ЮЖНИЙ МІСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа №519/1112/19

1-кс/519/183/19

У Х В А Л А

01.11.19 року м. Южне

Слідчий суддя Южного міського суду Одеської області Барановська З.І., за участю секретаря Гнатюк Л.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Южне, клопотання начальника СВ Южненського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенанта поліції Ганенко І.П. про продовження строку розслідування кримінального провадження,

В С Т А Н О В И В:

Начальник СВ Южненського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенант поліції Ганенко І.П. звернувся до Южного міського суду Одеської області з вищевказаним клопотанням, погодженим з прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області.

В судове засідання начальник СВ Южненського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенант поліції Ганенко І.П. не з`явився, надав до суду заяву, згідно якої просить справу розглядати у його відсутність, клопотання підтримує в повному обсязі.

Дослідивши подане клопотання та додані матеріали слідчим суддею встановлено наступне.

До суду подано клопотання про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018160000000335 від 15.04.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.272 КК України, до 6 місяців, тобто до 05 червня 2020 року.

На даний час у кримінальному провадженні про підозру особі не повідомлено, для закінчення досудового розслідування необхідно проводити слідчі дії.

Відповідно до вимог частини 1 статті 295-1 КПК України , у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу , продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Згідно частини 1 статті 294 КПК України , якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу , вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу .

Відповідно до частини 2 статті 295-1 КПК України у клопотанні про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру зазначаються: найменування (номер) кримінального провадження; всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, проведені під час кримінального провадження; обставини, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше; строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій; інші відомості, що обґрунтовують необхідність продовження строку досудового розслідування.

При цьому згідно змісту поданого клопотання слідчим суддею встановлено, що в описовий частині клопотання начальник СВ Южненського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенант поліції Ганенко І.П. неодноразово посилається на вимоги ст.234 КПК України, яке регламентує порядок проведення слідчої дії - обшуку, а не продовження строку досудового розслідування.

Також слідчим суддею встановлено, що відповідно до вимог ч.2 ст.295-1 КПК України в частині зазначення в поданому клопотанні всіх слідчих (розшукових) та інші процесуальні дій, проведених під час кримінального провадження, в поданому клопотанні зазначені слідчі дії в період з 14.04.2018 по 21.08.2018 та окремі слідчі дії без зазначення дат їх проведення, в зв`язку з чим неможливо встановити обставини, що перешкоджали проведенню досудового розслідування у передбачений законодавством термін.

Крім того судом встановлено, що відповідно до вимог ч.2 ст.295-1 КПК України в частині зазначення в поданому клопотанні обставин, що перешкоджали здійснити інші необхідні процесуальні дії раніше, в поданому клопотанні формально зазначено, що зазначені дії не могли бути здійсненні і завершені раніше з об`єктивних причин , що не дає можливість слідчому судді встановити з яких саме причин кожна слідча дія не могла бути завершена у передбачений законодавством термін.

Частиною 4 статті 294 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Частиною 1 статті 284 КПК України передбачено, що слідчий, прокурор зобов`язані закрити кримінальне провадження у разі, коли строк досудового розслідування, визначений статтею 219 цього Кодексу, закінчився та жодній особі не було повідомлено про підозру.

Відповідно до частини 5 статті 294 КПК України клопотання про продовження строку досудового розслідування подається не пізніше п`яти днів до спливу строку досудового розслідування, встановленого статтею 219 цього Кодексу . Строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

Матеріали клопотання та додані документи свідчать про те, що на час звернення до суду жодній особі повідомлення про підозру не вручалося.

Відповідно до частини 3 статті 295-1 КПК України слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру.

Відповідно до статті 113 КПК України процесуальні строки - це встановлені законом або відповідно до нього прокурором, слідчим суддею або судом проміжки часу, у межах яких учасники кримінального провадження зобов`язані (мають право) приймати процесуальні рішення чи вчиняти процесуальні дії.

Будь-яка процесуальна дія або сукупність дій під час кримінального провадження мають бути виконані без невиправданої затримки і в будь-якому разі не пізніше граничного строку граничного строку, визначеного відповідним положенням цього Кодексу.

Аналізуючи наведені норми слідчий суддя дійшов висновку, що слідчий або прокурор не пізніше п`яти днів до закінчення строку досудового розслідування мають право звернутися до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, а інакше, при закінченні строку визначеному статтею 219 КПК України , зобов`язані закрити кримінальне провадження, в той же час слідчий суддя повинен розглянути клопотання до спливу строку досудового розслідування тобто зобов`язаний прийняти процесуальне рішення. При цьому строк досудового розслідування, що закінчився, поновленню не підлягає.

Відповідно до ч.1 ст.219 КПК України строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку;

2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості;

3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до ст.12 КК України злочин за ст.272 ч.2 КК України є тяжким злочином.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018160000000335 від 15.04.2018, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.272 КК України, закінчився 15 жовтня 2019 року, а клопотання про продовження строку досудового розслідування складено та надійшло до суду 30 жовтня 2019 року, що унеможливлює продовження строку досудового розслідування.

З урахуванням викладеного, слідчий суддя вважає, що у задоволенні даного клопотання про продовження строку досудового розслідування слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання начальника СВ Южненського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області лейтенанта поліції Ганенко І.П. про продовження строку розслідування кримінального провадження № 12018160000000335 від 15.04.2018 - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Южного міського суду

Одеської області З.І.Барановська

Зареєстровано 03.11.2019
Оприлюднено 04.11.2019
Дата набрання законної сили 01.11.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону