Справа № 663/3376/19
Провадження № 2-н/663/126/19
Скадовський районний суд
Херсонської області
СУДОВИЙ НАКАЗ
01 листопада 2019 року м. Скадовськ Херсонської області
Скадовський районний суд Херсонської області у складі судді Пухальського С. В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про видачу судового наказу
про стягнення заборгованості з виплати нарахованої, але не виплаченої заробітної плати за період травень - червень 2019 року, компенсації середнього заробітку на час затримки розрахункуза період з 08.06.2019 по 30.10.2019 включно та суми сплаченого судового збору з Комунального підприємства Центральна районна аптека № 17 (вул. Гуманенко, 14А, м. Скадовськ Херсонської області 75700 код ЄДРПОУ № 01979888).
З копії трудової книжки, наданої заявницею, вбачається, що остання працювала в Комунальному підприємстві Центральна районна аптека № 17 з 01.01.2009 до 07.06.2019 була звільнена за згодою сторін (а.с. 10).
Відповідно до частина 1 статті 115 КЗпП України, заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.
Згідно статті 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум, а в разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відповідно до частини 6 статті 141 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПУ України), якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а інша частина компенсується за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Згідно до пункту 7 частини 1 статті 168 ЦПК України, під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
Відповідно до частин 1, 2 статті 160 ЦПК України, судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 161 цього Кодексу. Із заявою про видачу судового наказу може звернутися особа, якій належить право вимоги, а також органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Пунктом 1 частини 1 статті 161 ЦПК України передбачено, що судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Відповідно до довідки Комунального підприємства Центральна районна аптека № 17 від 02.10.2019, заборгованість по заробітній платі становить 2955,68 грн., компенсація за невикористану відпустку при звільненні 5 273,80 грн., всього заборгованість перед працівником склала 8 229,48 грн. (а. с. 11).
Таким чином, з Комунального підприємства Центральна районна аптека № 17 підлягає стягненню заборгованість по виплаті з заробітної плати за травень-червень 2019 в сумі 8 229,48 грн.
Частина 1 статті 47 КЗпП України зазначає, що власник або уповноважений ним орган зобов`язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
Частинами 1 та 2 статті 83 КЗпП України передбачено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.
У разі звільнення керівних, педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників, спеціалістів навчальних закладів, які до звільнення пропрацювали не менш як 10 місяців, грошова компенсація виплачується за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості.
Частиною 1 статті 116 КЗпП України, при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Згідно частиною 1 статті 117 КЗпП України, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Як вбачається, боржник порушив строки виплати суми заробітної плати, встановлені чинним законодавством України, що призвело до порушення прав працівника та має наслідком видачу судового наказу про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати, на користь останнього.
Згідно статті 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати , середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата.
Таким чином, розмір середнього за період з 08.06.2019 по 30.10.2019 включно складає 52 282,65 грн. (а.с. 5).
Посилання заявниці на підстави про можливість винесення судового наказу знайшли своє підтвердження відповідними доказами, наявними в матеріалах справи.
Вимогами частини 1 статті 141 ЦПК України передбачено, що судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Як вбачається з матеріалів справи, заявницею за подання до суду судового наказу сплачено 192,10 грн. судового збору (а.с. 1), сума якого підлягає стягненню на її користь з боржника.
На підставі статей 15, 21, 24 ЗУ Про оплату праці , статті 97 КЗпП України та керуючись статтями 160-169 ЦПК України , суд
НАКАЗУЄ:
1. Стягнути з Комунального підприємства Центральна районна аптека № 17 , код ЄДРПОУ № 01979888, місцезнаходження: Херсонська область м. Скадовськ вул. Гуманенко, 14-А, на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
- заборгованість з виплати заробітної плати в розмірі 8229,48 грн. (вісім тисяч двісті двадцять дев`ять гривень 48 коп.) за період з травень - червень 2019 року ,
- компенсації середнього заробітку за час затримки розрахунку, в сумі - 52 282,65 грн. (п`ятдесят дві тисячі двісті вісімдесят дві гривні 65 коп.) за період з 08.06.2019 по 30.10.2019 включно,
- сплачений судовий збір у сумі 192,10 грн. (сто дев`яносто дві гривні 10 коп.).
3. Копію судового наказу надіслати боржникові.
4. Судовий наказ видати стягувачеві після набрання ним законної сили.
Суддя Скадовського районого суду
Херсонської області Пухальський С. В.
Роз`яснити, що під час розгляду вимог у порядку наказного провадження та видачі судового наказу суд не розглядає обґрунтованість заявлених стягувачем вимог по суті.
З текстом судового наказу учасники справи можуть ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою: reyestr.court.gov.ua, вказавши номер справи у відповідній графі.
Згідно зі статтею 170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб. Заява про скасування судового наказу подається в суд у письмовій формі. Заява підписується боржником або його представником.
Відповідно до ст. 172 ЦПК України у разі ненадходження до суду заяви від боржника про скасування судового наказу протягом п`яти днів після закінчення строку на її подання судовий наказ набирає законної сили.
Судовий наказ набрав чинності "____"
Виконавчі документи можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох років, крім виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути пред`явлені до примусового виконання протягом трьох місяців.
Наказ видано "____"
Суддя Скадовського районого суду
Херсонської області Пухальський С. В.
Відмітки про виконання судового наказу
Дата надход-ження судо-вого наказу на вико-нанняПовне найменування установи, підприємства, організації, в якому знаходився судовий наказ на виконанніЗагальна сума відрахована за судовим наказомДата повернення судового наказу до відділу державної виконавчої служби чи стягувачевіПідстави повернення судового наказуПідпис керівника установи, підпри-ємства, організації ( з прикла-данням печатки) Примітки
Інші відмітки
Суд | Скадовський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2019 |
Оприлюднено | 03.11.2019 |
Номер документу | 85342059 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Скадовський районний суд Херсонської області
Пухальський С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні