Ухвала
від 30.10.2019 по справі 465/6171/19
ФРАНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

465/6171/19

2/465/3054/19

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

30.10.2019 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Кузь В. Я., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Злагода - М", Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інноваційна компанія", треті особи: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Національний банк України про визнання відсутнім права на стягнення коштів за кредитними договорами та звернення стягнення на предмет іпотеки,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернулася до суду з позовом про визнання відсутнім права на стягнення коштів за кредитними договорами та звернення стягнення на предмет іпотеки.

Із позовних вимог вбачається, що позивач просить визнати відсутнім право у ПАТ Українська інноваційна компанія , на звернення стягнення на предмет іпотеки, а саме квартиру (магазин-салон), що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 заг. пл. 114,0кв.м. ; на квартиру АДРЕСА_2 та АДРЕСА_3 ; нежиле приміщення під АДРЕСА_4 ; на квартиру АДРЕСА_5 .

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 24 жовтня 2018 року (справа № 296/1657/17) зроблено висновок, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

При цьому, тлумачення положення ч. 1 ст. 30 ЦПК України свідчить про те, що правила виключної підсудності застосовуються до будь-яких позовів пов`язаних з правом особи на нерухоме майно (виникненням, зміною, припиненням).

Таким чином, з врахуванням визначених правил підсудності, даний позов не підсудний Франківському районному суду м. Львова, оскільки об"єкти іпотеки не перебувають в межах територіальної підсудності вказаного суду.

Згідно Іпотечного договору від 25.04.2011 року, вартість предмета іпотеки , а саме квартири , що розташована за адресою: АДРЕСА_6 , загальною площею 114,0 кв.м. становить - 4978811,00 гривень.

Згідно Іпотечного договору від 06.04.2011 року, вартість предмета іпотеки, а саме: нежитлового приміщення під АДРЕСА_4 становить 1182000,00 грн. , а вартість предмета іпотеки №2 - квартири АДРЕСА_5 становить 205000,00 гривень.

Відтак, у силу вимог ст. 30 ЦПК України, з огляду на те, що дорожчий предмет іпотеки знаходиться за адресою: АДРЕСА_7 , спрву слід напрввити за підсудністю до Галицького районного суду м. Львова.

Згідно п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України, підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються, а прийняття справи до провадження Франківського районного суду м. Львова буде суперечити прямій нормі закону та судовій практиці, що визначається Верховним Судом.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 27,31, 187, 261, 354 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Злагода - М", Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська інноваційна компанія", треті особи: Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, Національний банк України про визнання відсутнім права на стягнення коштів за кредитними договорами та звернення стягнення на предмет іпотеки направити за підсудністю до Галицького районного суду міста Львова, що за адресою: 79000, м. Львів, вулиця Чоловського, 2.

Роз`яснити позивачу, що передача справи, з підстав зазначених вище в ухвалі, здійснюється не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення.

Суддя: В. Кузь

СудФранківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення30.10.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85307789
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —465/6171/19

Ухвала від 09.07.2020

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 10.01.2020

Цивільне

Галицький районний суд м.Львова

Радченко В. Є.

Ухвала від 30.10.2019

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кузь В. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні