Рішення
від 30.10.2019 по справі 910/11522/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30.10.2019 р.Справа № 910/11522/19

За позовом Київської місцевої прокуратури №5

в інтересах держави в особі:

1) Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації

2) Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації

до Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад Київський славістичний університет"

про стягнення 116 716,60 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

Без виклику учасників справи.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Київська місцева прокуратура №5 в інтересах держави в особі Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації звернулась до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад Київський славістичний університет" про стягнення 116 716,60 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем зобов`язань з відшкодування земельного податку відповідно до угоди №305 від 01.01.2001 року.

Ухвалою суду від 30.08.2019 р. відкрито провадження у справі, ухвалено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

17.09.2019 р. на адресу суду повернулось поштове відправлення № 0103051168201, яким на адресу відповідача направлялась копія ухвали суду від 30.08.2019 р.

Відтак, відповідач про розгляд даної справи повідомлявся належним чином.

Дослідивши наявні в справі матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

11.07.1999 р. між управлінням Мінської районної державної адміністрації м. Києва (надалі - Орендодавець) та колективним підприємством Київського інституту "Слов`янський університет" (надалі - відповідач, Орендар) укладено договір №16097 оренди нежитлового будинку (приміщення) (надалі - Договір).

Відповідно до п. п. 1.1. Договору, Орендодавець передає, а Орендар приймає в орендне користування на умовах договору нежитлове приміщення з наявним у ньому майном, що являється комунальною власністю Мінського району, загальною площею 2517,0 кв.м. по вул. Мате Залки в будинку № 10-Г для Слов`янського університету.

Згідно п.п. 2.1, 2.2 Договору, за користування орендованим приміщенням Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату згідно розрахунку. Розмір орендної плати за наступні місяці визначається шляхом коригування суми орендної плати згідно п. 2.1 договору на індекс інфляції за період від дати експертної оцінки до моменту укладення договору оренди або перегляду орендної плати на індекс інфляції за поточний місяць.

Пунктом 3.1 Договору передбачено, що Орендар самостійно або через відповідну організацію сплачує відповідним комунальним підприємствам за фактично отримані комунальні послуги (водопостачання, каналізація, газ, електрична та теплова енергія і т.п.), а також сплачу вартість послуг по технічному обслуговуванню інженерного обладнання.

Строк дії договору встановлено з 11.07.1999 р. по 11.06.2019 р. (пункт 7.2 Договору).

На підставі вказаного Договору, між Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Приватним акціонерним товариством "Вищий навчальний заклад Київський славістичний університет" 01.01.2001 р. укладено угоду № 305 про відшкодування витрат по сплаті податку на землю. Відповідно до умов якої, Споживач зобов`язується відшкодувати, а Балансоутримувач нарахувати плату податку на землю за площу 2517 кв. м згідно з поданих помісячних розрахунків податку на землю.

В подальшому, 01.01.2011 р. між Управлінням освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Закритим акціонерним товариством "Вищий навчальний заклад Київський славістичний університет" укладено Додаткову угоду до Договору від 11.07.1999 № 16097, якою змінено преамбулу із зазначенням змін у назві сторін договору.

Відповідно до Додаткової угоди № 2 від 01.11.2014р. до Договору оренди, Орендодавцем за договором виступає Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Балансоутримувач - Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації та Орендар - Приватне акціонерне товариство "Вищий навчальний заклад Київський славістичний університет".

Зобов`язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно зі ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 Кодексу визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України, зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

В силу ст. 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

Згідно до ст. 759 Цивільного кодексу України, за договором найму наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ч. 1 ст. 763 Цивільного кодексу України, договір найму укладається на строк, встановлений договором.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов`язковість договору для виконання сторонами.

В силу положень ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як зазначає позивач, відповідач протягом лютого-квітня 2019 року допустив заборгованість зі сплати орендної плати та сплати податку на землю в розмірі 116 716,60 грн.

Статтею 527 ЦК України встановлено, що боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Кожна із сторін у зобов`язанні має право вимагати доказів того, що обов`язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред`явлення такої вимоги.

Статтею 530 ЦК України визначено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Судом встановлено, що жодних доказів сплати відповідачем орендних платежів та комунальних послуг за Договором відповідачем до матеріалів справи не надано, доводів і тверджень позивача у встановленому законом порядку не спростовано.

Як встановлено ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Статтею 79 Кодексу передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

В порядку, передбаченому ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на відповідача.

Керуючись ст. ст. 2, 74, 76-80, 129, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад славістичний університет" (03680, м. Київ, вул. Арні Барбюса, 9; код ЄДРПОУ 24376833) на користь Управління освіти Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації (04211, м. Київ, вул. Йорданська, 11-А, код ЄДРПОУ 37445442) 116 716 (сто шістнадцять тисяч сімсот шістнадцять) грн. 60 коп. заборгованості.

3. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад славістичний університет" (03680, м. Київ, вул. Арні Барбюса, 9; код ЄДРПОУ 24376833) на користь Київської місцевої прокуратури № 5 (04212, м. Київ, вул. М. Малиновського, 10; код ЄДРПОУ 02910019) 1 921 (одну тисячу дев`ятсот двадцять одну) грн. 00 коп. судового збору.

На рішення може бути подано апеляційну скаргу протягом 20 днів з дня проголошення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст складено 01.11.2019 р.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.10.2019
Оприлюднено04.11.2019
Номер документу85328108
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11522/19

Ухвала від 25.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Рішення від 30.10.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 30.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні