Рішення
від 29.10.2019 по справі 905/1071/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov. ua

ДОДАТКОВЕ СУДОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2019 Справа № 905/1071/19

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді Зекунова Е.В., за участю секретаря судового засідання Папакіної Б.О. розглянув у відкритому судовому засідання заяву Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Маріупольської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» про ухвалення додаткового рішення за позовом Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Маріупольської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Марітайм Логістікс» про стягнення заборгованості за надані послуги з криголамних робіт за рахунками № 572-В на суму 4748,11 дол. США, № 573-В на суму 4748,11 дол. США за вхід/вихід в акваторію морського порту Маріуполь, судна SEA SCANNERЮ,-

За участю представників сторін:

від позивача - не з`явились ;

від відповідача - не з`явились;

ВСТАНОВИВ :

Позивач, Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» , звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Марітай Логістікс» про стягнення заборгованості у сумі 9 496,22 дол. США, що становить 250 700,20 грн.

Рішенням господарського суду Донецької області від 30.09.2019 позовні вимоги Державного підприємства «Адміністрація морських портів України до Товариства з обмеженою відповідальністю «Марітай Логістікс» про стягнення заборгованості у сумі 250 700,20 грн., що по курсу НБУ станом на 29.05.2019 складає 9 496,22 дол. США задоволено повністю.

07.10.2019 представник позивача звернувся до суду з заявою про винесення додаткового рішення щодо відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 18.10.2019 заяву призначено до розгляду на 29.10.2019.

Представники сторін у судове засідання не з`явились. Відповідач заперечень на заяву про винесення додаткового рішення щодо відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу не надав.

Розглянувши заяву Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» в особі Маріупольської філії державного підприємства «Адміністрація морських портів України» про винесення додаткового рішення щодо відшкодування судових витрат на професійну правничу допомогу, суд зазначає наступне.

Згідно ст.221 Господарського процесуального кодексу України якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. Для вирішення питання про судові витрати суд призначає судове засідання, яке проводиться не пізніше п`ятнадцяти днів з дня ухвалення рішення по суті позовних вимог. У випадку, визначеному частиною другою цієї статті, суд ухвалює додаткове рішення в порядку, передбаченому статею 244 цього Кодексу.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо, зокрема, судом не вирішено питання про судові витрати. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Додаткове рішення або ухвала про відмову в прийнятті додаткового рішення можуть бути оскаржені.

Статею 123 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.

Статтею 1 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що договір про надання правової допомоги - це домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.

Згідно ст.126 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.

За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:

1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;

2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат (частина 2 статті 126).

Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (частина 3 статті 126).

Зі змісту заяви про розподіл судових витрат вбачається, що розмір витрат на професійну правничу допомогу, які поніс позивач у справі №905/1071/19 в загальному розмірі складають 25200, 00 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, між Державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі - Замовник або Адміністрація) та Адвокатським об`єднанням Адвокатська компанія Юскутум (далі - Виконаіець) було укладено договір №12-В-АМПУ-19 про надання послуг від 15.02.2019.

Відповідно до п.2.1 Договору Виконавець зобов`язується надати Замовнику послуги з юридичного консультування та юридичного представництва (далі - Послуги) за кодом ДК 021:2015 79110000-8 Послуги з юридичного консультування та юридичного представництва , визначені у п.1.2 цього Договору, а Замовник зобов`язується прийняти та оплатити надані Виконавцем Послуги умовах та в строки, визначені у Договорі.

Пунктом 3.2 Договору передбачено, що ціна Договору складається із гонорару Виконавця за надання послуг в межах однієї судової інстанції (далі - гонорар) в розмірі 25200,00 грн. з ПДВ.

Отже, за умовами договору встановлений гонорар АО Адвокатська компанія ЮСКУТУМ (надалі - адвокатське об`єднання) за послуги професійної правничої допомоги у розмірі 25200,00 грн. в суді першої інстанції в незалежності від кількості судових засідань, у яких прийняв участь повноважений адвокат адвокатського об`єднання, та складності справи.

Пунктом 4.1. договору встановлено, що факт надання Послуг оформлюється Звітом про надані Послуги та Актом приймання-передачі наданих послуг.

Відповідно до п. 4.3 Договору, Акт приймання-передачі наданих послуг, рахунок та Звіт про надані Послуги надаються Виконавцем за результатами виконання кожного окремого письмового доручення (заявки) Замовника, наданого Виконавцю відповідно до Розділу V Договору, оформлюються українською мовою, підписуються уповноваженими представниками Виконавця та подаються на погодження та підписання Замовнику.

З урахуванням зазначених умов договору, Адвокатське об`єднання Адвокатська компанія ЮСКУТУМ надало позивачу звіт станом на 01.10.2019 до акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) №103 від 01.10.2019 щодо послуг наданих Адвокатським об`єднанням Адвокатська компанія Юскутум за договором № 12-В-АМПУ-19 від 15.02.2019.

На підставі звіту Адвокатським об`єднанням Адвокатська компанія Юскутум та позивачем був підписаний акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №103 від 01.10.2019.

Згідно із п. 4.2. Договору, оплата наданих Виконавцем Послуг здійснюються протягом 10 (десяти) банківських днів з дня, наступного за днем отримання Замовником оригіналу рахунку, виставленого Виконавцем, але у будь-якому випадку після затвердження Замовником Звіту про надані Послуги та підписання Сторонами Акту приймання-передачі наданих послуг.

08.10.2019 позивачем були перераховані кошти у розмірі 25200, 00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №3878.

Згідно із статтею 30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.

Частиною 8 ст. 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

У п.6.3 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №7 від 21.02.2013р. «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» зазначено, що відшкодування витрат позивачів та відповідачів, третіх осіб, пов`язані з оплатою ними послуг адвокатів, адвокатських бюро, колегій, фірм, контор та інших адвокатських об`єднань здійснюється господарським судом шляхом зазначення про це у рішенні, ухвалі, постанові за наявності документального підтвердження витрат, як-от: угоди про надання послуг щодо ведення справи у суді та/або належно оформленої довіреності, виданої стороною представникові її інтересів у суді, платіжного доручення або іншого документа, який підтверджує сплату відповідних послуг, а також копії свідоцтва адвоката, який представляв інтереси відповідної сторони, або оригіналу ордера адвоката, виданого відповідним адвокатським об`єднанням, з доданням до нього витягу з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій.

В силу приписів ст. 73 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ч. 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

В підтвердження факту надання правничої допомоги в сумі 25200,00 грн., позивачем надано: договір на надання правої допомоги №120В-АМПУ-19 від 15.02.2019, копію звіту станом на 01.10.2019 до акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) № 103 від 01.10.2019 щодо послуг наданих Адвокатським об`єднанням Адвокатська компанія Юскутум за договором №12-В-АМПУ-19 від 15.02.2019; копія акту здачі-прийняття робіт (надання послуг) № 103 від 01.10.2019; копія письмової заяви від 02.07.2019 №1433/17-01-02/Вих/17; платіжне доручення №3878 від 08.10.2019; докази направлення заяви відповідачу.

Відповідно до приписів частини 4 ст.126 ГПК України розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Відповідно до ч.4 ст.129 ГПК інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на викладене вище, суд дійшов висновку, що представником позивача належними та достатніми доказами доведено понесені ним витрати та професійну допомогу лише в розмірі 25200, 00 грн. пов`язані з розглядом даної справи №905/1071/19, а зазначений розмір таких витрат є обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, з урахуванням ціни позову, є співмірним зі складністю справи та обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт.

За таких обставин, витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 123, 126, 221, 244 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

В И Р I Ш И В:

Ухвалити додаткове рішення у справі №905/1071/19

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Марітайм Логістікс» (87510, Донецька обл., м.Маріуполь, вул. Корабельна, 2, код ЄДРПОУ 40018694) на користь Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (01135, м.Київ, проспект Перемоги, будинок 14, код ЄДРПОУ 38727770) в особі Маріупольської філії Державного підприємства «Адміністрація морських портів України» (87510, Донецька обл., місто Маріуполь, Приморський район, проспект Адмірала Луніна, будинок 3, код ЄДРПОУ 38728439) витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 25200,00 грн.

Видати наказ після набрання додатковим рішенням законної сили.

Додаткове рішення господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому главою 1 розділу ІV Господарського процесуального кодексу України.

Суддя Е.В. Зекунов

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення29.10.2019
Оприлюднено04.11.2019
Номер документу85326193
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1071/19

Ухвала від 30.11.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 19.08.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Бенедисюк I.М.

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 20.02.2020

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Постанова від 03.02.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Постанова від 03.02.2020

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Ухвала від 09.12.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Ухвала від 11.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Сіверін Володимир Іванович

Рішення від 29.10.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

Ухвала від 18.10.2019

Господарське

Господарський суд Донецької області

Зекунов Едуард Вікторович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні