.03.1989р. матері дозволено будівництво індивідуального житлового будинку на належній їй земельній ділянці, а також видано будівельний паспорт на забудову земельної ділянки.

Розпорядженням представника Президента України в Сокальському районі №495 від 23.12.1992р. продовжено термін будівництва житлового будинку, на підставі якого видано проект індивідуального житлового будинку.

Старий житловий будинок разом з надвірними будівлями та незакінчений будівництвом новий житловий будинок в с.Волсвин Сокальського району ОСОБА_3 подарувала позивачу, що стверджується договором дарування від 07.12.1992р., зареєстрованим в реєстрі за №10.

Згідно технічного паспорта, новий житловий будинок АДРЕСА_1 є двоповерховим, складається на першому поверсі з: двох коридорів, двох кухонь, двох житлових кімнат, гаражу, кладової, санвузла, душової та туалету; на другому поверсі з: двох коридорів, чотирьох житлових кімнат, двох санвузлів, туалету та двох підсобних приміщень. Загальна площа будинку становить 223,7кв.м, житлова - 103,6кв.м.

ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що стверджується свідоцтвом про смерть.

З довідки №157 від 216.02.2019р. встановлено, що разом з ОСОБА_3 до дня її смерті були зареєстровані та проживали ОСОБА_4 , його дружина ОСОБА_2 та їх син - позивач ОСОБА_1 .

Згідно рішення Сокальського районного суду Львівської області від 14.06.2019р., за ОСОБА_4 визнано право власності на житловий будинок АДРЕСА_2 .

ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стверджується свідоцтвом про смерть.

За життя ОСОБА_4 все належне йому на день смерті майно заповів своєму сину - позивачу ОСОБА_1 .

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

В свою чергу відповідно до ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ст.1218 ЦК України, до складу спадщини входять всі права та обов`язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

В силу ст.1223 ЦК України, я маю право на спадкування спірного житлового будинку після смерті батька за заповітом.

Мати позивача, яка є дружиною спадкодавця, проти прийняття спадщини ОСОБА_1 не заперечила, про що висловилася в заяві, поданій суду.

Однак, відсутність реєстрації права власності на житловий будинок унеможливлює спадкування позивачем даного майна в загальному порядку.

Таким чином, суд визнає позов підставним та задовольняє його.

Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_2 , загальною площею 223,7кв.м, житловою площею 103,6кв.м.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частину рішення воно може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Відомості, які зазначаються в рішенні суду відповідно до п.4) ч.5 ст.265 ЦПК України та не проголошуються, відповідно до ч.2 ст.268 ЦПК України.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , місце проживання: с.Волсвин Сокальського району Львівської області.

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , місце проживання: с.Волсвин Сокальського району Львівської області

Відповідач: Волсвинська сільська рада Сокальського району, код ЄДРПОУ:04370805, місце знаходження: с.Волсвин Сокальського району Львівської області.

Головуючий: М. Я. Адамович

СудСокальський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено30.10.2019
Номер документу85257119
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —454/2328/19

Рішення від 29.10.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 17.09.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

Ухвала від 02.09.2019

Цивільне

Сокальський районний суд Львівської області

Адамович М. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні