29.10.2019 Єдиний унікальний номер 205/9360/19
Єдиний унікальний номер № 205/9360/19
Провадження № 2/205/3184/19
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження
29 жовтня 2019 року м. Дніпро
Суддя Ленінського районного суду м. Дніпропетровська Басова Н.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Запорізький завод металевих рукавів до Приватного акціонерного товариства Дніпровський металургійний завод про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
28.10.2019 року ТОВ Запорізький завод металевих рукавів звернулось до Ленінського районного суду м. Дніпропетровська з позовом до ПрАТ Дніпровський металургійний завод про стягнення заборгованості.
Перевіривши матеріали позову, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження з огляду на наступне.
Частина 1 статті 15 ЦК України закріплює право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Стаття 124 Конституції України закріплює, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Це означає, що право особи на звернення до суду не може бути обмеженим. Тобто, юрисдикція виникає там, де є спір про право. Предметом юрисдикції є суспільні відносини, які виникають у зв`язку з вирішенням спору. Поняття юрисдикції безпосередньо пов`язано з процесуальним законодавством.
Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини. Розгляд справи судом, до юрисдикції якого її розгляд не відноситься, є порушенням положення п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо розгляду справи судом, встановленим законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне. По-друге, таким критерієм є суб`єктний склад спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).
Згідно ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
З огляду на вищевикладене та приймаючи до уваги те, що між сторонами виник спір, пов`язаний із здійсненням господарської діяльності позивача, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства та у відкритті провадження слід відмовити.
Відповідно до ч. 5 ст. 186 ЦПК України, слід роз`яснити позивачу, що він має право звернутись із даним позовом до Господарського суду Дніпропетровської області за правилами положень ГПК України в порядку господарського судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. 15 ЦК України, ст. ст. 4, 20 ГПК України, ст. ст. 19, 186 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У відкритті провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Запорізький завод металевих рукавів до Приватного акціонерного товариства Дніпровський металургійний завод про стягнення заборгованості - відмовити.
Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Запорізький завод металевих рукавів право на звернення із даним позовом до Господарського суду Дніпропетровської області за правилами ГПК України в порядку господарського судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги в п`ятнадцятиденний строк з дня складення ухвали. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. В разі, якщо ухвала була постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, то вона набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Н.В. Басова
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2019 |
Оприлюднено | 01.11.2019 |
Номер документу | 85283088 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Басова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні