Справа № 199/653/19
(2/199/1790/19)
УХВАЛА
21.10.2019 Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого - судді Подорець О.Б.,
за участі секретаря Столяренко А.І.,
за участі учасників справи:
представника позивача адвоката Полтавець Т.О.,
відповідача ОСОБА_1 , представника відповідача - адвоката Рак Т.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_2 про зупинення розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , де третя особа приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Батова Тетяна Сергіївна, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, відшкодування матеріальних збитків ,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м.Дніпропетровська перебуває на розгляді вищезазначена цивільна справа
В судовому засіданні ОСОБА_2 представником позивача ОСОБА_3 заявлено клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська цивільної справи №756/6236/19 за позовом ОСОБА_3 до ТОВ Кредитні ініціативи , ПАТ Омега банк , ТОВ Факторингова компанія Вектор Плюс , де третя особа ОСОБА_4 , про визнання нікчемними договорів про передачу прав за іпотечним договором, оскільки обидва позови взаємопов`язані між собою, виникли із одних правовідносин і задоволення одного з позовів виключає задоволення іншого позову.
Відповідач ОСОБА_1 та його представник адвокат Рак Т.С. заперечували проти заявленого клопотання.
Вислухавши учасників судового розгляду, розглянувши клопотання, суд приходить до наступного.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове або повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення обставин, підстав, фактів тощо, що не можуть бути з`ясовані та встановлені у даному процесі, проте які мають значення для справи, провадження у якій зупиняється, а неможливість розгляду даної справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.
Тобто, провадження у справі зупиняється у тому разі, коли в іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав, заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду (постанова Верховного Суду України від 01.02.2017 у справі №6-1957цс16).
При цьому п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України також визначено, що суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Крім того, в Україні основоположним принципом судочинства згідно Конституції України та Закону України "Про судоустрій і статус суддів" є принцип верховенства права.
Як вказано у Рішенні Конституційного суду України від 02.11.2004 №15-рп/2004 верховенство права - це панування права в суспільстві. Одним з проявів верховенства права є те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори, зокрема норми моралі, традиції, звичаї тощо, які легітимовані суспільством і зумовлені історично досягнутим культурним рівнем суспільства. Всі ці елементи прав об`єднуються якістю, що відповідає ідеології справедливості, ідеї права, яка значною мірою дістала відображення в Конституції України.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, учасником якої є Україна, закріплено право кожного на розгляд його справи судом упродовж розумного строку. Тобто, зловживання процесуальними правами, спрямоване на свідоме невиправдане затягування судового процесу, порушує права інших учасників цього процесу та вимоги Конвенції та чинного законодавства України.
Застосовуючи практику Європейського суду з прав людини під час розгляду справи, зокрема ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, слід зазначити, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п. 35 рішення від 07.07.1989 Європейського суду з прав людини у справі "Юніон Еліментарія Сандерс проти lcпaнiї"(Alimentaria Sanders S.A. v. Spain).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66, 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України"). Роль національних судів полягає у швидкому та ефективному розгляді справ (§ 51 рішення Європейського суду з прав людини від 30.11.2006 у справі "Красношапка проти України").
Суд вважає, що порушення провадження у справі №756/6236/19, не є підставою для зупинення провадження у справі, яка розглядається, оскільки обидва провадження мають різні предмети та підстави позову і вважає хибним посилання представника позивача у клопотанні проте, що задоволення одного з позовів повністю може виключити задоволення іншого позову.
За таких обставин, клопотання про зупинення провадження у справі задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 251, 260, 261 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_2 про зупинення розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , де третя особа приватний нотаріус Дніпровського міського нотаріального округу Батова Тетяна Сергіївна, про визнання недійсним договору купівлі-продажу нерухомого майна, відшкодування матеріальних збитків - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.Б.Подорець
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2019 |
Оприлюднено | 31.10.2019 |
Номер документу | 85282170 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Подорець О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні