Рішення
від 29.10.2019 по справі 910/11243/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

29.10.2019Справа № 910/11243/19

Суддя Господарського суду міста Києва Стасюк С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін матеріали справи

за позовом Фізичної особи-підприємця Лучинкіна Єгора Сергійовича

до Приватного підприємства "Гарні-Строй"

про стягнення заборгованості у розмірі 72 417,67 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Фізична особа-підприємець Лучинкін Єгор Сергійович (надалі по тексту - позивач) звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства "Гарні-Строй" (надалі по тексту - відповідач) про стягнення 72 417,67 грн. заборгованості, яка виникла у зв`язку з порушенням умов Агентського договору № 1-01/18 від 25.01.2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов Агентського договору № 1-01/18 від 25.01.2018 року в частині оплати за надані послуги.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.08.2019 відкрито провадження у справі № 910/11243/19, вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін (без проведення судового засідання); визначено сторонам у справі строки для подання відзиву на позов, відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Згідно приписів ч. 7 ст. 120 Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Про розгляд Господарським судом міста Києва справи № 910/11243/19 позивач та відповідач повідомлялися належним чином, що підтверджується наступним.

Ухвала Господарського суду міста Києва від 27.08.2019 була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, що підтверджується відтиском печатки про відправлення на зворотному боці ухвали, на адресу місцезнаходження відповідача, вказану у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань - 02081, м. Київ, вулиця Здолбунівська, будинок 9-Б.

Рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 0103040137908 підтверджується, що ухвала Господарського суду міста Києва від 27.08.2019 була вручена представнику відповідача 02.09.2019.

У відповідності до ч. 2 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання або через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, якщо судове засідання не проводиться.

Частинною третьою статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

Позивач належним чином повідомлений про розгляд справи відповідно до ст. 120 Господарського процесуального кодексу України, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення 0103040137894.

Відповідач письмового відзиву не надав, про відкриття провадження у справі повідомлявся належним чином.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведені положення, господарський суд зазначає, що сторони не були позбавлені права та можливості самостійно ознайомитись з ухвалою суду, в якій зазначено відомості щодо його провадження, яке є у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Враховуючи належне повідомлення сторін про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику їх уповноважених представників, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за наявними матеріалами.

Згідно із частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

25.01.2018 між Приватним підприємством "Гарні-Строй" (замовник) та Фізичною особою-підприємцем Лучинкіним Єгором Сергійовичем (агент) укладено Агентський договір № 1-01/18 (далі - Договір).

Відповідно до п. 1.1.2. Договору результатом діяльності агента має стати укладення замовником з контрагентом, якого знайшов агент, Договору на виконання функцій замовника, генерального підряду, підряду, субпідряду та ін. Збільшення об`ємів виконуваних робіт по реалізації проектів замовником.

Згідно з цим Договором агент зобов`язується надати не ексклюзивні агентські послуги на користь замовника за винагороду, а замовник зобов`язується приймати вчинені агентом в його інтересах юридично значимі дії та сплачувати його послуги (п. 1.2. Договору).

Згідно з п. 2.1. Договору загальна вартість цього Договору становить суму усіх платежів, здійснених замовником за надані агентом послуги протягом всього строку дії Договору. При цьому сторони погодили, що винагорода агента складається з: щомісячної плати, відповідно до п. 2.3. Договору та винагороди у розмірі від 2 до 5 % від сум договорів, укладених замовником у результаті виконання агентом цього Договору, яка узгоджується окремо по кожному договору, та затверджується протоколом, що є невід`ємною частиною цього договору.

Пунктом 2.5. Договору сторони погодили, що замовник здійснює оплату послуг агента на підставі підписаного сторонами акту про надання послуг. Оплата наданих послуг здійснюється замовником в триденний термін з дати підписання акту.

У разі необхідності, вартість окремих послуг, особливості розрахунків, терміни надання послуг та вимоги щодо оформлення результатів послуг додатково визначаються протоколами до цього Договору (п. 2.6. Договору).

Відповідно до п. 3.1. - 3.4. Договору по завершенні кожного місяця агент надає замовнику акт. Результати послуг повинні бути оформлені відповідно до законодавчих та загальноприйнятих вимог, якщо інші вимоги не передбачені в окремих протоколах до цього Договору. Замовник в триденний термін з моменту отримання акту розглядає результати наданих послуг та повертає агенту підписаний акт. Послуги вважаються прийнятими в день передачі результатів з виконання всіх умов цього Договору, якщо інше не передбачено в окремих протоколах до цього Договору, або якщо в термін 3 (три) робочі дні з моменту отримання акту від замовника не надійшла вмотивована письмова відмова від прийняття наданих послуг. Якщо у встановлений термін агент не отримає підписаний акт або вмотивовану письмову відмову, послуги вважаються прийнятими в день подання акту з виконанням всіх умов цього Договору та підлягають оплаті у повному обсязі відповідно у триденний строк з моменту отримання замовником акту.

Згідно з п. 5.12., 5.14. Договору замовник зобов`язаний при передачі агентом акту про виконання робіт, не пізніше ніж через 3 (три) робочих дні один примірник зі своєю печаткою та підписом повернути агенту. Приймати надані послуги та своєчасно провадити розрахунки з агентом, згідно з розділом 2 цього Договору.

Пунктами 11.1., 11.2. Договору сторони погодили, що термін дії цього Договору: початок - з моменту його підписання обома сторонами, закінчення - 31.12.2018. У випадку коли не пізніше ніж за 10 (десять) робочих днів до закінчення терміну дії цього Договору жодна із сторін не заявила про його припинення, цей Договір вважається продовженим на кожний наступний календарний рік.

15.08.2018 між сторонами укладено Протокол погодження винагороди агента (далі - Протокол).

Відповідно до п. 1. Протоколу, керуючись п. 2.1. Договору сторонами досягнуто згоди про розмір винагороди агента при укладенні договору між Приватним підприємством "Гарні-Строй" та Управлінням будівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, за результатами електронних закупівель в системі prozorro.gov.ua, в розмірі 3 % від суми всіх коштів отриманих за вказаним договором.

Згідно з п. 2 Протоколу замовник перераховує винагороду на рахунок агента протягом 10 календарних днів після отримання сум коштів на виконання укладених за результатами електронних закупівель в системі prozorro.gov.ua договорів.

Згідно Акту № 1/8 від 27.08.2018 здачі-прийняття робіт (надання послуг) виконавцем були виконані роботи (надані послуги) на суму 75 057,73 грн.

Акт № 1/8 від 27.08.2018 здачі-прийняття робіт (надання послуг) було направлено на електронну адресу відповідача 27.08.2018 та повторно 29.01.2019.

15.04.2019 та 24.06.2019 позивачем направлено на адресу відповідача супровідні листи з Актом № 1/8 від 27.08.2018.

Акт № 1/8 від 27.08.2018 позичу повернутий не був, як не було отримано і вмотивованої письмової відмови від його підписання.

Згідно листа Управління будівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації № 103/35-354 від 02.07.2019 відповідач отримав від Управління будівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за укладеними між ними договорами 2 413 922,39 грн.

На підставі п. 1 Протоколу погодження винагороди агента від 15.08.2018 позивач просить стягнути з відповідача 72 417,67 грн. за надані послуги.

Оцінивши наявні в справі докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

За змістом ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно з ч. 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України передбачено, що підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Згідно ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона - виконавець, зобов`язується за завданням другої сторони - замовника, надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Частина 1 ст. 903 Цивільного кодексу України встановлює обов`язок замовника оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, встановлених у договорі, якщо останнім передбачено надання такої послуги за плату.

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

За приписами ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню у цей строк (термін).

Судом встановлено, що згідно Акту № 1/8 від 27.08.2018 здачі-прийняття робіт (надання послуг) виконавцем були виконані роботи (надані послуги) на суму 75 057,73 грн.

Зазначений вище Акт наданих послуг надсилалися для підписання відповідачу.

Згідно п. 3.4. Договору якщо у встановлений термін агент не отримає підписаний акт або вмотивовану письмову відмову, послуги вважаються прийнятими в день подання акту з виконанням всіх умов цього Договору та підлягають оплаті у повному обсязі відповідно у триденний строк з моменту отримання замовником акту.

Відповідач підписаного Акту надання послуг позивачу не повернув, вмотивованої відмови від прийняття наданих послуг не надав, тому суд дійшов висновку, що послуги надані належним чином.

Враховуючи вартість отриманих відповідачем від Управління будівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації коштів за укладеними між ними договорами в розмірі 2 413 922,39 грн., на підставі п. 1 Протоколу погодження винагороди агента від 15.08.2018 позивач просить стягнути з відповідача 72 417,67 грн. за надані послуги.

Враховуючи умови укладеного між сторонами Договору та надання позивачем спірних послуг, що підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача про стягнення з відповідача 72 417,67 грн. підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

За приписами ст.ст. 76, 77, 78, 79 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом не приймаються. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Підсумовуючи наведене, позовні вимоги Фізичної особи-підприємця Лучинкіна Єгора Сергійовича до Приватного підприємства "Гарні-Строй" підлягають задоволенню в розмірі 72 417,67 грн.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача 30 000,00 грн. витрат з оплати послуг професійної правничої допомоги.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.

Позивачем не надано суду жодних доказів понесення витрат з оплати послуг професійної правничої допомоги.

Таким чином, вимоги про стягнення витрат з оплати послуг професійної правничої допомоги у розмірі 30 000,00 грн. задоволенню не підлягають.

Судовий збір за розгляд справи відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладається на відповідача.

Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236, 237, 238, 240-242 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1.Позов Фізичної особи-підприємця Лучинкіна Єгора Сергійовича до Приватного підприємства "Гарні-Строй" про стягнення заборгованості у розмірі 72 417,67 грн. - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Приватного підприємства "Гарні-Строй" (02081, м. Київ, вулиця Здолбунівська, будинок 9-Б, ідентифікаційний код 22795129) на користь Фізичної особи-підприємця Лучинкіна Єгора Сергійовича ( АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) 72 417 (сімдесят дві тисячі чотириста сімнадцять) грн. 67 коп. заборгованості, 1 921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення, відповідно до ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення. При цьому, згідно з п.п. 17.5 п.17 Розділу XI "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Повний текст рішення складено 29.10.2019

Суддя С. В. Стасюк

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено31.10.2019
Номер документу85296710
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11243/19

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Ухвала від 17.12.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Пономаренко Є.Ю.

Рішення від 29.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

Ухвала від 27.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Стасюк С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні