Ухвала
від 23.10.2019 по справі 760/28845/19
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження №1-кс/760/14562/19

Справа №760/28845/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 жовтня 2019 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань суду в м. Києві скаргу ОСОБА_3 , яка діє в інтересах ТОВ «БРОК СЕРВІС ЮГ» на бездіяльність Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна,

ВСТАНОВИВ:

Скаржник звернулась до слідчого судді зі скаргою на бездіяльність Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області, що полягає у неповерненні тимчасово вилученого майна.

Скарга вмотивована тим, що в провадженні Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області перебувало кримінальне провадження №42019110000000230.

Ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.08.2019 року був наданий тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження №42019110000000230.

Кримінальне провадження №42019110000000230 від 01.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України закрито, у зв`язку з відсутністю в діянні службових осіб ТОВ «Престиж Холд» складу кримінального правопорушення.

Таким чином, на сьогоднішній день майно, яке було вилучено має негайно бути повернуто його власникам, однак слідчий ігнорує законні вимоги власників майна, у зв`язку з чим просила скаргу задовольнити.

Від заявника надійшла заява про розгляд скарги без її участі, просила скаргу задовольнити.

Слідчий в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином.

При цьому, враховуючи строки розгляду скарги, слідчий суддя вважає за можливе розглянути справу без їх участі.

Врахувавши заяву скаржника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя приходить до наступного.

В провадженні Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області перебувало кримінальне провадження №42019110000000230 від 01.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

Ухвалою слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.08.2019 року був наданий тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження №42019110000000230 від 01.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України.

На підставі вказаної ухвали слідчим Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області було вилучено майно ТОВ «БРОК СЕРВІС ЮГ».

В подальшому кримінальне провадження №42019110000000230 від 01.08.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212 КК України закрито, у зв`язку з відсутністю в діянні службових осіб ТОВ «Престиж Холд» складу кримінального правопорушення.

Стаття 100 КПК України передбачає, що речовий доказ, який був наданий стороні кримінального провадження або нею вилучений, повинен бути якнайшвидше повернутий володільцю, крім випадків, передбачених статтями 160-166, 170-174 цього Кодексу.

Під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Розумними вважаються строки, що є об`єктивно необхідними для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень (стаття 28 КПК України).

Законом України «Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, Першого протоколу і протоколів №2,4,7 і 11 до Конвенції» №475/97-ВР від 17 липня 1997 року ратифікована Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Перший протокол і протоколи №2,4,7,11 до Конвенції.

Згідно ст. 1 Першого протоколу Конвенції кожна фізична чи юридична особа має право володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше, як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

П. 21 Рішення європейського суду з Прав людини по справі «Федоренко проти України від 01.06.2006 постановлено, що відповідно до прецедентного права органів, що діють на підставі Конвенції, право власності може бути «існуючим майном» або коштами, включаючи позови, для задоволення яких позивач може обґрунтовувати їх принаймні «виправданими очікуваннями» щодо отримання можливості ефективного використання права власності.

Згідно з п.п. 32-35 рішення Європейського суду з прав людини «Стреч проти Сполученого Королівства» від 24 червня 2003 року, майном в значенні ст. 1 Протоколу 1 до Конвенції, вважається законне і обґрунтоване очікування отримання майна або майнового права по договору, підписаного з органом публічної влади

Відповідно до ст. 13 Конституції України, держава забезпечує захист прав усіх суб`єктів права власності і господарювання.

За положеннями ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об`єктами права державної та комунальної власності відповідно до закону. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об`єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об`єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Використання власності не може завдавати шкоди правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі.

Згідно з ч. 1 ст. 16 КПК України позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Бездіяльність слідчого, яка полягає в неповерненні власнику його майна грубо порушує право на розпорядження, користування та володіння цим майном, яке гарантується не лише нормами національного законодавства, а й міжнародного.

Таким чином, на сьогоднішній день майно має негайно бути повернуто його власнику, однак слідчий ігнорує законні вимоги власника майна та не повертає вилучене майно.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

За змістом п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 1 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може буті оскаржена бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей пре кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отриманню заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.

Згідно з ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

За змістом ч. 2 ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 11) скасування повідомлення про підозру 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.

За таких обставин, слідчий суддя вважає, що скарга є обґрунтованою й такою, що підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 98-100, 167-169, 171, 303-307, 309, 310, 395 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Скаргу задовольнити.

Визнати бездіяльність слідчого Слідчого управлінняфінансових розслідуваньГУ ДФСу Київськійобласті в частині неповернення майна ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БРОК СЕРВІС ЮГ" (код 37439340, місцезнаходження: 68002, Одеська обл., місто Чорноморськ, вулиця Промислова, будинок 26), яке було вилучено на підставі ухвали слідчого судді Солом`янського районного суду м. Києва від 28.08.2019 року протиправною.

Зобов`язати слідчого та інших уповноважених службових осіб Слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області повернути ТОВАРИСТВУ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БРОК СЕРВІС ЮГ" (код 37439340, місцезнаходження: 68002, Одеська обл., місто Чорноморськ, вулиця Промислова, будинок 26) наступне майно:

1.Піжама жіноча - 1350 шт.;

2.3D принтер марки «Anet» моделі «N4» - 24 шт.;

3.3D принтер марки «Anet» моделі «А8 PLUS» - 1 шт.;

4.3D принтер марки «Anet» моделі «А5 FDM» - 1 шт.;

5.Тканина трикотажна, поліуретанова - 278 кг.;

6.Інгалятор марки «VM-07» - 452 шт.;

7.Гаманець - 1080 шт.;

8.Петлі для дверей - 140 шт.;

9.Замок внутрішній для дверей - 75 шт.;

10.Манжет для тонометра марки «Gamma» - 4320 шт.;

11.Браслет з вбудованою інтегральною схемою - 24000 шт.;

12.Ключі для омофону - 117000 шт.;

13.Тканина гобеленова, для оббивки меблів чи портьєр - 52 кг.;

14.Втулка направляюча для руху клапанів дизельного двигуна - 250 шт.;

15.Електрогітара - 45 шт.;

16.Укулеле - 37 шт.;

17.Патрон для лампи марки «LEN» - 11 коробок;

18.Штангенциркуль цифровий марки «StainlessHardened» - 200 шт.;

19.Серветки марки «XIN RAN» - 14 кг.;

20.Адаптер марки «CD CAR CASSETE» - 97 шт.;

21.Портативний зчитувач гомофонних ключів - 30 шт.;

22.Кораблик для прикорми риби марки «Bluerkrea, TIAOTIAOYU-TIO...» - 15 шт.;

23.Наручний лічильник - 240 шт.;

24.Система для капельниці - 5 шт.;

25.Шинний клапан - 920 компл.;

26.Магнітний тримач для інструментів - 68 шт.;

27.Буш підвіска - 209 шт.;

28.Важіль задній регулюючий - 10 шт.;

29.Комплект важіля підвіски - 40 компл.;

30.Шруси - 4 шт.;

31.Підвіска двигуна - 11 шт.;

32.Втулка - 258 шт.;

33.Ущільнювач гумовий - 59 шт.;

34.Подушка двигуна - 8 шт.;

35.Натяжний ролик - 20 шт.;

36.Гідропідсилювач керма - 36 шт.;

37.Дистанційний вимикач - 100 шт.;

38.Гвинтовий вал - 20 шт.;

39.USB перехідник - 100 шт.;

40.Кронштейн - 1 кор.;

41.Тканина рожевого кольору, полотняного переплетення, що виготовлена з монониток на основі пластифікованого полівінілхлориду - 12 кг.;

42.Опірний підшипник - 12 шт.;

43.Опора металева - 131 шт.;

44.Електронасос - 2 шт.;

45.Набір викруток - 602 шт.;

46.Тканина поліефірна «арт. 210» - 5212 кг.;

47.Тканина поліефірна «арт. 600» - 1727 кг.;

48.Тканина поліефірна «арт. 300» - 8402 кг.;

49.Тканина поліефірна «арт. 190» - 239 кг.;

50.Тканина поліефірна «арт. відсутній» - 161 кг.;

51.Тканина поліефірна «арт. W 311» - 4978 кг.;

52.Тканина поліефірна «арт. W 317» - 187 кг.;

53.Комплект з 3 -х косметичок жіночих - 108 компл.;

54.Сумка - 1774 шт.;

55.Сумка марки «Sijimima» - 1441 шт.;

56.Труси чоловічі - 8900 шт.;

57.Сорочка дитяча марки «Lagard» -1980 шт.;

58.Сумка в комплекті з USB кабелем марки «Meijieluo» - 563 шт.;

59.Пенал - 2382 шт.;

60.Сумка жіноча з написом «V» - 802 шт.;

61.Сумка марки «Mingwei» - 275 шт.;

62.Дитячий набір (окуляри та гаманець) - 466 шт.;

63.Годинник дитячий іграшковий - 660 шт.;

64.Фризер для морозива - 2 шт.;

65.Гамак підвісний у кількості - 5963 шт.;

66.Парасолька у кількості - 2946 шт.;

67.Термосумка для пікніку у кількості - 1 шт.;

68.Набір для пікніка (в одному наборі: термосумка - 1 шт, тарілки - 4 шт, бакали - 4 шт, виделки - 4 шт, ложки - 4 шт, ножі - 4 шт, відкривача універсальна - 1 шт, ємкості для спецій - 2 шт, доска для нарізання - 1 шт, серветки - 4шт) - 18 наборів.;

69.Дитяча іграшка «м`яч стрибунець» - 27000 шт.;

70.Дитяча іграшка «м`яч стрибунець» - 68400 шт.;

71.Дитяча іграшка «м`яч стрибунець» - 15300 шт.;

72.Дитяча іграшка «м`яч стрибунець».,на упаковці наявне маркування: «ІTS FUN HIGH BOUNGING, MADE IN CHINA» - 5760 шт.;

73.Дитяча іграшка «м`яч стрибунець» - 5400 шт.;

74.Дитяча іграшка «стрибунець», на упакуванні наявне маркування: «Нір Hop JUMPS» -1737 шт.;

75.Літаючий LED м`яч - 1200 шт.;

76.Дитяча іграшка «черепашка» - 3600 шт.;

77.Дитяча іграшка «лизун» - 2880шт.;

78.Дитяча іграшка «лизун» - 2880 шт.;

79.Дитяча іграшка «лизун» - 2160 шт.;

80.Дитяча іграшка «лизун» - 19200 шт.;

81.Дитяча іграшка «лизун» - 2500 шт.;

82.Дитяча іграшка «лизун» - 7200 шт.;

83.Дитяча іграшка «лизун» - 4320 шт.;

84.Дитяча іграшка «лизун» - 7200 шт.;

85.Дитяча іграшка «лизун» - 19200 шт.;

86.Дитяча іграшка «пластилін» - 6000 шт.;

87.Іграшка «м`яч-антистрес» - 8640 шт.;

88.Дитяча іграшка «літак» - 5000 шт.;

89.Дитяча іграшка «мильні бульбашки» - 5184 шт.;

90.Дитяча іграшка «мильні бульбашки» - 10080 шт.;

91.Дитяча іграшка «мильні бульбашки» - 4032 шт.;

92.Антимоскітна сітка на магнітах - 5160 шт.;

93.Настільна гра на магнітах (шахмати, шашки, нарди) - 1560 шт.;

94.Настільна гра доміно - 2100 шт.;

95.Набір для малювання - 4000 шт.;

96.Вахляр - 5760 шт.;

97.Двигун до мотоцикла у зборі марки «TVR» моделі «С110» - 200 шт.;

98.Двигун до мотоцикла у зборі марки «TVR» моделі «JH70» - 100 шт.;

99.Заспокоювач ланцюга розподільчого валу «TVR» моделі «JY6-150» - 51 упак.;

100.Замок запалювання марки «TVR» моделі «JY6- 150» - 300 шт.;

101.Подушка двигуна - 200 шт.;

102.Частина стартеру марки «TVR» моделі «JH110СС/DY100» - 300 шт.;

103.Вал запалювання марки «TVR» моделі «С-110» - 299 шт.;

104.Бензокран марки «TVR» моделі «YАМАНА» - 1000 шт.;

105.Регулятор напруги марки «TVR» моделі «FXD-25» - 609 шт.;

106.Трос зчеплення моделі «JH-70 42-05 DY » - 500 шт.;

107.Задній амортизатор марки «TVR» . моделі « JH110» - 200 шт.;

108.Реле поворотів марки «TVR» моделі «12V» - 2501 шт.;

109.Сигнал марки «TVR» моделі «12V» - 1000 шт.;

110.Електроліт марки «TVR» моделі «12V/18 Аh» - 200 шт.;

111.Акумулятор марки «TVR» моделі «12V/18 Аh» - 200 шт.;

112.Фільтр повітряний марки «TVR» моделі «DIO-50 АF-27» - 400 шт.;

113.Крило заднє марки «TVR» моделі «JH 70» - 200 шт.;

114.Крило переднє марки «TVR» моделі «JH 70» - 60 шт.;

115.Привід спідометру марки «TVR» моделі «АVI- JV-420» - 400 шт.;

116.Гальмівні колодки марки «TVR» моделі «DIO /АF-27» - 599 упак.;

117.Бендикс стартеру марки «TVR» моделі «GY6-80» - 500 шт.;

118.Колодки зчеплення марки «TVR» моделі «DIO 50/GY6-50» - 599 упак.;

119.Підніжка в зборі - 180 шт.;

120.Стартер марки «TVR» моделі «250СС» - 550 шт.;

121.Задній амортизатор марки «TVR» моделі «JH110» - 300 шт.;

122.Котушка генератора марки «TVR» моделі «DIO - 50» - 300 шт.;

123.Бензокран марки «TVR» моделі «СY6-150» - 1999 шт.;

124.Передній амортизатор марки «TVR» моделі «СY 6-125» - 100 компл.;

125.Дзеркала марки «TVR» моделі «DIO 50/8ММ» - 4830 компл.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85280465
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора

Судовий реєстр по справі —760/28845/19

Ухвала від 23.10.2019

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Оксюта Т. Г.

Ухвала від 18.10.2019

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Оксюта Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні