Ухвала
від 31.10.2019 по справі 908/3013/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

31.10.2019 справа № 908/3013/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Носівець Вікторія Вікторівна, розглянувши матеріали розглянувши матеріали

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до відповідача Державного реєстратора Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області (70530, Запорізька область, Оріхівський район, смт. Комишуваха, вул. Богдана Хмельницького, буд. 49)

про скасування реєстраційної дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до господарського суду Запорізької області з позовною заявою № б/н від 24.10.2019 до Державного реєстратора Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області про визнання противоправною та скасування реєстраційної дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.07.2019 №14801070011043649 Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах щодо зміни керівника ТОВ Гірка-2 (ідентифікаційний код 36370900, місцезнаходження юридичної особи: 69037, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 54, приміщення 9).

Позовну заяву зареєстровано в автоматизованій системі 28.10.2019 присвоєно єдиний унікальний номер судової справи 908/3013/19 та здійснено автоматизований розподіл справи.

Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.10.2019 справу № 908/3013/19 передано на розгляд судді Носівець В.В.

Дослідивши подану позовну заяву суд дійшов висновку, що у відкритті провадження слід відмовити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 175 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.

Конституційний Суд України у рішенні від 12.06.2007 № 2-рп/2007 вказав, що необхідно відрізняти поняття обмеження основоположних прав і свобод від прийнятого у законотворчій практиці поняття фіксація меж самої сутності прав і свобод шляхом застосування юридичних способів (прийомів), визнаючи таку практику допустимою (абзац другий пункту 10 мотивувальної частини). При цьому, як слідує зі змісту Рішення Конституційного Суду України від 25.12.1997 № 9-зп, не є порушенням права на судовий захист відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених не у відповідності до чинного законодавства.

Так, в силу ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи. Відповідно до ст. 125 Конституції України, судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом.

Статтею 17 Закону України Про судоустрій і статус суддів встановлено, що судоустрій будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Найвищим судом у системі судоустрою є Верховний Суд. Систему судоустрою складають: 1) місцеві суди; 2) апеляційні суди; 3) Верховний Суд.

Згідно з ч. 3 ст. 22 названого Закону, місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають із господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені законом до їх юрисдикції.

Підвідомчість визначається як коло справ, віднесених до розгляду і вирішення господарських судів у силу прямої вказівки закону. Підвідомчість визначає також властивості (характер) спірних правовідносин, у силу яких їх вирішення віднесене до компетенції господарського суду.

В основу визначення підвідомчості покладено два критерії: суб`єктний склад правовідносин і характер діяльності суб`єктів (характер спірного правовідношення).

Відповідно до першого критерію господарський суд вирішує господарські спори, що виникають між підприємствами, організаціями (юридичними особами), а також громадянами - суб`єктами підприємницької діяльності, а у випадках, передбачених чинним законодавством, може вирішувати спори і розглядати справи за участю державних та інших органів, а також громадян, які не є суб`єктами підприємницької діяльності.

Підвідомчість справ загальним і господарським судам визначається законодавством, а у разі відсутності прямої вказівки закону застосовується принцип розмежування підвідомчості за суб`єктним складом.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить суд визнати противоправною та скасувати реєстраційну дію в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.07.2019 № 14801070011043649 Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах щодо зміни керівника ТОВ Гірка-2 (ідентифікаційний код юридичної особи 36370900, місцезнаходження: 69037, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 54, приміщення 9), вчинену Державним реєстратором Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області.

Згідно із частиною 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема:

13) вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, визнання недійсними актів, що порушують права на майно (майнові права), якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав чи спору, що виник з корпоративних відносин, якщо цей спір підлягає розгляду в господарському суді і переданий на його розгляд разом з такими вимогами; .

З матеріалів позовної заяви не вбачається, що даний спір виник з корпоративних відносин. Заявлена в позові вимога не є похідною від спору щодо корпоративних прав, а відповідачем зазначено не юридичну особу, про порушення корпоративних прав учасника якої йде мова, а Державного реєстратора, яким проведено реєстраційну дію. При цьому, в позовній заяві відсутні жодні посилання на порушення корпоративних прав заявника і що скасування реєстраційної дії щодо ТОВ Гірка-2 у державному реєстрі зачіпає права та законні інтереси заявника і позовні вимоги у цій справі стосуються спору про право.

Оскільки предметом основної вимоги є оскарження дій Державного реєстратора і даний спір не є таким, що виник з корпоративних відносин, то наведене виключає можливість розгляду даної справи господарським судом.

З огляду на те, що спірні правовідносини не пов`язані з корпоративними правами, що пов`язані зі створенням юридичної особи, та які виникли між засновниками юридичної особи, засновником та самою юридичною особою, цей спір є публічно-правовим і має вирішуватися судами за правилами адміністративного судочинства.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 175 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Відтак, суд відмовляє у відкритті провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 175 ГПК України.

На виконання приписів ч. 6 ст. 175 ГПК України суд роз`яснює, що у такому суб`єктному складі та за такими вимогами спір між сторонами підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства.

Пунктом 3 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, тому повернення судового збору без відповідного клопотання сторони не допускається.

На підставі викладеного, керуючись ст. 20, п. 1 ч. 1, ч. 6 ст. 175, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за позовом до Державного реєстратора Виконавчого комітету Комишуваської селищної ради Оріхівського району Запорізької області про визнання противоправною та скасування реєстраційної дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.07.2019 №14801070011043649 Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов`язані зі змінами в установчих документах щодо зміни керівника ТОВ Гірка-2 (ідентифікаційний код 36370900, місцезнаходження юридичної особи: 69037, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, буд. 54, приміщення 9).

2. Позовні матеріали повернути заявнику.

Додаток (тільки заявнику): позовна заява № б/н від 24.10.2019 з додатками на 25 арк. (в т.ч. оригінали: квитанція від 23.10.2019 по оплаті судового збору в розмірі 1921,00 грн., описи вкладення від 24.10.2019 на 2-х арк.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 31.10.2019.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя В.В. Носівець

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення31.10.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85328178
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/3013/19

Ухвала від 31.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Носівець В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні