Рішення
від 01.11.2019 по справі 475/1000/19
ДОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доманівський районний суд Миколаївської області

вул.Центральна, 35 м. смт. Доманівка Доманівський район Миколаївська область Україна 56400

e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua

Справа № 475/1000/19

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

01.11.2019смт. Доманівка

Доманівський районний суд Миколаївської області в складі: головуючої судді Кривенко О.В., за участю секретаря Маташнюк О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт.Доманівка цивільну справу за позовом Акціонерного Товариства «Миколаївобленерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необліковану електричну енергію,

В С Т А Н О В И В :

Позивач Акціонерне Товариство «Миколаївобленерго» (АТ «Миколаївобленерго» ) звернулося до суду із позовом до відповідача ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за необліковану електричну енергію,

Позов мотивований тим, що 14 грудня 2018 року працівниками філії АТ «Миколаївобленерго» Доманівського району під час рейдової перевірки у присутності споживача за місцем її проживання по АДРЕСА_1 виявлене порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановок споживача, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі Енергопостачальника відкритою електропроводкою з порушенням схеми обліку поза приладом обліку, що можливо виявити під час проведення контрольного огляду приладу обліку. Порушення п.5.5.5 ПРРЕЕ. У зв`язку з цим складений Акт про порушення ПКЕЕН № К 1342 від 14.12.2018р. У відповідності до вимог ПРРЕЕ, 02.01.2019 Акт був розглянутий Комісією, яка була проведена за відсутності споживача. За результатами розгляду Акту, Комісією було прийнято рішення, оформлене протоколом від 02.01.2019 № 127, в якому зазначена інформація про причетність споживача (Відповідача - у справі) до порушення ПРРЕЕ, в результаті якого Відповідачем було реально спожито, але не враховано приладом обліку та не сплачено, обсяг електричної енергії у сумі 10188,81 грн.

У добровільному порядку відповідач відшкодовувати збитки не бажає, тому позивач просить стягнути шкоду судовим рішенням.

У судове засідання представник позивача ОСОБА_2 не з`явилася, подала письмову заяву, якою позовні вимоги підтримала повністю, просила справу розглядати за її відсутності.

Відповідач по справі ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилася, хоча про час та місце слухання справи була повідомлена у встановленому законом порядку, причину неявки суду не повідомила, заяву про розгляд справи без її участі не надсилала, а тому зі згоди представника позивача суд відповідно до ст.224 ЦПК України ухвалює рішення при заочному розгляді справи.

Дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню із наступних підстав.

Правовідносини з постачання фізичним особам електричної енергії регулюєтьсяст. 714 ЦК України,Законом України Про ринок електричної енергії ,Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за № 312 від 14 березня 2018 року (далі Правила), Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачамиправил користування електричною енергією, затвердженоюпостановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04 травня 2006 р. № 562 (діяла на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно ч.3 ст. 58 Закону України Про ринок електричної енергії (далі Закон) споживач зобов`язаний дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів.

Учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно з законом.

Правопорушенням на ринку електричної енергії є, зокрема, крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку (ч.ч.1,2 ст. 77 Закону).

У разі виявлення невідповідності дій (бездіяльності) споживача умовам договору споживача про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії та порушення вимог законодавства України у сфері енергетики оператор системи має право скласти відповідний акт, що передбачено п.п.12 п.5.11 Правил.

Особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання (ст. 614 ЦК України).

Порядок нарахування та розмір збитків, визначається відповідно до вимог Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачамиПравил користування електричною енергією, затвердженоїпостановою НКРЕ від 04 травня 2006 року №562з подальшими змінами та доповненнями (чинною на час виявлення правопорушення) (далі Методика).

14 грудня 2018 року працівниками філії АТ «Миколаївобленерго» Доманівського району під час рейдової перевірки у присутності споживача за місцем її проживання по АДРЕСА_1 виявлене порушення ПРРЕЕ, а саме: самовільне підключення електроустановок споживача, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі Енергопостачальника відкритою електропроводкою з порушенням схеми обліку поза приладом обліку, що можливо виявити під час проведення контрольного огляду приладу обліку. Порушення п.5.5.5 ПРРЕЕ. У зв`язку з цим складений Акт про порушення ПКЕЕН № К 1342 від 14.12.2018р. , який підписали три представники електропостачальника та виконуючий обов`язки старости с. Богданівка ОСОБА_3 , який був присутній при проведенні перевірки та складанні Акту. Споживач від підпису відмовився, про що зазначено в Акті.

У відповідності до п. 8.2.6 ПРРЕЕ, споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати.

У пункті 9 Акту зазначено, що на засідання комісії запрошується споживач або уповноважена ним особа, яке відбудеться 02.01.2019.

Пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ передбачено, що споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів (далі - Комісія).

У відповідності до вимог ПРРЕЕ, 02.01.2019 Акт був розглянутий Комісією, яка була проведена за відсутності споживача. За результатами розгляду Акту, Комісією було прийнято рішення, оформлене протоколом від 02.01.2019 № 127, в якому зазначена інформація про причетність споживача (Відповідача - у справі) до порушення ПРРЕЕ, в результаті якого Відповідачем було реально спожито, але не враховано приладом обліку та не сплачено, обсяг електричної енергії у сумі 10188,81 грн.

Розрахунок здійснений відповідно до положень п. п. 3.3 та 3.5 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України (НКРЕ) від 04.05.2006 № 562 (далі - Методика), яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин.

Відповідно до п. 3.3 Методики розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється: за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії; за тарифами (цінами) для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір вартості недооблікованої електричної енергії; за кількістю днів - якщо споживач установив пристрій, що занижує покази приладу обліку, вчинив інші дії, що призвели до споживання необлікованої електричної енергії, виявити які представники постачальника електричної енергії під час проведення контрольного огляду приладу обліку не мали можливості, споживачу робиться

перерахунок за спожиту електричну енергію з дати останньої технічної перевірки або допуску електроустановки споживача в експлуатцію (якщо технічна перевірка в період з дати допуску електроустановки споживача до дати виявлення порушення не проводилась) чи набуття прав власності на об`єкт (приміщення), але не більше ніж за три роки.

Положеннями п. 3.5 Методики передбачено, що у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1 - З пункту 3.1 цієї глави, у разі виявлення випадків фіксації індикаторами впливу постійного (змінного) магнітного або електричного полів, та порушень, зазначених у підпунктах 5, 6 пункту 3.1 Методики, добовий обсяг споживання електричної енергії W доб.с.п. (кВттод) через проводи, жими здійснене самовільне підключення або підключення поза приладом обліку, визначається за формулою (3.1) Методики;

W(flo6.) = Р ОСОБА_4 П.* t вик.с.п. (кВт)

Р с.п. = п * и * І * cosf (кВт)

W(доб) = 6,14 * 8 = 49,12 кВт/год

Розрахунок проведено за півроку - з 14.06.2018 по 14.12.2018.

W(po3p) = 8989 кВт/год. Таким чином, вартість обсягу необлікованої електричної енергії з урахуванням тарифів для населення, що діяли в період, за який розраховується розмір не облікованої електричної енергії, складає 10188,81 грн.

Копія протоколу з рішенням Комісії від 02.01.2019 № 127 та розрахунок за Актом, щодо визначення вартості необлікованої електричної енергії, вручено Відповідачу 17.01.2019 під підпис.

Протоколом №127 від 02.01.2019 р. засідання комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕН відповідачу нараховані збитки за допущені порушення на суму 10188,81 грн., які підлягають стягненню з неї на користь позивача.

В силу ст.141 ЦПК України стягненню з відповідача на користь позивача підлягає 1921,00 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 4 , 19 , 141 , 263-265 ЦПК України ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь філії Акціонерного Товариства «Миколаївобленерго» Доманівського району:

- заборгованість за необліковану електричну енергію в сумі 10 188 (десять тисяч сто вісімдесят вісім) грн. 81 коп., перерахувавши їх на р/рахунок 260373011338, ОПЕРВ ОУ Ощадбанку м.Миколаїв, ЄДРПОУ 20894519, МФО 326461, отримувач філія АТ «Миколаївобленерго» Доманівського району;

- судовий збір в сумі 1921 (одна тисяча девятсот двадцять одна) грн. 00 коп., перерахувавши їх на розрахунковий рахунок НОМЕР_2 , МФ КБ ПриватБанк , код ЄДРПОУ: 20894519, МФО 326610, отримувач філія АТ «Миколаївобленерго» Доманівського району.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене в день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд-якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК.

Якщо протягом строків, встановлених ЦПК, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного оскарження, заочне рішення набирає законної сили.

Суддя Доманівського районного суду Миколаївської області О. В. Кривенко

СудДоманівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення01.11.2019
Оприлюднено01.11.2019
Номер документу85329753
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —475/1000/19

Рішення від 01.11.2019

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

Ухвала від 29.08.2019

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Кривенко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні