Рішення
від 08.10.2019 по справі 923/499/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2019 року Справа № 923/499/19

Господарський суд Херсонської області у складі судді Литвинової В.В. при секретарі Горголь О. М. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Заступника керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, с.Круглоозерка Херсонської області

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС", м. Херсон

про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки

за участю представників:

за участю прокурора Волкова Н. М.;

представників сторін:

від позивача: не прибув;

від відповідача: не прибув.

14.06.2019 до Господарського суду Херсонської області надійшла позовна заява № 73/2-1036вих.19 від 14.05.2019 Заступника керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області в інтересах держави в особі Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області (позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" (відповідач)., в якій Заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури просить:

- розірвати договір оренди від 22.12.2014, зареєстрований 30.12.2014 за № 8321960, укладений між Круглоозерською сільською радою Голопристанського району Херсонської області та Товариством з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" щодо земельної ділянки рекреаційного призначення площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, яка розташована в с.Приморське (Більшовик) Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області;

- вилучити у Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" земельну ділянку рекреаційного призначення площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, яка розташована в с.Приморське (Більшовик) Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, вартістю 15 700 000,00 грн до земель комунальної власності - Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області за вказаною позовною заявою відкрито провадження у справі, постановлено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Господарського суду Херсонської області 10.09.2019 р. закрито підготовче провадження та призначено розгляд справи по суті на 08.10.2019 р.

Представник позивача правом участі у судовому засіданні не скористався, про причину неявки не повідомив.

Представник відповідача у підготовче судове засідання не прибув, відзив на позов не надав, про причини неявки не повідомив, належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання, шляхом направлення ухвал суду на адресу, яка співпадає з адресою зазначеною у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

За вказаних обставин у суду є достатні підстави вважати, що ним вжито належних заходів до повідомлення учасників судового процесу про дату, час та місце судового слухання, але останні не скористались своїм правом на участь своїх представників у судовому засіданні.

Згідно з ч. 1, 3 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті. Якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника у разі повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки.

Частиною 5 статті 176 ГПК України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 6 ст. 242 ГПК України у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

У даному випадку судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 ГПК України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, суд зазначає, що Круглоозерська сільська рада Голопристанського району Херсонської області та відповідач не були позбавлені права та можливості ознайомитись з ухвалами, винесеними по даній справі, у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Зважаючи на те, що неявка відповідача не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, а також приймаючи до уваги, що відповідач не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа з метою дотримання процесуальних строків вирішення спору може бути розглянута за наявними у ній документами.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника прокурора, - суд

в с т а н о в и в:

Новокаховською місцевою прокуратурою Херсонської області під час вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у сфері земельних відносин встановлені порушення вимог Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та вимог Земельного кодексу України (далі - ЗК України) під час використання ТОВ Донатор-Люкс земельної ділянки комунальної власності рекреаційного призначення площею 8,95 га, розташованої на території с. Приморське (Більшовик) Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, що стало підставою для ініціювання прокурором питання про розірвання договору оренди та повернення земельної ділянки власнику в судовому порядку.

Матеріалами справи підтверджується наступне.

22.12.2014 Круглоозерською сільською радою укладено з ТОВ Донатор-Люкс договір оренди землі (далі - договір), відповідно до якого останньому передано в строкове платне користування на 5 років на умовах оренди земельну ділянку із земель комунальної власності рекреаційного призначення площею 8,95 га для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, розташовану в с. Більшовик (Приморське) Голопристанського району Херсонської області.

Вказаний договір 30.12.2014 за № 8321960 зареєстрований в Державному реєстрі

речових прав на нерухоме майно.

За умовами п. 2.1 договору, в оренду передається земельна ділянка кадастровий номер 6522383500:02:002:0102 площею 8,95 га під будівництво відпочинку котеджного типу, розташовану за адресою: Херсонська область, Голопристанський район, с. Більшовик (Приморське).

Відповідно до п.5.1, п.5.2 договору - земельна ділянка передається в оренду для будівництва бази відпочинку котеджного типу. Цільове призначення земельної ділянки - для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення.

Пунктом 4.1 зазначеного договору передбачено, що орендна плата сплачується орендарем у грошовій формі у розмірі 9,5 % від нормативної грошової оцінки землі за рік, що становить 147 010,20 грн. на рік.

Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30 календарних днів, що наступають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

Згідно умов договору Орендодавець має право вимагати від Орендаря використання

земельної ділянки за цільовим призначення згідно з договором оренди; своєчасного

внесення орендної плати (п. 9.1 договору).

Орендар зобов`язаний виконувати цей договір в обсязі та на умовах, передбачених цим договором; використовувати орендовану земельну ділянку згідно з її цільовим призначення (п. 9.4 договору).

Враховуючи інформацію ПП Експерт-Центр , вартість земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 8,95 га для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, яка розташована в с. Приморське (Більшовик) Голопристанського району Херсонської області становить 15 700 000 грн.

Статтею 93 Земельного кодексу України, статтею 1 Закону України Про оренду землі передбачено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються законом.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про оренду землі відносини, пов`язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно - правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Згідно ст. 13 Закону України Про оренду землі договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов`язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов`язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 206 Земельного кодексу України, ст. 270 Податкового кодексу України використання землі в Україні є платним, а земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, є об`єктом оподаткування.

Крім того, відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою.

Згідно ст. 96 Земельного кодексу України землекористувачі зобов"язані своєчасно сплачувати земельний податок або орендну плату .

Згідно вимог ст. 287 Податкового кодексу України власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 21 Закону України Про оренду землі встановлено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно ст. 24 Закону України Про оренду землі орендодавець має право вимагати від орендаря своєчасного внесення орендної плати.

Статтями 526, 530, 629 ЦК України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами, а зобов`язання по ньому має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов- відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. ст. 610, 611 ЦК України порушенням зобов`язання є невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема договору.

Аналогічна відповідальність за невиконання умов договору оренди встановлена ст. 36 Закону України Про оренду землі .

Відповідно до висновків Верховного Суду України, викладених у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 355 ЦПК України, за 2010 - 2011роки від 1 червня 2012 року, у спорах, що виникають із земельних відносин, у разі систематичного невиконання орендарем обов`язків, передбачених статтями 24, 25 Закону України від 6 жовтня 1998 року № 161- Про оренду землі та умовами договору оренди земельної ділянки, несплати орендної плати в установлений договором строк позовні вимоги в частині розірвання договору оренди підлягають задоволенню. (постанова Верховного Суду України від 25 2011 року в справі № 6-17цс11).

Відповідно до ч. 2 ст. 651 ЦК України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Згідно вимог ч.1 ст. 782 ЦК України наймодавець має право відмовитися від договору найму і вимагати повернення речі, якщо наймач не вносить плату за користування річчю протягом трьох місяців підряд.

Пунктом 2.23 розділу 2 постанови Пленуму Вищого господарського України від 17.05.2011 № 6 Про деякі питання практики розгляду у спорах, що виникають із земельних відносин визначено, що розглядаючи справи зі спорів про розірвання договору оренди з підстав заборгованості з орендної плати, потрібно мати на увазі, що згідно зі статтями 1, 13 Закону України Про оренду землі основною метою договору оренди земельної ділянки та одним з визначальних прав орендодавця є своєчасне отримання останнім орендної плати у встановленому розмірі.

Згідно інформації Головного Управління ДФС у Херсонській області

ТОВ Донатор-Люкс звітувало до Голопристанської ДПІ Херсонського управління ГУ ДІС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі за 2014-2018 роки за земельну ділянку площею 8,95 га, надану для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення у с. Більшовик (Приморське) Голопристанського району, на підставі договору оренди землі від 30.12.2014 № 321960. За 2019 рік товариством податкову декларацію з плати за землю не подано.

Станом на 18.04.2019 по підприємству ТОВ Донатор-Люкс рахується податковий борг по орендній платі за землю в розмірі 535 682,69 грн., який виник 30.04.2017.

Матеріалами справи підтверджується факт систематичної несплати відповідачем орендної плати за користування земельною ділянкою та невиконання умов договору оренди землі від 22.12.2014.

Статтею 32 Закону України Про оренду землі встановлено, що договір оренди землі достроково припиняється шляхом його розірвання саме за рішенням суду в разі невиконання сторонами обов`язків, передбачених статтями 24 і 25 цього Закону та умовами договору.

Статтею 141 Земельного кодексу України передбачено однією із підстав припинення прав на земельну ділянку є систематична несплата земельного податку або

орендної плати.

Матеріалами справи підтверджується, що землекористувач не використовує земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог закону, не здійснюючи її забудову. TOB Донатор-Люкс за отриманням необхідних дозвільних документів для будівництва нерухомого майна на орендованій земельній ділянці не зверталося.

Відповідно до наданої на запит Новокаховської місцевої прокуратури інформації Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області від 05.12.2018 (лист № 1021-1.15/2307) відомості щодо реєстрації/видачі документів дозвільного характеру на виконання будівельних робіт та введення в експлуатацію об`єктів будівництва ТОВ Донатор-Люкс , відсутні.

За даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майна за ТОВ Донатор-Люкс об`єкти нерухомого майна на території Круглоозерської сільської ради на орендованій земельній ділянці площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, не зареєстровані

Також за відомостями з реєстру відсутні об`єкти майнових прав (нерухомості) на вказаній земельній ділянці.

Згідно інформації Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Херсонській області № 1021-1.15/1915/20-18 від 05.10.2018 посадовими особами Управління було здійснено виїзд за адресою земельної ділянки, під час якого візуально зафіксовано, що земельна ділянка вільна від забудови, будівельні роботи не виконуються.

За результатами акту обстеження земельної ділянки членами комісії Круглоозерської сільської ради від 06.10.2018, будівництва об`єктів нерухомості на земельній ділянці площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, не виявлено.

У відповідності до ст. 416 ЦК України право користування земельною ділянкою для забудови припиняється у разі: 1) поєднання в одній особі власника земельної ділянки та землекористувача; 2) спливу строку права користування; 3) відмови землекористувача від права користування; 4) невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд.

Згідно приписів ч. 2 ст. 416 ЦК України право користування земельною ділянкою для забудови може бути припинене за рішенням суду в інших випадках, встановлених законом.

Аналогічна за змістом норма міститься у п. 4 ч. 1 ст. 102-1 ЗК України, у відповідності до якої право користування чужою земельною ділянкою забудови припиняється у разі невикористання земельної ділянки для забудови, в разі користування чужою земельною ділянкою для забудови, протягом трьох років.

Враховуючи те, що договір оренди землі зареєстрований в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, право користування спірною земельною ділянкою виникло у ТОВ Донатор-Люкс з моменту реєстрації договору-30.12.2014.

Згідно з положеннями ст. 416 ЦК України, ст. 102-1 ЗК України у зв`язку з невикористанням земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд, відповідне право оренди земельної ділянки підлягає припиненню в судовому порядку.

Відповідно до ст. 34 Закону України Про оренду землі у разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов`язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором.

Згідно приписів ст. 785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов`язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Також пунктом 7.1 договору передбачено, що після припинення дії договору Орендар повертає Орендодавцеві земельну ділянку у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав її в оренду.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору. Тобто йдеться про таке порушення договору однією зі сторін, яке тягне для другої сторони неможливість досягнення нею цілей договору.

Оцінка порушення договору як істотного здійснюється судом відповідно до критеріїв, що встановлені вказаною нормою.

Істотність порушення визначається виключно за об`єктивними обставинами, що склалися у сторони, яка вимагає розірвання договору. В такому випадку вина (як суб`єктивний чинник) сторони, що припустилася до порушення договору, не має будь-якого значення і для оцінки порушення як істотного, і для виникнення права вимагати розірвання договору на підставі ч. 2. ст. 651 ЦК України.

Іншим критерієм істотного порушення договору закон визнає розмір завданої порушенням шкоди, який не дозволяє потерпілій стороні отримати очікуване при укладенні договору. При цьому йдеться не лише про грошовий вираз завданої шкоди, прямі збитки, а й випадки, коли потерпіла сторона не зможе використати результати договору. Вирішальне значення для застосування зазначеного положення закону має співвідношення шкоди з тим, що могла очікувати від виконання договору сторона. У кожному конкретному випадку питання про істотність порушення повинне вирішуватися з урахуванням усіх обставин справи, що мають значення.

Так, необхідно встановити не лише наявність істотного порушення договору, але й наявність шкоди, завданої цим порушенням другою стороною, яка може бути виражена як у вигляді реальних збитків та (або) упущеної вигоди, її розмір, який не дозволяє потерпілій стороні отримати очікуване при укладенні договору; а також установити, чи є дійсно істотною різниця між тим, на що має право розраховувати сторона, укладаючи договір, і тим, що в дійсності вона змогла отримати. Така правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 18.09.2013 року у справі № 6- 75цс13.

Судом встановлено істотне порушення відповідачем умов договору оренди землі, яка полягає в систематичній несплаті орендної плати та невикористанні земельної ділянки за призначенням.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі Серявін та інші проти України , № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча, пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України).

Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, дійшов висновку задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Під час оголошення вступної та резолютивної частини рішення судом було зазначено дату виготовлення повного тексту рішення - 17.10.2019. Враховуючи перебування судді Литвинової В.В. на лікарняному - датою виготовлення повного тексту рішення зазначено іншу дату, ніж ту, яку було повідомлено під час оголошення вступної та резолютивної частини.

На підставі вищевикладених норм права, керуючись ст..ст. 129, 232-240 Господарського процесуального кодексу України, суд

ухвалив:

1.Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

2.Розірвати договір оренди від 22.12.2014, зареєстрований 30.12.2014 за № 8321960, укладений між Круглоозерською сільською радою Голопристанського району Херсонської області та Товариством з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" щодо земельної ділянки рекреаційного призначення площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, яка розташована в с.Приморське (Більшовик) Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

3.Вилучити у Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" земельну ділянку рекреаційного призначення площею 8,95 га, кадастровий номер 6522383500:02:002:0102, яка розташована в с.Приморське (Більшовик) Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області, вартістю 15 700 000,00 грн до земель комунальної власності - Круглоозерської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.

4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНАТОР-ЛЮКС" на користь Прокуратури Херсонської області 3842,00 грн. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга подається до Південно-західного апеляційного господарського суду через Господарський суд Херсонської області (підпункт 17.5 пункту 1 Розділу ХІ "Перехідні положення" Господарського процесуального кодексу України).

Дата складання повного тексту рішення 30.10.2019 року.

Суддя В.В.Литвинова

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення08.10.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85297360
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/499/19

Судовий наказ від 22.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Судовий наказ від 22.11.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Рішення від 08.10.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

Ухвала від 19.06.2019

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Литвинова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні