Справа № 504/2486/19
Провадження № 2-о/504/186/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" жовтня 2019 р. смт. Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області у складі:
Головуючого судді - Барвенко В.К.,
секретаря - Мельникової В.М.,
за участі заявника- Просяник І.І., -
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду № 4, клопотання Голови Ради адвокатів Одеської області- Бронза Й.Л., Голови кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Рудницької Н.А., про закриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , який має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 за участі заінтересованих осіб - Об`єднання адвокатів Одеська обласна колегія адвокатів код за ЄДРПОУ 02893019, Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області, про встановлення юридичного факту перебування в трудових відносинах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді помічника адвоката ОСОБА_2 Миколи Івановича - адвоката об`єднання адвокатів Одеська обласна колегія адвокатів в період часу з 07.11.2005 року по 31.07.2012 року, -
ВСТАНОВИВ:
У липні 2019 року заявник звернувся до суду з вказаною заявою.
У своїй заяві ОСОБА_1 просить суд встановити юридичний факт перебування в трудових відносинах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді помічника адвоката Бабіча Миколи Івановича - адвоката об`єднання адвокатів Одеська обласна колегія адвокатів в період часу з 07.11.2005 року по 31.07.2012 року.
Ухвалою судді Комінтернівського районного суду Одеської області від 26.07.2019 року відкрито провадження у справі.
Заінтересовані особи - Голова Ради адвокатів Одеської області- Бронз Й.Л., Голова кваліфікаційно - дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області Рудницька Н.А. подали суду обгрунтовані письмові клопотання про закриття провадження у справі, вважаючи, що вказана заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечував проти закриття провадження у справі, вважав, що іншого способу довести свої трудові відносини з адвокатом ОСОБА_3 у вказаний період часу він можливості не має.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до наступного висновку:
Своєю заявою ОСОБА_1 просить встановити юридичний факт на підтвердження свого трудового стажу на посаді помічника адвоката, що надасть йому можливість подати до Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області заяву про допуск до складення кваліфікаційного іспиту на здобуття професії адвоката.
Правові засади організації та діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні врегульовані Законом України Про адвокатуру та адвокатську діяльність (далі- Закон).
Правовою основою діяльності адвокатури України є Конституція України , цей Закон, інші законодавчі акти України (ст. 3 Закону).
Адвокатом може бути фізична особа, яка має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування (крім випадків, встановлених цим Законом), склала присягу адвоката України та отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю (ч.1 ст. 6 Закону).
Особа, яка виявила бажання стати адвокатом та відповідає вимогам частин першої та другої статті 6 цього Закону, має право звернутися до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту та перелік документів, що додаються до заяви, затверджуються Радою адвокатів України. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури перевіряє відповідність особи вимогам, установленим частинами першою та другою статті 6 цього Закону. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури приймає рішення про: 1) допуск особи до кваліфікаційного іспиту; 2) відмову в допуску особи до кваліфікаційного іспиту. Особі, яка звернулася із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту, повідомляється про прийняте рішення письмово протягом трьох днів з дня його прийняття. У разі прийняття рішення про відмову в допуску особи до кваліфікаційного іспиту в рішенні кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури в обов`язковому порядку зазначаються причини такої відмови. Рішення про відмову в допуску особи до кваліфікаційного іспиту може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду протягом тридцяти днів з дня його отримання (ч.ч 1 -3 ст. 8 Закону).
Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядок складення кваліфікаційного іспиту та методика оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні (далі Порядок) розроблено і затверджено Радою адвокатів України на виконання положень Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність
Даний Порядок визначає перелік документів, що подаються особами, які виявили бажання складати кваліфікаційний іспит для набуття права на заняття адвокатською діяльністю, правила допуску до складення кваліфікаційного іспиту, складення кваліфікаційного іспиту, оцінювання результатів кваліфікаційного іспиту та прийняття рішення за результатами складення кваліфікаційного іспиту регіональними кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури (далі КДКА).
Особа, яка виявила бажання набути статус адвоката (далі Заявник), звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону за місцем проживання із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту
Одночасно із заявою про допуск до складення кваліфікаційного іспиту Заявник надає наступні документи: … документ (документи) про підтвердження наявності у Заявника стажу роботи в галузі права не менше, ніж два роки (оригінал та нотаріально чи за місцем роботи посвідчену копію). Документами, що підтверджують стаж помічника адвоката є: трудовий договір з адвокатом (адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням), довідка (довідки) з компетентного органу (органів) про суму сплаченого єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб за час роботи на посаді помічника адвоката .
Вирішення питання про допуск до складення кваліфікаційного іспиту приймається на засіданні КДКА без участі Заявника. За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів кваліфікаційнодисциплінарна комісія адвокатури приймає рішення про: 1) допуск особи до складення кваліфікаційного іспиту; 2) відмову в допуску особи до складення кваліфікаційного іспиту. Рішення про відмову в допуску особи до складення кваліфікаційного іспиту може бути оскаржено до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури або до суду протягом тридцяти днів з дня його отримання.
Отже, встановлення факту наявності трудового стажу помічника адвоката здійснюється КДКА.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.
Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
За статтею 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності й спеціалізації та визначається законом.
За вимогами частини першої статті 18 Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.
Критеріями розмежування судової юрисдикції, тобто передбаченими законом умовами, за яких певна справа підлягає розгляду за правилами того чи іншого виду судочинства, є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин у їх сукупності. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, у якому розглядається визначена категорія справ.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність спору щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересіву будь-яких правовідносинах, крім випадків, коли такий спір вирішується за правилами іншого судочинства, а по-друге, спеціальний суб`єктний склад цього спору, в якому однією зі сторін є, як правило, фізична особа.
Предметна юрисдикція - це розмежування компетенції цивільних, кримінальних, господарських та адміністративних судів.
Кожен суд має право розглядати і вирішувати тільки ті справи (спори), які віднесені до їх відання законодавчими актами, тобто діяти в межах установленої компетенції.
При визначенні предметної юрисдикції справ суди повинні виходити із суті права та/або інтересу, за захистом якого звернулася особа, заявлених вимог, характеру спірних правовідносин, змісту та юридичної природи обставин у справі.
Не можуть розглядатися у порядку цивільного судочинства заяви про встановлення фактів трудового стажу, оскільки установлений нормативно -правовими актами порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядок складення кваліфікаційного іспиту та методика оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні передбачає і встановлення КДКА відповідного факту наявності трудового стажу, а рішення вказаного органу може бути оскаржено у встановленому законом порядку.
Таким чином дана заява ОСОБА_1 щодо встановлення факту наявності трудового стажу не може бути розглянута у порядку цивільного судочинства.
Отже суд погоджується з позицією заінтересованих осіб з вищевказаних правових підстав.
З цих же підстав відхиляються доводи ОСОБА_1
Не заслуговують на увагу і доводи ОСОБА_1 про те, що в останнє зміни до вищеназваного Порядку прийняті у 2016 році, а він просить встановити факт за період раніше, оскільки питання допуску до кваліфікаційного екзамену має вирішуватись в теперішній час за діючою процесуальною процедурою.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.2 ст.255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.
Квитанцією № ПН 3654 від 10.07.2019 року заявник сплатив судовий збір 384,20 грн.
Вказана сума підлягає поверненню ОСОБА_1 з державного бюджету.
На підставі наведеного, керуючись п.1 ч.1, ч.2 ст.255, 353 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , який має зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 за участі заінтересованих осіб - Об`єднання адвокатів Одеська обласна колегія адвокатів код за ЄДРПОУ 02893019, Кваліфікаційно- дисциплінарної комісії адвокатури Одеської області, про встановлення юридичного факту перебування в трудових відносинах ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на посаді помічника адвоката Бабіча Миколи Івановича - адвоката об`єднання адвокатів Одеська обласна колегія адвокатів в період часу з 07.11.2005 року по 31.07.2012 року.
Роз`яснити, що спір з приводу можливої відмови КДКА у допуску до кваліфікаційного екзамену , підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Повернути з державного бюджету на користь ОСОБА_1 судовий збір в сумі 384,20 грн.
Ухвала може бути оскаржена протягом 15 днів з моменту її проголошення до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції.
Суддя В.К. Барвенко
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2019 |
Оприлюднено | 31.10.2019 |
Номер документу | 85280969 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Барвенко В. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні