Ухвала
від 09.10.2019 по справі 331/4456/19
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

Справа №: 331/4456/19

Провадження № 1-кс/331/4390/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 жовтня 2019 року м. Запоріжжя

Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Олександрівського ВП Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_4 , погодженого прокурором Запорізької місцевої прокуратури №1 ОСОБА_5 , про накладення арешту на майно, по матеріалам кримінального провадження № 12019080020001511 від 14 вересня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

08.10.2019 року до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя надійшло клопотання слідчого ОСОБА_4 , за погодженням з прокурором Запорізької місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_5 , про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12019080020001511 від 14.09.2019 року за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що досудовим розслідуванням встановлено, що невстановленими особами, шляхом внесення недостовірних відомостей, підроблені офіційні документи ПрАТ "Петромихайлівське" щодо розпорядження активами та майном товариства, у тому числі підроблені документи, які дають права на зміну керівника та засновника ПП «Екопорт 2006», яке входить групи підприємств, засновком яких виступає ПрАТ "Петромихайлівське".

Проведеним досудовим розслідуванням було встановлено, що ПП «Екопорт 2006» разом з ТОВ «Агрофірма ім. О. Суворова», ТОВ «Преслав», ТОВ «Преслав-агро» та ПрАТ «Петромихайлівське», входить до групи фірм під керівництвом ПрАТ «Петромихайлівське».

Приватне підприємство «Екопорт 2006» ЄДРПОУ 34067911, зареєстровано за адресою: м. Запоріжжя вул. Українська буд. 4.

Відповідно до пояснень наданих директором ПП «Екопорт 2006» - ОСОБА_6 , 30 серпня 2019 року, з відкритих офіційних джерел, а саме на сайті Міністерства юстиції України з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, йому стало відомо, що відбулись зміни власника та керівника ПП «Екопорт 2006». Відповідно до відомостей, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, засновник та керівником підприємства є ОСОБА_7 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . До вказаних змін засновником підприємства було ПрАТ «Петромихайлівське». Однак ОСОБА_6 з приводу зміни засновника та керівника нічого не повідомлялось. Крім того жодної інформації ані від ПрАТ «Петромихайлівське», ані від власника ПрАТ ОСОБА_8 , щодо зміни керівника та засновника ПП «Екопорт 2006», не надходило.

Також встановлено, що при перереєстрації засновника та керівника ПП «Екопорт 2006», від ПрАТ «Петромихайлівське» за довіреністю виступав ОСОБА_9 , який діяв на підставі довіреності № 1949 від 09.08.2019, посвідчена приватним нотаріусом Запорізького міського нотаріального округу ОСОБА_10 .

Аналогічні зміни засновника та керівника відбулись на ТОВ «Агрофірма ім. О. Суворова» та проводяться спроби зміни власника та керівника на інших підприємствах, що належать ПрАТ «Петромихайлівське», а також зміни власника та керівника самого ПрАТ.

Таким чином невстановленими особами шляхом підробки офіційних документів ПрАТ «Петромихайлівське» та документів ОСОБА_8 , вже внесені зміни до засновників та керівників двох підприємств, що входять до складу ПрАТ «Петромихайлівське» та враховуючи той факт, що маючи дані підроблені документи, невстановленими особами, можуть бути змінені засновник та керівник ПрАТ «Петромихайлівське».

ПрАТ «Петромихайлівське»є господарським товариством, яке має статутний фонд, розділений на певну кількість акцій рівної номінальної вартості, і несе відповідальність за зобов`язаннями тільки майном товариства, а акціонери несуть ризик збитків, пов`язаних з діяльністю товариства, в межах вартості належних їм акцій.

Враховуючи той факт, що у разі зміни засновника та керівника ПрАТ «Петромихайлівське», використовуючи підроблені офіційні документи самого товариства, його засновника і керівника, невстановлені особи, з метою повного контролю над товариством, його активами та майном, можуть перереєструвати або списати акції товариства на інших осіб, що позбавить акціонерів товариства по - перше можливості розпоряджатись діяльністю товариства та обов`язково спричинить матеріальні збитки.

ТОВ «Пологівський реєстратор» ЄДРПОУ 35980327, є держателем реєстру акцій ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800.

Відповідно до інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, емітент ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800, дата реєстрації 21.07.2010, номер свідоцтва 130/08/1/10, ISIN НОМЕР_1 , володіє простими іменними акціями у кількості 24792000 акцій, номінальною вартістю 0,25 копійок, об`єм емісії складає 6198000. Згідно даних сайту https://smida.gov.ua ОСОБА_8 являється володільцем 100% акцій товариства.

Відповідно до договору про обслуговування рахунка в цінних паперах №З-013109 від 04.12.2014 рахунок у цінних паперах ОСОБА_8 обслуговується депозитарною установою ТОВ «Пологівський реєстратор» (ЄДРПОУ 35980327).

На даний час є достатні підстави вважати, що є реальні ризики заволодіння акціями ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800, з метою подальшого повного контролю над товариством та безперешкодного розпорядження майном товариства. Про вказаний факт свідчить підробка офіційних документів, які надають права розпоряджатись майном ПрАТ«Петромихайлівське» - довіреність на ОСОБА_9 , отримана, шляхом надання нотаріусу підробленого паспорта на ім`я ОСОБА_8 , який являється кінцевим беніфіціарним власником (контролером ПрАТ «Петромихайлівське». Незаконні дії з корпоративними правами вказаного товариства надають змогу невстановленим особам шахрайським шляхом заволодіти як ПрАТ «Петромихайлівське» так і підприємствами, учасником яких являється саме ПрАТ «Петромихайлівське» - ПП «Екопорт 2006», ТОВ «Агрофірма ім. О. Суворова», ТОВ «Преслав», ТОВ «Преслав агро».

На теперішній час, є достатні підстави вважати, що невстановленими особами вчиняються дії, направлені на незаконне втручання у господарську діяльність ПрАТ «Петромихайлівське», що в подальшому може заподіяти матеріальної шкоди та обмежити права і законні інтереси осіб, які займаються господарською діяльністю (акціонерів товариства). Тому, з метою захисту осіб від кримінальних правопорушень, до встановлення осіб, причетних до скоєння злочину, виникла необхідність накласти арешт на корпоративні права ПрАТ «Петромихайлівське», які на сьогодні являються предметом скоєного злочину, тому слідчий звернувся до слідчого судді з вищевказаним клопотанням.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 КПК України, клопотання проарешт майнарозглядається слідчимсуддею,судом непізніше двохднів здня йогонадходження досуду,за участюслідчого та/абопрокурора,цивільного позивача,якщо клопотанняподано ним,підозрюваного,обвинуваченого,іншого власникамайна,і занаявності -також захисника,законного представника,представника юридичноїособи,щодо якоїздійснюється провадження.Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримала, просила його задовольнити.

Від представника володільця акцій ОСОБА_8 , адвоката ОСОБА_11 , надійшло клопотання про розгляд клопотання без її участі, проти накладення арешту не заперечує,їх неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання, тому, суд вважає за можливе розглянути клопотання у відсутності вказаних осіб.

Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріли клопотання, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, тощо.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховання, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині ст. 167 цього Кодексу, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Відповідно до ст. 171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання.

Отже, арешт майна є важливим елементом здійснення завдань кримінального провадження, своєчасне застосування якого може запобігти непоправним негативним наслідкам при розслідуванні кримінального правопорушення.

В силу ст. 98 КПК України, прості іменні акції у кількості24792000акцій, ємайном,що булооб`єктомкримінально-протиправнихдій наяке спрямованекримінальне правопорушення,тобто,речовими доказамиу кримінальномупровадженні№ 12019080020001511 від 14 вересня 2019 року, та для ефективного розслідування орган досудового розслідування має потребу у збереженні цього майна до встановлення фактичних обставин вчинення злочину.

Оцінюючи обставини встановлені, завдання арешту майна, як виду заходу забезпечення кримінального провадження, наслідки, які матиме накладення арешту на майно, будь-яких негативних наслідків від вжиття такого заходу забезпечення кримінального провадження, які б порушували інтереси держави або порушували загальні засади кримінального провадження чи істотно порушували права особи, на теперішній час не встановлено.

За таких обставин, враховуючи правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна для інших осіб, розумність та співмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, з метою запобігання можливості подальшого відчуження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване належними доказами та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.7,131,132,170,175,392,393 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого СВ Олександрівського ВП Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області, ОСОБА_4 , погодженого прокурором Запорізької місцевої прокуратури №1 ОСОБА_5 , про накладення арешту на майно, по матеріалам кримінального провадження № 12019080020001511 від 14 вересня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на прості іменні акції у кількості 24792000 акцій, номінальною вартістю 0,25 копійок, об`єм емісії складає 6198000, емітента - ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800, дата реєстрації 21.07.2010, номер свідоцтва 130/08/1/10, I SIN UA4000086672, та заборонити ТОВ «Пологівський реєстратор» ЄДРПОУ 35980327, вчиняти будь - які дії щодо реєстру акціонерів ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800, в тому числі списання з рахунків акціонерів цінних паперів, передачі реєстру акціонерів іншим зберігачам (депозитарним установам) та облікових записів, перерахування цінних паперів на власний рахунок в іншій депозитарній установі та інші операції стосовно цінних паперів ПрАТ «Петромихайлівське» ЄДРПОУ 00488800.

Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Повний текст ухвали складено 15.10.2019 року.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення09.10.2019
Оприлюднено22.02.2023
Номер документу85286800
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —331/4456/19

Ухвала від 09.10.2019

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Гнатик Г. В.

Ухвала від 09.10.2019

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Гнатик Г. В.

Ухвала від 04.10.2019

Кримінальне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Гнатик Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні