Рішення
від 31.10.2019 по справі 511/1853/19
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Роздільнянський районний суд Одеської області

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/1853/19

Номер провадження: 2/511/707/19

31 жовтня 2019 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді: Ільяшук А. В.,

секретаря судового засідання - Чернецької А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна цивільну справу за позовом Акціонерного товариства "ОТП Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

В С Т А Н О В И В:

У вересні 2019 року Акціонерне товариство ОТП Банк , (далі - АТ ОТП Банк , Банк) звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 в якому просили стягнути з відповідача на їх користь заборгованість за кредитним договором № 2019130828 від 06.06.2018 року в розмірі 20457,44 грн.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що 06.06.2018 року між АТ ОТП Банк та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір № 2019130828 , згідно з умовами якого банк надав Позичальнику кредитні кошти у розмірі 20305,76 грн. на споживчі цілі та придбання послуг, строком до 06 червня 2020 року, з відсотковою ставкою 0,01% річних. Відповідач ОСОБА_1 взяті на себе зобов`язання виконував з істотними порушенням, у зв`язку з чим станом на 06.09.2019 рік виникла заборгованість по кредитному договору у розмірі 20457,44грн.,у тому числі: суми заборгованості за кредитом - 20305,76грн; суми заборгованості за відсотками -1,68грн.; суми заборгованості за комісіями - 150грн. Оскільки по теперішній час відповідач грошові кошти не повернув, позивач змушений звернутись до суду за захистом своїх прав та законних інтересів.

Ухвалою Роздільнянського районного суду Одеської області від 04.10.2019 року провадження по справі відкрито в порядку спрощеного позовного провадження.

В судове засідання представник позивача не з`явився, надав суду заяву з проханням розглянути справу у його відсутність, не заперечував проти ухвалення заочного рішення. (а.с.24 )

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. У відповідності до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Відповідно до повернутого поштового повідомлення відповідач за зазначеною адресою зареєстрований, але не проживає. Відповідно до повернутого поштового повідомлення відповідач за зареєстрованому у встановленому законом порядку місцем проживання відсутній, що свідчить про неможливість вручення відповідачу судових повісток. ( а.с. 27)

Відповідно до ст. 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; відповідач не подав відзив; позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

У зв`язку з неявкою відповідача та не повідомленням ним про поважні причини такої неявки в судове засідання в порядку статті 223 ЦПК України, суд зі згоди позивача вважає за можливе розглядати справу в заочному порядку та ухвалити заочне рішення, що відповідає вимогам ст. 280 ЦПК України.

Відповідно до ст.17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини , ч.1ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії (AlimentariaSandersS.A. v. Spain).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі Смірнова проти України ).

В порядку ч.2 ст. 247 ЦПК України розгляд справи здійснюється судом без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.

Суд, вивчивши матеріали справи, перевіривши докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 1054 ч.1 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. Ч.2 даної статті передбачено, що до відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 Глави 71 ЦК України, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

У відповідності з ч. 2. ст. 639 ЦК України - якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.

Згідно ст. 207 ЦК України правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо його зміст зафіксований в одному або кількох документах (у тому числі електронних), у листах, телеграмах, якими обмінялися сторони.

Судом встановлено, що відповідно до укладеного договору № 2019130828 від 06.06.2018 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 20305,76 грн. на споживчі цілі та придбання послуг, строком до 06 червня 2020 року, з відсотковою ставкою 0,01%річних. ( а.с. 4-8)

Відповідно п. 1.3. договору, повернення кредиту та сплата процентів відбувається шляхом сплати позичальником ануїтет них платежів.

Згідно п.1.4 Договору, датою (моментом) надання Банком та отримання позичальником Кредиту вважається дата підписання Позичальником Кредитного договору. Кредит надається шляхом перерахування за дорученням Позичальника коштів на поточний рахунок Продавця на придбання Товару. У разі отримання Кредиту також і на оплату Послуг у Продавця та/або на оплату Комісійної винагороди за видачу Кредиту. Кредит надається також шляхом перерахування банком відповідної частини Кредиту на поточний рахунок Продавця Послуг та/або утримання Банком Комісійної винагороди за видачу Кредиту.

Відповідно до п. 1.5 договору, підписання договору позичальник заявляє, гарантує та підтверджує, що банк надав позичальнику в письмовій формі та в повному обсязі та в повному об`ємі інформацію передбачену законодавством, що захищає права споживачів та визначеною паспортом споживчого кредиту, необхідною для отримання кредиту із порівнянням різних пропорцій банку з метою прийняття обґрунтованого рішення щодо укладення договору.

Відповідно до п. 2 Договору, попередньо ознайомившись зі всіма умовами надання банківські послуг, Правилами, тарифами, в тому числі із положеннями договорів та усіх додатків до ни невід`ємною частиною яких є ця Заява-Анкета про надання банківських послуг АТ ОТП Банк , та я розміщені на офіційному сайті АТ ОТП Банк www.otpbank.com.ua Позичальник бажав оформи поточний (картковий) рахунок та отримати електронний платіжний засіб.

За користування Кредитом, Банк нараховує проценти, які розраховуються Банком на підставі процентної ставки, розмір якої визначається тарифами Банку та Інформаційним листком, який невід`ємною частиною та додатком до Договору.

На дату укладання Заяви-анкети розмір процентної ставки становить 5%

На дату укладання Заяви-анкети розмір процентної ставки впродовж пільгового період становить 0,01% річних.

Відповідно до п. 2.2.7 Договору, Кредитний договір/Заява-анкета укладається відповідно до ст. 6, 207, 627, 634 Цивільного кодексу України і підписання її зі сторони банка відбувається шляхом нанесення на неї типографськими засобами відбитка печатки та підписів уповноважених представників банку. Сторони, підписанням Кредитного договору/Заява-анкета, надають свою письмову згоду укладання Кредитного договору/Заява-анкета в порядку передбаченому цим пунктом. Підписанням Кредитного договору/Заяви-анкети Клієнт приєднується до Договору про порядок підписання правочинів, який розміщений на офіційному сайті, у розділі Кредитування , зміст якого йому повністю зрозумілий та з яким він повністю погоджується.

Банк свої зобов`язання за Договором виконав в повному обсязі, а саме, надав відповідачу кредит у розмірі, встановленому Договором

Згідно ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору. Договір є обов`язковим для виконання сторонами, що передбачено ст.629 ЦК України.

Статтею 530 ч. 1 ЦК України передбачено, якщо у зобов`язанні встановлений строк його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання), тобто ухиляючись від сплати заборгованості за кредитом, Відповідач порушує зобов`язання за даним договором.

Згідно ч.1 ст. 1048 ЦК України, позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором.

Позичальник перестав виконувати взяті на себе зобов`язання тому, Банком 09.04.2019 р. на йо адресу направлена Вимога про добровільне погашення заборгованості. Але вимоги зазначені в лист 30-денний строк не виконані, заборгованість Позичальником добровільно не погашена.

Відповідач ОСОБА_1 не надавав своєчасно Банку грошові кошти для погашення заборгованості, таким чином у порушення умов кредитного договору, а також ст.509, 526 ЦК України зобов`язання за вказаним договором не виконував.

Згідно розрахунку заборгованості за кредитним договором ОСОБА_1 перед АТ ОТП Банк , станом на 06.09.2019 року має заборгованість по кредитному договору у розмірі 20457,44грн.,у тому числі: суми заборгованості за кредитом - 20305,76грн; суми заборгованості за відсотками -1,68грн.; суми заборгованості за комісіями - 150грн. ( а.с. 12)

Частиною першою статті 612 ЦК України визначено: боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно ч. 2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов`язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст. 598 ЦК України, зобов`язання припиняється частково або у повному обсязі на підставах, встановлених договором або законом.

В ст. 599 ЦК України зазначено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Згідно ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

За вказаних обставин суд приходить до висновку, що вимоги позивача правомірні, регулюються умовами укладених між сторонами договорів та нормами чинного законодавства України і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Таким чином, з ОСОБА_1 на користь ОТП Банк підлягає стягненню заборгованість у розмірі 20457,44грн., в межах заявлених позовних вимог.

Відповідно до статті 141 ЦПК України стягненню із відповідача на користь позивача підлягає судовий збір у розмірі - 1921,00грн.

На підставі ст.ст.525,526,530,549,611,624,629,1048-1050,1054 ЦК України, керуючись ст. ст. 4,18,19,48,76- 81,95,211, 223, 247,258-259, 263, 265, 280-284,288,289 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства "ОТП Банк" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,- задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 24.09.2016 року Роздільнянським РС ГУ ДМС України в Одеській області на користь Акціонерного товариства ОТП Банк (01033, м. Київ, вул. Жилянська 43, МФО 300528, ЄДРПОУ 21685166) заборгованість за кредитним договором № 2019130828 від 06.06.2018 року в розмірі 20457,44 грн.,у тому числі: суми заборгованості за кредитом - 20305,76 грн; суми заборгованості за відсотками -1,68 грн.; суми заборгованості за комісіями - 150 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІПН: НОМЕР_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_2 виданий 24.09.2016 рокуРоздільнянським РС ГУ ДМС України в Одеській області на користь Акціонерного товариства ОТП Банк (01033, м. Київ, вул. Жилянська 43, МФО 300528, ЄДРПОУ 21685166) витрати по сплаті судового збору у сумі 1921 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заяви про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Рішення може бути оскаржене учасниками справи в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 30 днів апеляційної скарги з дня проголошення судового рішення, з урахуванням п.15.5 Перехідних положень ЦПК України.

Суддя А. В. Ільяшук

СудРоздільнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.10.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85303852
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —511/1853/19

Ухвала від 27.01.2025

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Рішення від 31.10.2019

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

Ухвала від 04.10.2019

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Ільяшук А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні